DE LAFFE ROOFOVERVAL TE MOERGESTEL! PLflNTENKWEKERld HIK Uit Moer geste I's verleden positieve resultaten op. HET SLACHTOFFER van den roofoverval te Moergestel (inzet), dat in zijn slaapkamertje, waarvan men hierboven het raam ziet, werd overvallen. Het onderzoek levert geen W Nog eenige nadere bijzonderheden. DE SITUATIE TER PLAATSE. HET SLACHTOFFER. Bijgaand artikel verscheen in de THburgse Courant van 25 augustus [waarschijnlijk] 1928. Uit de kop van dit artikel blijkt dat de krant er een of twee dagen eerder ook al wat van gepubliceerd heeft. Deze eerste pub/ikatie hebben we echter jammer genoeg niet meer kunnen achterhalen. Desondanks hopen wij dat U dit artikel met genoegen zult lezen. in denzelfden toestand bevond, als waarin het was achtergebleven, nadat het slacht offer zich zelf bevrijd had. BEDDELAKENS ALS BOEIEN Alvorens echter een beschrijving te geven van het typische interieur, dat de indringers hebben aangetroffen willen wij even stilstaan bij den persoon van het slachtoffer zelf. Deze,“die van zeer nette familie afkomstig is, is een typische vertegenwoordiger van het slag alleen wonende oude menschen. Hij leeft zijn eigen leventje, behalve zijn middageten wordt hem door bemiddeling van familie centjes moest hebben. O.a. was het door hem bewoonde huis zijn eigendom, terwijl hij ook nog grond bezat. Dat de overval echter door ingezetenen van Moergestel zou gepleegd zijn, gelooven de bewoners niet. Men acht niemand tot zulk een brutale maar tevens ook laffe daad in slaat. Nadat zij het raam waren doorgeklommen zijn de indringers terecht gekomen in een opkamertje, waai- ze ook weer via een partij rommel en na een trapje te zijn afgedaald, in de eigenlijke benedenvertlieping zijn gekomen, waarin zich o.a. twee groote voorkamers en een achtervertrek bevinden. Het slaapkamertje, van het slachtoffer, dat slechts enkele meters in het vierkant is, sluit op een der voorvertrekken aan. Kenmerkte zich reeds vroeger dit vertrekje evenmin door netheid en orde, thans was de chaos nog grooter, daar het zich nog juist GEEN POSITIEVE RESULTATEN. Het onderzoek van den deskundige, dat gisterenmiddag 12 uur aanving, heeft onaf gebroken tot des avonds half tien voortge duurd. Het leverde wel eenige kleine aanwij zingen op, doch van direct positieve resul taten kon jammer genoeg niet gesproken worden. De indringers schijnen met een buitengewoon groote voorzichtigheid en ge raffineerdheid te. werk zijn gegaan. Zij zijn daarenboven ook nog begunstigd geworden door het weer, want in den nacht van den misdaad heeft het ca. drie uur, wat ver moedelijk na hun vertrek geweest is, flink geregend, zoodat de sporen veel van hun dui delijkheid verloren hadden, terwijl daardoor ook de politiehond niet meer zoo goed zijn werk kon verrichten, als onder gunstiger omstandigheden het geval zou zijn geweest Het onderzoek wordt echter met kracht voortgezet. Gisteren zijn we nog even op de plaats geweest, waar de roofoverval op den ouden heer Van de Pol geschiedde en konden naar de situatie in oogenschouw nemen, zooals de indringers ze hadden achtergelaten met uitzonderin,, hiervan, dat het slachtoffer na tuurlijk reeds lang van zijn boeien bevrijd was. Het huis, dat het slachtoffer alleen be woonde, is gelegen in de Postelstraat daar, waar de aaneengesloten bebouwing ophoudt. Hel staat dan ook geheel vrij gebouwd, ter wijl het geen overburen heeft, doch schuin e legenover bevindt zich wel weer een wo ning. Het is een oud royaal middenstandshuis, dat in vroeger jaren mede tot de voornaamste woningen van het dorp behoorde. Het werd dan ook destijds nog bewoon» door burgemeester Van Heeswijk. Aan de breede, direct aan de straat gebouw de voorgevel bevindt zich in het midden een deur met aan weerszijden twee ramen zooals ouderwetsche huizen van beter gesitueerden dat hebben. Bij geheel aan de linkerzijde van de woning gelegen raam bevond zich de slaapkamer van den heer Van de Pol. Rechts tegen het huis staat een schuurtje met groote inrijpoort gebouwd en vlak hier naast bevindt zich tusschen zijgevel van het schuurtje en een haag een smalle opening, die slechts door een tweetal gemakkelijk te verwijderen planken te bereiken is en toe gang verleent tot het achter-erf van de wo ning Vermoed wordt, dat de indiringers dezen weg gekozen hebben al is de zeer groote tuin achter het pand dan ook gemakkelijk van de achterzijde binnen te dringen. De tuin is een voorbeeld van groote ver- waarloozing, zooals trouwens op het heele huis het stempel van verval gedrukt ligt. Alle hout is verveloos en de steenen verweerd terwijl het mos tusschen de voegen groeit. Het geheel maakt dan ook den indruk alsof het al jaren verlaten heeft gelegen. De per- zikboomen in den tuin gaan zwaar gebukt onder een last van heerlijke perziken, die door geen hand schijnen geplukt te worden en onkruid tiert hieronder bijna een halven meter hoog. Een dezer zwaarbeladen vruchtboomen bij de rechterachterzijde van het huis, bedekt gedeeltelijk een zich op manshoogte bevindend raam, dat uitkomt op een z.g. opkamer, doch grooter van formaat is, dan men doorgaans bij opkamers pleegt aan te treffen, Het is hierdoor dat de indringers hun weg gekozen hebben, nadat zij een glasruit vernield had den. Het bleek ons thans dat niet alleen zooals wij reeds meldden koorden ge bruikt waren, om den man te boeien, maar ook de beddelakens. Deze had men benut om het slachtoffer dwars over zijn eenvoudige legerstede vast te binden. We hadden het geluk, Kees zelf nog even te ontmoeten, die weer van den schrik be komen was. Uit zijn mededeelingen bleek, dal de indringers zich bediend hadden van een zaklantaarn. Een signalement kon hij wijl alles zich slechts bij een schamele ver lichting afspeelde niet juist opgeven, maar hij wist zeker ze te zullen herkennen wan neer men ze weer voor hem bracht. Dat men hem stevig gebonden had, konden wij ook constateeren. Zijn handen en ook zijn beide beenen boven de enkels vertoon den nog duidelijk de striemen, dlie de touwen hadden achtergelaten. Zooals gemeld hebben de indringers het heele huis doorzocht, zich daarbij niet alleen met de benedenverdieping tevreden stellend, hetgeen o.a. bleek uit een beneden weggeno men spaarbankboekje, dat op den zolder weer was weggesmeten. Behalve de f-25 die de oude man zelf had aangewezen, viel hen bij hun snuffel tocht nog pl m. f-225 aan contant geld in handen, welke deels verborgen zaten in een kast, en deels in verschillende potten en pannen. Tijdens ons bezoek was als deskundige van de Justitie ter plaatse, inspecteur Van der Schatten-Olivier uit Breda, die een buiten gewoon nauwkeurig onderzoek instelde, dat verscheidene uren in beslag nam en over het resultaat waarvan men ons wijl het nog niet geëindigd was nog geen mede deelingen kon doen. Tijdens dit onderzoek had voor zoover men het slachtoffer daarbij niet noodig had, de heer Van de Pol een onderdak in de buurt gevonden, waar hij een uiltje knapte omdat hij begrijpelijkerwijze aan zijn nachtrust nogal wat tekort was ge komen. Vermeld zij nog, dat het eerste onderzoek werd ingesteld door den burgemeester dien heer Bardoel in samenwerking met den ge meenteveldwachter en rijksveldwachter van Moergestel, den rijksveldwachter van Hapert en den majoor van de rijksveldvvacht te Oostelbeers. bezorgd. Gelegenheid om een kijkje in de woning te nemen geeft „Kees” niet gemak kelijk, hij houdt er liefst iedereen uit en op kloppen doet hij meestal niet open. Zooals bij dergelijke alleen-vvonende per sonen vaak voorkomt was hij zeer zuinig en daarenboven verzamelaar van alle moge lijke en onmogelijke voorwerpen. Niets hoe waardeloos ook wordt door hem opgeruimd en zoo kon het gebeuren, dat 'het groote huis, dat slechts aan óen bewoner onderdak behoefde te verleenen, vol staat als pannetje Vastenavond, zooals men wel zegt, alles in grootst mogelijke wanorde dooreen. Waar de situatie zóó was zou wel geen vreemdeling, die des nachts of overdag cl’ woning passeerde het in zijn hoofd krijgen hier binnen te dringen. In het dorp was echter wel bekend, dat Kees hoewel niet rijk toch eenige SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: 04243- 1442 Uw adres voor kamerplanten, snijbloemen en potterie. lever vóór 7 februari uw "gele bon" van de gratis vergroting in!!! photo-atelier louis v.d. meydenberg rootven 26 - moergestel telefoon 04243 -1421 Ruime sortering voorradig in rotan-riet, bloemenhangers en alle soorten overbloempotten. Tot ziens! tientallen oude en nieuwe dorpsgezichten in allerlei formaten en prijzen, reeds vanaf 6.50 Ar

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5