i I 1 Rikconcours bejaarden op de Reuselhof Elf Elf Lid Harmonie op concours CDA Moergestel Gilde-nieuws Grote vogelshow Mannenkoor "Prinses Irene Veldrit-uitslagen van Peter Hoffmans Hoog bezoek Aktiviteiten- commissie bejaarden Huldiging van Janus v.d. Wouw Schoolhandbal- tournooi Uitslagen handbal Roef! 1 - 3- 6 I 3- 7 I Op donderdag 9 november a.s. rikcon cours in de Reuselhof voor bejaarden. Aanvang 19.30 uur. I Het stiefkind van de Carnaval zal dit jaar eens beter bedeeld worden. C.V. De Pie rewaaiers organiseert in zaal De Brouwer op zaterdag 11 november een Elf-Elf bal, dat alle ingrediënten voorradig heeft om te kunnen slagen. Op de eerste plaats is er natuurlijk Z.D.H. Stadsprins Jan den Irste. Het Oirschotse orkest "Skuppe" zal zorgen voor de muziek. En speciaal voor alle liefhebbers van sauwelen, tonpraoten of hoe U het maar noemen wilt, treden onze ere-leden Huub Hermans (Brabants kampioen 1978) en Jan van Heyst voor U op. Wees er tijdig bij, want hun eerste optreden is ge pland omstreeks 21.00 uur. Na deze ama teurs te hebben aanhoord, kunt U zich alsnog opgeven voor onze sauwelavond Wordt nu lid van C.V. "De Pierewaaiers". Wat bieden wij U? Tijdens het elf-elf bal krijgen U en uw echtgeno(otKe) of introduces gratis en tree. U ontvangt een zevental gratis con sumpties. Tevens ontvangt U deze avond een speciaal voor U vervaardigde onder scheidingendrager, waarvoor U elk jaar een onderscheiding ontvangt, die is aan gepast bij het motto van de Carnaval. U kunt er dus uw mede-leden meteen uitha len en U bent ook voor hen direkt herken baar. Natuurlijk bieden wij U in de loop van het seizoen nog meerdere voordeeltjes. Wat moet U doen? Stort? 25,— bij Rabobank Moergestel nr. 13.45.02.760 of giro Rabobank 1071810 t.n.v. C.V. "De Pierewaaiers" met de ver melding "lidmaatschap". U ontvangt dan van ons regelmatig gege vens over diverse festiviteiten en natuurlijk heeft U ook inspraak in de uitvoering van de openbare Carnavalsviering. U kunt ook op het elf-elf bal uw contribu tie betalen. U profiteert dan meteen van onze eerste aanbiedingen. Zondag gaat onze harmonie op concours te Vught. Het optreden (in de 1e afd.) vindt plaats om 14.30 uur in de St. Paulus- kerk (Vught centrum). U bent er van harte welkom! Op 9 november is er een Alg. Ledenverga dering van het CDA afd. Moergestel, om 20.00 uur in de zaal van Hans de Brouwer. De onderlinge schietwedstrijden van gilde "St. Catharina" uit Moergestel van het zomerseizoen 1978 zijn weer geëindigd. Vrijdag 27 oktober werd de rangschikking bekend gemaakt door de hoofdman H. Wolfs in het clubhuis "De Klaore". Kampioen 1978 is wederom Frans Becx geworden met 150 punten. 2. Jan van Daelen (140). 3. Cees Wolfs Jzn. (136). 4. Adrie Op 't Hoog (136). 5. Gust Creusen (135). 6. Peter Wolfs (129). 7. Hein Bruurs (129). 8. Ben Meurs (129). De winnaar van het onderdeel schouder en revolverschot werd gewonnen door Frans Becx. Jo van Aarle werd de schutter met het best verbeterde gemiddelde (4,9). De kampioen van de jeugdklasse werd Peter Wolfs Hzn. 2e. Karei van Gestel. 3e. Marian van Gestel. Gildebroeders denk aan de volgende data: 5-12 en 19 november schieten om het Bra- bantkruis te Eindhoven; 10 november ver gadering in het clubhuis om 20.00 uur; 24 november jaarlijkse teerdag. GIDSEN Het methodisch jeugdwerk schijnt toch goed wortel te schieten op Moergestels grondgebied, want ook bij de gidsen was op 6 oktober LI. een installatie in het jeugdhuis tegenover de Boszichtschool. Hier werden die avond liefst 9 gidsen in hun nieuwe pakjes gestoken. Ook de ouders van deze nieuwelingen waren die avond aanwezig. Die avond had ook nog een bijzonder tintje, want Elly Venix-van lersel werd door de speladviseuse mej. Eshuis als hoofdleidster van deze groep geïnstal leerd. Wij wensen haar veel sukses toe. Het spel, dat daarop volgde, stond in het teken van het behalen van verschillende insignes, door opdrachten uit te voeren die ze aan verschillende marktkraampjes moesten ophalen. De sfeer was gezellig en het spel-element had ook hier weer de boventoon. Een zeer geslaagde avond. Mochten er soms meisjes van 11 jaar zijn die interesse hebben om de groep gidsen van dichtbij eens gade te slaan, dan ben je altijd van harte welkom. Kom maar eens een keertje kijken op vrijdag avond van 7 tot 9 uur, er zijn nog enkele plaatsen vrij. op 27 januari. Tevens zal deze avond, speciaal voor deelnemers aan de optocht, schrijvers van artikeltjes etc. het Carnavalsmotto 1979 bekend worden gemaakt. Toegangsprijs f 1,11 (graag gepast beta len, want die centen zijn voor ons goud waard). Tot 11 november om 20.30 uur in zaal "De Brouwer". Deze wordt georganiseerd door de Vogel vereniging "Moergestel", op vrijdag 3, za terdag 4 en zondag 5 november a.s. in Ca fé 't Centrum. Openingstijden: vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur; zaterdag van 13.00 tot 22.00 u. en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn door onze leden ruim 240 vogels in gezonden, waaronder kleur-, vorm- en postuurkanaries, diverse tropen en parkie ten. Wij verwachten dan ook dat de vele vogelliefhebbers die Moergestel rijk is, even een kijkje komen nemen naar de kleur en te luisteren naar de zang van de vogels. Voor U een kleine moeite, voor ons een inzet om het komende jaar nog meer vogels in te brengen. U bent allen van harte welkom! Het is U wellicht bekend dat het onze ver eniging niet voor de wind gaat. De oor zaak hiervan is eenvoudig, we hebben te weinig zangers. Door betrekkelijk toevallige omstandighe den is het ledenbestand het laatste jaar zodanig teruggelopen, dat ons voortbe staan op de helling staat. Met alle middelen moet voorkomen wor den, dat Irene ten onder zou gaan en wel om de volgende redenen: 1omdat wij het enige Mannenkoor zijn in Moergestel; 2. omdat met ons een stukje kuituur en historie zou verdwijnen. Het zal U duidelijk zijn wat wij vragen: als U graag zingt, wordt dan lid van ons koor. Zangervaring of kennis van muziek hoeft U beslist niet te hebben. Wij bouwen geleidelijk een gevarieerd re pertoire op. Er zullen er onder U zijn, die graag zingen en lid willen worden, maar wat opzien tegen het onbekende. Daarom houden we op maandag 6 no vember a.s. een kennismakingsavond in ons verenigingslokaal "de Brouwer" waar U op een ongedwongen wijze met ons koor kennis kunt maken. Aanvang 20.30 uur. Wij vragen U: help ons over de streep en sluit U bij ons aan. Wellicht wilt U vooraf wat nadere infor matie: belt U dan even ons secretariaat, telefoonnummer 2275 1 oktober: 2e Son en Breugel om de Ja nus v.d. Horstbokaal. 8 oktober: 1e Son en Breugel om de Janus v.d Horstbokaal. 14 oktober: 2e Hattummerbroek bij Zwol le. 22 oktober: 6e Cadier en Keer. 29 okto ber: 1e Oirschot. De Janus v.d. Horstbokaal wordt verre den over 3 wedstrijden, waarvan de 3e wedstrijd op zondag 26 november wordt gehouden. Peter staat 1e in het klassement met 39 pt. Zijn broer Harry gaat met ingang van 1 ja nuari 1979 deel uitmaken van de wielerfor- matie Riejansport de Uitkomst te Geldrop. Met hem zijn in deze ploeg per 1 januari opgenomen: Frans Francissen uit Vlijmen en oud-Nederlands kampioen Henny Stamsnijder. WELPEN De welpen uit Moergestel zijn onlangs naar de distrikt-wedstrijden geweest in het naburige dorp Oirschot. Ze zijn daar uit stekend voorde dag gekomen want even als vorig jaar behaalden zij opnieuw de wisselbeker, dat weer een bekroonde prestatie mag worden genoemd. Ze namen ook nog aan een voetbaltoer nooi deel, waar ze even een eervolle tweede plaats veroverden. Wij feliciteren vanaf deze plaats onze welpen om hun strijdlustigheid en hopen dat ze het vol gend jaar weer goed uit de verf komen, wij bedoelen hiermede de verovering van de wisselbeker voor de derde maal, zodat onze welpen de zo fel begeerde beker voor altijd in hun horde mogen plaatsen. Welpen doe je best. Wij vermelden nog dat afgelopen zaterdag 28 oktober een installatie plaats vond van 7 nieuwe welpen, die door hun spel het leven in de horde hoog houden, het was wat uit hun enthousiasme bleek een fijne middag voor deze nieuwelingen. Enige weken geleden heeft het St. Ni- colaascomité met zijn naaste medewer kers stappen ondernomen om ook dit jaar weer de Goedheilig Man uit Spanje uit te nodigen voor een tweedaags bezoek aan Moergestel. Op deze uitnodiging hebben wij een spon taan bericht terugontvangen, waarin staat vermeld: "Ik wil met plezier op uw uitno diging ingaan en ben dan ook voornemens om op 25 en 26 november a.s. mijn jaar lijks tweedaags bezoek aan Moergestel te brengen". Wij waren verheugd met deze reaktie en zijn meteen aan de organisatie voor dit be zoek begonnen. Ook dit jaar zullen wij het bezoek van St. Nicolaas aan onze gemeente weer op uit bundige wijze gaan vieren met alle kinde ren uit ons dorp. Verdere gegevens zullen nog nader be kend gemaakt worden via circulaires en Moergestelse weekbladen. Onlangs is de aktiviteitencommissie be jaarden met een aantal personen uitge breid. De aktiviteitencommissie is aange vuld met van iedere aktiviteit een afge vaardigde. Het is de bedoeling dat de wensen en ideeën die binnen de afzonder lijke aktiviteitengroepen leven doorge sproken worden in de aktiviteitencommis sie, zodat uiteindelijk de Bejaardenraad van Moergestel - die nauw kontakt onder houdt met de aktiviteitenkommissie - zich beter kan oriënteren op de bij de be jaarden levende wensen. De aktiviteitencommissie bestond al uit de volgende personen: de heer en mevrouw van Brunschot, de heer en mevrouw Ver- heijen, de heer Spapens, de heer van Beers, mevrouw van de Loo, en is aange vuld met: de heer van Hest (biljart), me vrouw Vissers (dans), de heer van Biljouw (fietsen), de heer C. van Dijk (toneel), me vrouw Boogaers (zang) en de heer Deliën (zwemmen). KABOUTERS De groep kabouters uit onze plaats waren zaterdag vrijaf. Oorzaak van deze stille morgen was het feit, dat 4 meisjes van deze groep op basis-kursus waren, twee gaan hun kabouter-hart ophalen in Rotter dam, de andere twee vertrokken naar het zuiden van ons landje en gingen hun inspi ratie zoeken in het Limburgs brons groen eikenhout. Wij hopen dat ze alle vier met goed gevolg deze kursus mogen doorlopen, om straks vol goede moed in de groep te gaan wer ken, waarna hun installatie zal volgen. Van harte sukses! Afgelopen zondag werd de heer J. van de Wouw, na een door hem zelf op het orgel begeleide plechtige misviering gehuldigd vanwege het feit dat hij 50 jaar koorlid is geweest, waarvan 40 jaar als organist. Als blijk van waardering werd hem en zijn naaste familieleden, door het kerkbestuur een koffietafel aangeboden in Den Boo gaard. Nadat het aanwezige gezelschap zijn wel gemeende felicitaies had overgebracht aan de jubilaris, spark als eerste de pastoor hem toe. Voor deze gelegenheid was hij aan het dichten geslagen en op rijm bedankte en prees hij de heer van de Wouw voor zijn inzet en toewijding als organist van onze parochie. Als stoffelijke blijk van waardering hier voor bood de pastoor namens het kerkbe stuur de jubilaris een comfortabele stoel aan en een muziekboek. Namens de koorleden sprak daarna de heer van Gils Hij diepte enige herinneringen op uit de geschiedenis en prees de jubilaris niet al leen in zijn hoedanigheid als organist maar vooral als mens. Hij bood namens de leden van het koor een fiets aan. De heer van de Wouw bedankte hierna voor de blijken van belangstelling en waardering, waarbij hij opmerkte makke lijker orgel te spelen dan in het openbaar te spreken. De huldiging werd voortgezet met een ge zellig samenzijn. In de herfstvakantie organiseerde S.V. Roef een handbaltournooi voor de 3 la gere scholen van Moergestel voor jongens en meisjes vanaf 10 jaar. Bovendien wer den ook de kinderen uitgenodigd die bui ten Moergestel een vorm van lager onder wijs volgen. Ondanks het feit, dat handbal in Moer gestel niet zo bekend is, hadden zich ca. 100 kinderen opgegeven die ingedeeld werden in 6 jongensteams en 5 meisjes teams. In het begin had men een beetje moeite met de spelregels maar door uitleg van de scheidsrechters had men deze spoedig onder de knie. Met veel enthousiasme en inzet werden de wedstrijden tot de laatste minuut uitge vochten. De kinderen langs de kant moedigden hun teams zo luid aan dat men soms zelfs het fluitje van de scheidsrechter niet hoorde. Mede door het keurige gedrag van de kin deren vinden wij het een bijzonder ge slaagd evenement. Wij danken verder het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van de zaal. S.V. Roef. 21 oktober: Meisjes pup.: Blauwwit-Roef! 22 oktober: Jongens asp.: Roefl-White Dem.. Dames sen.: Roefl-Taxandria Heren sen.: Roef! I-Mountainst. Heren sen.: Roef! II-R.H.V 28 oktober: Meisjes pup.: G.H.V.-Roef! 29 oktober: Meisjesasp.: Roefl-Were Di6- 5 Jongens pup.: Roefl-Were Di11-4 Jongensasp.: G.H.V.-Roef!11-6 Dames sen.: G.H.V.-Roef!2-7 Heren sen.: Taxandria-Roef! 19-15 Heren sen.: Roef! II-S.A.B14- 7 7-21 3- 2 22-11 25-16

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 3