de Brouwer a f f 1 A Denkt U aan onze kerstschote/s vanaf f 2,50 p.p. Gaarne tijdig bestellen! Liefst vóór donderdag 21 december. Wij maken er iets aparts van! JAN VOGELS binnenlopen. Keus genoeg! g I St. Jozef kocht 'n ezel 1 Stichting Maa tschappeiijke Dienstverienin g Verslag bijeenkomst leden werkgroepen A Expositie in Moergestel <9 èl f CAFÉ - RESTAURANT ROOTVEN 11 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1360 Bent U van plan een fiets te kopen, dan eerst bij In alle prijsklassen en kleuren. Koop bij de man die het repareren kan. Rootven 62-68 - Moergestel Telefoon 04243-1435 Wij wensen U prettige Kerstdagen! INDUSTRIEWEG 10 - MOERGESTEL - TEL. 04243-2389 TOMÉ Mej. Dinie Dinissen. de pastoors; dat er een groep D o o T Z is d c< n u Langs deze voor mij minder gebruikelijke weg, wil ik de inwoners van Moergestel een Prettige Kerst en een Voorspoedig Nieuwjaar toewensen. Graag had ik U persoonlijk mijn wensen overgebracht. Daar mijn gezondheid het echter niet toe laat, gebruik ik deze weg om U toch te la ten weten dat ik me erg nauw bij uw ge meente betrokken voel. Dit gevoel is nog eens extra versterkt door de vele belangstelling die U getoond hebt en nog toont tijdens mijn ziek-zijn Ik wil U daar hartelijk voor danken. Ik maak het momenteel redelijk goed. Hoe het zich in de toekomst zal ontwikke len blijft echter nog onzeker. De voortzetting van mijn werkzaamheden zijn echter verzekerd. In eerste instantie wordt mijn werk waar genomen door Mej. Anja van den Boom van het Regionaal Team van onze Stich ting. Voorts vanuit het centrale buro Ois- terwijk (04242-3106). Zij zal ook de normale spreekuren op maandag en donderdag van 9-10 uur, St. Jansplein 7, tel. 1169, beschikbaar zijn. Ik hoop dat de samenleving van Moerges tel ook haar hartelijk zal ontvangen. Op deze manier proberen wij uw belangen zo goed mogelijk te behartigen. Mag ik U nogmaals hartelijk danken voor uw belangstelling en U prettige feestda gen toewensen. Op woensdagavond 13 december heeft de jaarlijkse bijeenkomst van de leden van de diverse werkgroepen, die in onze parochie op pastoraal terrein aktief zijn, plaatsge vonden. De bedoeling van zo'n samen komst is om door middel van een geza menlijke verdieping eens nader met elkaar kennis te maken en elkaar te bemoedigen. Dit jaar werd deze avond bijgewoond door onze Bisschop Mgr. J. Bluyssen, die daar toe benaderd werd door de pastoor, gaarne bereid bleek hiervoor naar Moer gestel te komen. In zijn openingswoord heette de voorzitter van de parochieraad, de heer Verhoeven, iedereen en speciaal de Bisschop van harte welkom. Vanwege de verscheidenheid van de aan geboden werken door de exposanten is de naam van Moergestelse Amateur Kunste naars veranderd in Moergestels Kreatief. Om de expositie sfeervol en verzorgd mo gelijk te maken, heeft onze Gemeente ge zorgd voor de nodige voorzieningen zoals: schotten, spotjes, en een geluidsinstalla tie, waarvoor de deelnemers erg dankbaar zijn. Tijdens de officiële opening zal een drankje worden aangeboden door de ge zamenlijke exposanten. Deze zijn: J. Ba semans, olieverf - A. van Elsdingen, foto's - Mevr. A. Holland, aquarellen - E. Hurk- mans, olieverf - B. de Laat, houtsnijwerk - Mevr. C. v. Poppel-Lapien, olieverf - B. Trompenaars, grafiek en pentekeningen - M. v.d. Wiw, olieverf - H. van Berkel, olieverf - J. Geerts, foto's - C. van Hou- tert, olieverf - F. Hurkmans, olieverf - P. v.d. Loo, boetseren - J. v.d. Tas, potten bakken - Mej. J. Denissen, olieverf. Wvensen deze 15 creatieven erg veel suc ces met hun expositie, vooral de nieuwko mers die hun schroom hebben overwon nen om mee te doen. Dit is een aanmoedi ging waard. Voerwachten dit ook van het publiek en wensen hen veel kijkgenot. De expositie is te bezichtigen in de Bur gerzaal van het gemeentehuis van 24 december 1978 tot en met 9 januari 1979. De officiële opening is op 24 december 1978 om 12.30 uur. Verder zijn de ope ningstijden op zon- en feestdagen van 12.00 uur tot 16.00 uur. Op werkdagen tij dens de kantooruren van het Gemeente huis van 9.00 uur tot 17.00 uur. Op zater dag gesloten. de pastoors; dat er een groep van mensen nodig is die de handen in elkaar slaan en ook werkelijk iets doen. Bisschop Bluys sen zei blij te zijn met de vitaliteit van onze parochie "de tijd is zorgelijk, maar in de toekomst is hoopgevend". Om elf uur werd deze door de aanwezigen unaniem als voortreffelijk geslaagd gevon den bijeenkomst, besloten door de heer Verhoeven die iedereen die aan het wel slagen had meegeholpen, bedankte en Bisschop Bluyssen als blijk van waarde ring voor zijn komst een foto van onze pa rochiekerk aanbood. Kerstmis is de dag dat Jezus geboren is. Hij lag toen in een kribbe. Hij is op de werett gekomen om iedereen gelukig te maken en te zorgen dat de mensen niet met elkaar vechten. In Isreael is de plaats waar hij geboren is. Daarom vieren we dan feest. Daarom zetten we dan een kerstboom. Met de kerstballen en de slingers versieren we de boom. Maar toen Jezus geboren was, was er ook een os en een ezel bij. De ezel hadden ze in de stad gekogt. En de os lag in de stal daar Jezus geboren was. Maar op die wei woonden ook herders. Die kwamen het eerst naar het kindje kijken en toen drie koningen. Denis Janssen, Vooskerbos 8, Moergestel. Na een lezing uit het Evangelie, zette hij het doel van de avond uiteen. Begonnen werd met de vertoning van de diaserie: "De vele wegen en de ene weg". Deze se rie is gemaakt door Jan Geerts en van tekst voorzien door de pastoor. De tekst is gemaakt naar de gelijknamige brief van de Bisschop, die onlangs ver schenen is. In zijn reaktie op het vertoonde zei Bis schop Bluyssen het een voortreffelijke diaserie te vinden en een goed inititatief zijn brief zo te vertalen. "Het ware geluk van de mens zit hem niet in het materiële. Veel mensen zijn dann ook op zoek naar hogere waarden. Er zijn vele wegen en dus ook vele dwaalwegen. We moeten proberen de ene weg: Jezus Christus zien te vinden. Toch ervoor oppassen dat we degenen, die buiten de kerk om zoekende zijn, geen stempel opdrukken en veroordelen. De kerkgemeenschap is geen scherp afgeba kende gemeenschap van mensen. Het is makkelijk gezegd dat zij die buiten de kerk om zoekende zijn, op de verkeerde weg zijn. We moeten veeleer naar het waarom vragen. Is de kerkgemeenschap van Chris tus niet aan een grondige beurt toe. Het geloof verkondigen met respect voor het eigen groeiproces van de mens en zijn eigen hoedanigheden. Geloof en aktivitei- ten met elkaar in harmonie brengen. Leven en geloof mogen elkaar niet uitslui ten. Kerk nu meer een sociaal verband, waarin we met respect voor elkaar, samen eraan moeten werken. Kerk zal mee moeten gaan met de tijd, maar toch trouw aan het Evangelie, waarbij het goede oude behouden wordt en bewaard voor de toe komst", aldus de Bisschop. I i 1 A Daarna bogen de aanwezigen zich over de vragen, die opgesteld waren naar aanlei ding van de brief van de Bisschop: "Naar 1985". Hiertoe waren een zevental discus siegroepen gevormd. In de brochure van d Bisschop wordt aandacht gevraagd voor wat er nu gedaan moet worden wil de kerk van 1985 in de afzonderlijke parochies optimaal kunnen funktioneren. Bij het verder teruglopen van het aantal priesters zullen in steeds sterkere mate pastorale werkers en vrijwilligers ingeschakeld moe ten worden. Aan de orde is dan de op bouw van de plaatselijke kerkgemeen schap d.m.v. allerlei werkgroepen. Hoe moeten deze funktioneren? Wat is dan de taak van de pastor? Kan en moet het aantal eucharistievieringen vermin derd worden? Over deze vraagpunten werd levendig ge discussieerd, waarna de Bisschop zijn reaktie gaf. Hij merkte op dat de toekomst van de kerk afhangt van leken en niet van

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 8