I 12 Maanden Moergestel.... a Ba 3 3 I 3 3 3 3 3 3 3 3 3 I i 5 3 i i h r ij<; 7 2 2 Dezelfde dag kreeg onze Moergestelse beeldende kunstenaar Jan Dijker een Ko ninklijke Onderscheiding. NOVEMBER - Zondag 5 november behaald de Harmonie o.l.v. Willy Schreurs 'n eerste prijs op het concours te Vught. Tevens promoveerden zij daar naar de afdeling Uitmuntendheid. Woensdag 15 november was een belang rijke dag voor Moergestel-nieuws. Vanaf deze datum verscheen het blad voortaan wekelijks en werd de bezorging ervan professioneel aangepakt. Zaterdag 25 november vond er in het Trefcentrum het afscheidsoptreden van de Moergestelse folk-groep "Den Vedel" plaats. Diezelfde dag deed St. Nicolaas zijn in trede weer in ons dorp. Donderdag 30 november vierde de KVO op grootse wijze haar 50-jarig bestaan. Daags tevoren ontving het kerkbestuur bericht dat het restauratieplan voor de kerktoren was goedgekeurd. >i t t DECEMBER - Elk nummer dat verscheen in november en december maakte melding van de grandioze prestaties van onze wielrenner s «r V S’ s =7 S’ Zr Aan het einde van deze terugblik komen we tot de conclusie dat er in Moergestel zo op een jaar nogal het een en ander te doen is geweest, en vooruitkijkende op het nieuwe jaar geloven we dat er voor iedereen de komende tijd wel weer het een en ander te beleven valt. Denken we alleen maar aan het Folk-festi val dat weer georganiseerd wordt, de Vlooienmarkt, het 40-jarig bestaan van de Zangvereniging "Crescendo" en 'n groot Gildefeest op 8 en 9 september. Ongetwijfeld houden deze organisaties ons op de hoogte en zal er het nieuwe jaar weer veel te beleven zijn in Moergestel. 31 Mei tenslotte was voor Moergestel na tuurlijk ook dè politieke dag. De nieuwe gemeenteraad werd gekozen en wethou der Noud Smits kwam hier als grote per soonlijke winnaar over de eindstreep. De verkiezingen leverden opnieuw een vrouw in de gemeenteraad: Mevr. Roloff, namens het CDA. Peter Hoffmans. Hij maakte duidelijk in een grootse vorm te steken en bewees dat elk weekend op een van de Nederlandse of buitenlandse cross-velden. SEPTEMBER Het weekend van 9 september was Moer gestel wel erg goed beveiligd. Zo’n 300 politiemannen vierden er het 5-jarig be staan van de International Police Associa tion. 17 September was het St. Jansplein voor de vierde achtereenvolgende keer inge ruimd voor de traditionele Vlooienmarkt van de Harmonie. JUNI - Zondag 12 juni was 'n belangrijke dag voor onze Gem. Zangver. "Crescendo". Zij behaalden op een te Oisterwijk georga niseerd concours 'n prachtige eerste prijs. Zaterdag 17 juni ging de drumband van onze harmonie voor het eerst op concours te Sambeek en behaalde een verdienste lijke tweede prijs. JULI - Dit was voor iedereen, en uiteraard ook voor Moergestel-nieuws, de maand van de vakanties. Al met al dus ook voor de verenigingen en organisaties 4 weken ver diende rust. AUGUSTUS - Deze maand kwamen de aktiviteiten weer een beetje op gang. "De Pierewaaiers" organiseerden het eer ste Barber-Jès-festival, onze Moergestel se wielrenners werden weer aktief en de Harmonie startte met een toto die tien weken lang de goklustigen een kans wilde geven. Zondag 20 augustus had de Ponyclub "Fevior" enorm geluk met het goede weer dat zij troffen bij het door hen georgani seerde pony-concours. 'n Gezellige drukte en 'n boeiend schouwspel op de terreinen van de Heikant. Ook in mei organiseerde de Stichting Trefcentrum Moergestel een groots opge zette Folk-dag, die ondanks het feit dat deze in het water viel toch geslaagd mocht worden genoemd. Wel goed weer trof men met de festivitei ten t.g.v. het 10-jarig bestaan van de buurtvereniging "Gezwiene Waai". 28 Mei begon de feestweek van "50 Jaar Boszicht-school", 'n festijn dat op gran dioze wijze werd gevierd, mede dankzij het goede weer maar ook vanwege het voortreffelijke voorbereidingswerk van de heer Klomberg en zijn helpers. Het leek ons een goede gedachte om de gebeurtenissen van het afgelopen jaar nog eens de revue te laten passeren. Het is nu eenmaal een goede gewoonte om aan het einde van een jaar nog eens op die 12 maanden terug te blikken. In volgorde van maand kwamen we daarbij tot de volgende punten. JANUARI - Vrijdag 20 januari overhandigde Burge meester ter Veer de sleutels van de hulp- verlenings-manschappenwagen aan de commandant van onze Vrijwillige Brand weer Hein Roozen. De Toyota Hi-Ace was tevoren door Toyota-deaier Jan Bertens officieel aangeboden aan de gemeente. Hetzelfde weekend werd toneelregisseur Harrie v.d. Sande gehuldigd vanwege z'n 50e toneeljaar. Onder zijn leiding speelde de KPJ het werkelijk voor treffelijke stuk "Het circus van de goede God", waarmee Harrie weer eens te meer bewees wat hij in z'n mars heeft. Zondag 19 maart vond de onthulling plaats van het beeldje aan de Klooster- laan, als dank voor 125 jaar onderwijs door de Zusters van Liefde te Moergestel. APRIL - Deze maand barstte de verkiezingsstrijd al los. De diverse kandidatenlijsten werden bekendgemaakt en de 4 partijen zouden de komende tijd genoeg stof leveren om over te praten. Vrijdag 21 april opende Nistria Dieetvlees- waren haar gloednieuwe bedrijf aan de In dustrieweg. MEI - Zaterdag 6 mei opende Wim Willems zijn nieuwe verkoopruimte aan de School straat, daags daarna, zondag 7 mei, vond de eerste Moergestelse Jaarmarkt plaats. De voortreffelijke organisatie van dit fes tijn was in handen van CV De Dors vlegels. Zaterdag 21 januari werd dhr. J. Vernooy bekend als de nieuwe Moergestelse Stadsprins. FEBRUARI - Zondag 5 februari trok de traditionele Car navalsstoet weer door Moergestel, met vooral, en dat deed de organisatie veel deugd, weer veel jeugdige deelnemers. MAART - Het weekend van 10, 11 en 12 maart was de zaal van Café de Brouwer weer te klein voor de talloze Hometrainer-liefhebbers. Fanatiek werd er gestreden om de diverse prijzen. OKTOBER - In de verschillende weekenden van deze maand leverde Judoclub "St. Jan" onder leiding van hun oefenmeester Bart de Laat verschillende Zuid-Nederlandse kampioe nen. Ook de traditioneel geworden Moergestel- kalender rolde deze maand voor de derde keer alweer van de persen en werden huis- aan-huis aangeboden. In het weekend van 21 oktober werd onze plaatsgenoot Johan Smolders Nederlands kampioen kleiduiven-schieten. I f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 5