Aannemersbedrijf Gebr. Janssen Timmerlieden VAN OOSTERHOUT BOUWMATERIALEN B.V. Voor al uw bouwmaterialen, wand- en vloertegels. Regelmatig speciale aanbiedingen. Prima service. Parochie St. Jans Onthoofding MOERGESTEL- INFORMATIE Moergestel in het voetspoor van Maastricht? Weekend dienst artsen: Oisterwijkseweg 32 - Moergestel - Tel. 04243-1258-1812 Wij vragen: Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. BENELUXSTRAAT 10 - OISTERWIJK - TEL. 04242-5858-4884 voor villa- en bungalowbouw, alsmede voor onze werkplaats te Moergestel. Wij bieden: 'n Hoog loon Goede sociale voorzieningen 'n Blijvende baan. Sollicitaties: dagelijks (ook 's zaterdags) op ons kantoor: Oisterwijkseweg 32, Moergestel,-Tel. 04243-1258. Spreekuur verloskundige: 's woensdags van 9.30-10.30 u., volgens afspraak. Weekend 25 november: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Telefoon 04242-2098. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. KLOOSTER ST. STANISLAUS: Dagelijks half tien: MAANDAG: Mgd. Johannes Smetsers e.v. Lamberta v.d. Pol. Cornelis Denissen e.v. Christina v. Kasteren. DINSDAG: Overl. ouders Smits-Verhoe- ven. Overl. familie Mutsaers-Segers. WOENSDAG: Wim Pointers e.v. Jo v.d. Wouw. Josephus v.d. Wouw. DONDERDAG: Catharina v. Elderen-Mar- sé. Antonius Helmer e.v. Henrietta v. Mensvoort. VRIJDAG: André Nagel. Antonetta Na- gel-Dingemans. ZATERDAG: Helena Willems. Johannes v. Kerkoerle e.v. Petronella Markus. U hebt er misschien al iets over gehoord? U hebt zich misschien reeds aangemeld? Wanneer U de titel boven dit artikel en de twee eerste zinnen leest, zult U zich zeker afvragen waar dit over gaat. Het gaat over het /even van onze Moer- gestelse kinderen. Op initiatief van onze burg. J.B.S. ter Veer hebben de ouderverenigingen van de drie basisscholen en twee kleuterscholen in Moergestel een 'werkgroep verkeers veiligheid kinderen' in het leven geroepen. Dit had eigenlijk al veel eerder moeten ge beuren, maar een ongeval van een van de kleuters tijdens het oversteken was de druppel die de emmer deed overlopen. De wegen in Moergestel zijn veel drukker geworden en omdat ze ook beter zijn ge worden, wordt er vaak ook veel harder ge reden. Ga voor de aardigheid - nou ja, aar digheid - eens kijken als de scholen begin nen of uitgaan bij een van de drie meest gebruikte oversteekplaatsen (bij het Ge meentehuis, bij de bushalte op het Root- ven en bij het huis van Jan Buijnsters). U zult verwonderd staan hoe het mogelijk is dat er niet meer ongelukken gebeuren wanneer al die - vaak spelende - kinderen de weg over moeten waar zoveel vracht auto's, personenauto's, brommers, fiet sers en tractoren met vaak veel te grote snelheid passeren. Wie moet hier op de eerste plaats uitkij ken, opletten, de snelheid aanpassen? Wie maakt onze wegen, die vroeger zo'n heerlijke speelplaatsen waren, onveilig en gevaarlijk? Het antwoord is duidelijk: niet het kind, maar de volwassene, U en ik. Kunnen wij dan onze kinderen deze ge vaarlijke weg opsturen om als brigadiertjes de andere kinderen bij het oversteken te helpen? Lopen deze brigadiertjes en met hen alle andere kinderen niet een te groot risico, terwijl wij het zijn die deze risico's oproepen? De 'werkgroep verkeersveiligheid kinde ren' wil proberen zo spoedig mogelijk aan deze situatie een einde te maken. De be doeling is dat, als de kleine verkeersbriga- diertjes hun werk doen, bij elke oversteek plaats een volwassene aanwezig is om te helpen en te begeleiden. Onlangs werd in de landelijke pers een rapport gepubliceerd over de volwassen brigadiers in Maastricht. Daar werken on geveer 800 vrijwilligers enthousiast mee en het loopt fantastisch. Volgens het rap port is dat vooral te danken aan het feit dat de vrijwilligers maar één keer per maand dienst hebben, een goede instruc tie ontvangen en onderling veel gezellige kontakten hebben. In samenwerking met politie en gemeente wil de werkgroep verkeersveiligheid kin deren proberen ook hier in Moergestel een grote, gezellige en enthousiaste briga- diersgroep te vormen om gezamelijk voor de veiligheid van de Moergestelse kinde ren zorg te dragen. Wij kunnen deze taak niet op de schou ders van de ouders van de schoolgaande jeugd alléén leggen; zij hebben het vaak al extra druk vanwege meer kleine kinderen, bovendien komen de diensttijden juist voor hen vaak slecht uit. Bovendien, is de veiligheid van onze kin deren en de onveiligheid van onze wegen alléén hun verantwoordelijkheid? Wanneer zeer velen bereid zijn een beetje te helpen, dan komt ieder in navolging van Maastricht, slechts weinig aan de beurt. Mogen wij daarom een dringend beroep doen op moeders, jongeren, ouderen, mensen zonder werk, arbeidsongeschik ten en ieder die zo nu en dan de mogelijk heid heeft te briga;iieren, zich voor dit mooie werk aan te melden. Neem, dan a.u.b. vandaag nog, maar in ieder geval vóór maandag 27 november kontakt op met een van de onderstaande adressen van leden van de werkgroep ver keersveiligheid kinderen. Namens deze werkgroep, P. Gelden. Mevr. Holland, Burg. Mayerstraat 13, te lefoon 1187; Mevr. Stevens, Heukelomse- baan 3, Telefoon 1591; Mevr. Mensen, Ruymheuvel 9, Telefoon 1984; Dhr. Ver meer, Hogendriesplein 9, Tel. 1693. ZONDAG: 8.00 uur: Cornelis v. Breda e.v. Adriana Vermulst. Jos v. Haa- ren. Maria v. Lieshout-Vugts. 10.00 uur: Jacobus v. Hulten e.v. Maria Helmer. Ad Theeuwes-v. Dongen. Johannes Grijs- bach en Adriana v. Hamont. 11.30 uur: Anna Smolders-Franken. Jan v. Nistel- rooy. Cornelis v. Dijk e.v. Maria v. Over dijk. MAANDAG: Mgd. Josephus v.d. Wouw. Cornelis' v.d. Branden e.v. Maria Smol ders. Wilhelmus v.d. Loo. DINSDAG: Marinus v.d. Ven en Cornelia Rijnen. Martinus Jonkers e.v. Gerarda Smetsers. Cath. Akkermans-Sebregts. DONDERDAG: Willy Nellissen Jgt. Adri- anus Kuypers en Cornelia Verschuren en Henrica dr. Petrus Wolfs en Henrica Pij nenburg echtg. en Johannes en Petrus znn. VRIJDAG: 10.00 uur: Speciaal voor be jaarden. Mgd. Clazina op 't Hoog. Petro nella Klomp-Dijkmans. Cornelis Kouwen- berg e.v. Anna Rijnen. WOENSDAG: 14.00 uur: Huwelijksmis Jan Sanders en Ria Rijnen (K lat AM). DONDERDAG: 11.00 uur: H. Mis bij 50 jaar KVO. Intenties 25 nov. - 2 dec.: ZATERDAG: 18.00 en 19.30 uur: Johanna Damen-v. Hulst. Mgd. Adriana van den Bosch-v.d. Meydenberg. Henricus Smits- e.v. Anna de Veer. Petrus Scheepens e.v. Adriana v.d. Branden. Martinus Oerle- mans e.v. Nicolasina v. Belkom en zoon Wim. Cornelis Rijnen en Maria v.d. Bosch.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 2