Buro ’76 RALE/<9ft 1 J. VOGELS I LIGTVOET SCHOENEN DRUKWERK.... Dorpskalen der Tentoonstelling Moergestel Trefcentrum Moergestel Parochiea vonden 11, 18, 25 januari Jaarvergadering V.N.K.V. Driekoningen tttHSMü UW EERSTE KEUS! Zie onze etalage! OISTERWIJKSEWEG 43 MOERGESTEL TELEFOON 04243 2268 over de periode 13 jan. t.m. 28 jan. 79: Het Bestuur. RB 13 januari: Bal voor gehuwden 20.00 uur Den Boogaard. 15 januari: V.N.K.V. Jaarvergadering om 20.00 uur in Den Boogaard. 17 januari: Bijeenkomst werkgroep ver keersveiligheid kinderen, bestemd voor brigadiers. 20.00 uur Burgerzaal Gemeentehuis. 18 januari: Avond rondom de Kerk, 20.00 uur Den Boogaard. 19 januari: N.K.V. Jaarvergadering, 20.00 uur Den Boogaard. 20 januari: Prinsenbal c.v. "De Piere waaiers", 20.00 uur Den Boogaard. Ook dit jaar heeft de tentoonstelling van Moergestelse amateur kunstenaars weer veel belangstelling getrokken. En deze be langstelling was zeker verdiend. Een op merkelijk groot aantal exposanten zorgde voor een kleurige en gevarieerde aankle ding van de burgerzaal. Veel oude beken den, sommigen met verrassend nieuw werk zoals Huub Berkelmans, de enige die het wat meer in het surrealistische zoekt. Onder de oude bekenden trok mij vooral het fijne werk van de graficus Bart Trom penaars en de perspectivisch verassende stukken van E. Hurkmans. Ook het werk van Cas van Houtert leek mij aan uitdrukking te hebben gewonnen; vooral Campinaheide vind ik een mooi doek. Landschap was numeriek sterk vertegen woordigd: Mevr. v. Poppel-Lapien had knappe reprodukties; de heer Basemans zocht het meer in het naïeve; Marcel v.d. Wouw vind ik het meest persoonlijk. De stillevens van Jeanette Denissen leken mij niet onverdienstelijk. Van de 2 fotografen is Jan Geerts zeker technisch knapper, maar ook van Elsdin- gen had een paar opvallend mooie sfeer- foto's. Veel bewondering oogstte ook het graci euze aardewerk van J. v.d Tas, de zeer originele terracotta's van Peter v.d. Loo en het houtsnijwerk van Bart de Laat. Naar het oordeel van een ondeskundige: een geslaagde expositie. Tweewielerspecialist Rootven 62-68 - Moergestel Tel. 04243-1435 Fietsen die zich onderscheiden. Voor de 3e maal alweer organiseert de pa rochieraad een speciale avond voor alle parochianen, zowel jong als oud, waarop we met elkaar eens nadenken over het kerkgebeuren in onze parochie. Dit keer wordt aandacht gevraagd voor de weg die de Kerk in de toekomst te gaan heeft. De Kerk van de toekomst zal meer een so ciaal verband moeten worden, meer maat schappelijk bewust en met veel aandacht voor de problemen en vragen van de men sen. Dit vraagt van de leden van de kerkge meenschap echter ook een wat aktievere houding dan vroeger. Samen zullen zij de Kerk van de toekomst gestalte moeten geven. Temeer ook daar het teruglopend priesterbestand steeds meer taken van de priester door de leken overgenomen zullen moeten worden, wil de Kerk ook in de toekomst haar opdracht optimaal kunnen vervullen. Zijn wij bereid hiervoor medeverantwoor delijkheid te dragen en hoe zal de prak tische uitwerking moeten zijn. Op de bijeenkomsten in Den Boogaard zal vertoond worden de diaserie: "De vele wegen en de ene weg", gemaakt naar de gelijknamige brief van Bisschop Bluyssen, die onlangs verschenen is. Daarna zal pastoor van den Broek met wat informatie en aan de hand van wat voor beelden en cijfermateriaal trachten een en ander voor U iets duidelijker te maken. In kleine gespreksgroepen kunt U vervol gens, aan de hand van vooraf opgestelde vragen zelf meepraten en meedenken over hoe we als parochie op weg gaan naar 1985. Er worden drie bijeenkomsten gehouden, waarop telkens een gedeelte van de pa rochie in het bijzonder wordt uitgenodigd, en wel op de donderdagen 11, 18 en 25 januari, telkens in Den Boogaard. Aan vang acht uur precies. Donderdag 11 januari (speciaal voor de buitenwijken en Oirschotseweg en Reu- selhof). Donderdag 18 januari (speciaal voor hen die wonen ten westen van Rootven, Kerk- straat-Schoolstraat). Donderdag 25 januari (speciaal voor hen die wonen aan de Schoolstraat, Kerk straat en Rootven en de straten ten oos ten daarvan). Als U op de voor U bestemde avond niet kunt komen, kom dan gerust op een van de andere avonden. Het belangrijkste is dat U komt. De toekomst van onze kerk gemeenschap is in het geding. Op maandag 15 januari a.s wordt er in "Den Boogaard" onze jaarvergadering gehouden. We beginnen om half acht. Op die avond komt de Heer Mutsaerts uit Til burg ons een uitleg geven over de nieuwe sociale wetten. De agenda luidt als volgt: 1. Opening door onze voorzitster. 2. Jaarverslag door onze secretaresse. 3. Jaarverslag van onze penningmeeste- res. 4. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn Me vrouw Vissers en Mevrouw v.d. Loo, bei- Ondanks de barre kou waren toch nog 17 officiële groepen koningen op pad gegaan om de traditie levend te houden. Gewa pend met kollektebussen voor de missie, en uitgedost in een grote variëteit aan oosterse pracht, trokken ze door de sneeuw langs de huizen. Met bibberende stemmetjes en trappelen de voetjes zongen ze hun traditionele of originele liederen. Vaak ging de deur maar op een kier open en kregen ze nauwelijks de kans om hun repertoire af te maken. Maar misschein werd daarom hun ent housiasme des te beter beloond. De jury zal het niet gemakkelijk gehad hebben om de kwaliteiten van al deze groepen te waarderen. In elk geval was de warme chocolademelk annex negerzoe- nen een welverdiende en welkome trakta tie voor de verkleumde zangertjes. De uitslag en de opbrengst vindt U elders in dit blad. Voor het nieuwe jaar zijn een aantal aktivi- teiten gepland die we reeds nu onder de aandacht willen brengen, dit omdat er bij een aantal aktiviteiten sprake is van een voorverkoop. 20 januari: Dougie Mc/ean en A/an Ro berts. Dit duo gaf vorig jaar een onverge telijk concert in het Trefcentrum. Ze zijn beide afkomstig uit de Schotse hooglan den en brachten onlangs hun eerste elpee uit, geproduceerd door Nigel Pegrum (ex-Steeleye Span). 28 januari: La Bamboche. De topper van de Folkdag '78. Deze groep uit Lyon heeft een perfecte balans weten te bereiken tus sen elektrische en akoestische folk. Met voorverkoop! 3 februari: Hedgehog Pie. Terug van weg geweest in een compleet nieuwe bezet ting en nu aangevuld met de befaamde Dave Burland op Uillean Pipes en cister. Gaven onlangs een uitstekend optreden op het Bracknell Festival in Engeland. 23 februari: Battlefield Band!!! Exclusief voor Nederland. Gaven in ede oude bezet ting hun afscheidsconcert op Rotterdam Folk '78 en zijn nu weer helemaal terug! Het instrumentarium is aangevuld met een doedelzak en basgitaar. Met voorverkoop! Wat de voorverkoop betreft: Kaarten voor La Bamboche zijn te verkrijgen bij het Trefcentrum (04243-2239) of bij Paul van de Wiel, Postelstraat 16. De kaartverkoop voor de Battlefield Band start op 22 januari. De evenementen welke U geplaatst wilt zien onder Dorpskalender gelieve U door te geven aan Gemeentesecretarie, afd. Sociale Zaken en Welzijn, Dhr. J. van Hout, tel. 04243-1235, toestel 30. den zijn herkiesbaar. Eventuele nieuwe kandidaten kunnen zich vergezeld van 10 handtekeningen opgeven tot aan de ver gadering. 5. De heer Mutsaerts spreekt over de nieuwe sociale wetten. 6. Pauze, waaronder koffie met iets lekkers. 7. Gelegenheid tot vragen stellen aan de heer Mutsaerts. 8. Wanneer tijd over is nog even kienen. Zo U ziet, 'n heel programma. We ver wachten U weer allemaal op 15 januari a.s. om half acht in "Den Boogaard". Dougie Mclean en Alan Roberts, 20.00 u. Trefcentrum. 25 januari: Avond rondom de Kerk, 20 u. Den Boogaard. Gezinsdag N.C.B. kring Tilburg, voor- en namiddag, Den Boogaard. 26 januari: Openbaar K.V.O.-bal, 20.00 u. Den Boogaard. Tl januari: Bal voor gehuwden, 20.00 uur, Den Boogaard. Sauwelavond c.v. "De Pierewaaiers", 20.00 uur, Café-Rest. "De Brouwer". 28 januari: La Bamboche, 20.00 uur, Tref centrum. Industrieweg 13, Moergestel, Telefoon 1867

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5