CHRIST SMULDERS I i I I I SHETLAND TRUIEN B H 25,— 10,- 10,- 8,95 Gemeenteraads vergadering MOERGESTEL- INFORMATIE Trouw lid! K.P.J. -nieuws Parochienieuws Kerkhof 1 $3 WOENSDAG 1 NOV 1978 NR. 64. 'J b:4 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Jodocus. Jan Buynsters "levenslang treurig". Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242 2098. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro ’76 - Oisteryvijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 OISTERWIJK t/o Rabobank V-hals en ronde hals Ook voor 'n warme ijzersterke werktrui naar Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243 1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Weekend-dienst artsen. Weekend 4 november: Dr v. Delft sr„ tel. 04243-1204. Weekend 11 november; Dr. v. Delft jr., tel. 04243 1424. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Spreekuur verloskundige: per 23 okt. 's woensdags van 9.30-10.30 uur, volgens afspraak. Der liggen der veul mee un grote zerk, mar nog meer mee un houte kruis; misschien kwamen d'uurste wé meer in de kerk, mar misschien ben ik ok wel abuis. Ik heb hier al dikkels mén plekske bepaold, mar un aander kroop telkes veur; de dood is doodeerluk: hij klopt onbetaold, aon un schoon en un leleke deur. Der liggen der veul die ik goe heb gekend: onze vadder, ons opa, ons mie; ze waren in 't leve nie veul gewend, mar toch, doodgaon, dé wouwe ze nie. Der liggen der veul die me vrimd zén gewist, van vruuger, mar ok wei van nou; de dood hit ze allemaol netjes gekist. en ze zonken aon 't zelfde touw. De pestoor zong ze ammel den himme! in, mar wie wit waor ze zén belaand; 't geleuf, daor zit ok al de schimmel in, 't geleuf in den aandere kaant. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. HERENSOKKEN 5 paar KNIEKOUSEN 5 paar KINDERPULLIES voor MW Dat de harmonie afgelopen vrijdag bij Bart Meeuwis z'.n zilveren bruiloft 'n serenade kwam brengen wist hij, maar dat de har monie vergezeld was van 'n afgevaardigde van de Bond van Muziekgezelschappen wist hij niet. Bart blijkt n.l. al 40 jaar 'n trouw lid te zijn van onze harmonie. Toen de heer Noppen dan ook vertelde, dat het Bondsbestuur besloten had om Bart 'n gouden insigne te geven, klonk er 'n luid applaus op. Bart, z'n vrouw Annie en hun kinderen wa ren duidelijk verrast door dit onverwachte gebeuren. Bijgaande foto toont ons het moment waarop de heer Noppen de insigne op speldt. Bart, van harte proficiat! A.s. zaterdag is er een avonduitwisseling met de afdeling Houten in Houten. Alle belangstellende worden om 19.15 uur ver wacht bij Jan Bertens. De kosten voor deze avond bedragen voor leden f3,— en voor niet-leden f5, De filmavond die gepland was op 3 no vember is verschoven naar woensdag avond 8 november. Gedraaid zal worden een erg bekende film met goede en be kende filmmuziek. De film zal gedraaid worden in café 't Stokske en begint om 20.00 uur. De kosten bedragen f 2,50 voor leden. Zorg dat je tijdig aanwezig bent. Op vrijdag 10 november is de eerste KPJ-kookavond. We zullen een aantal lekkere gerechten gaan bereiden Om 20.00 uur worden belangstellenden ver wacht in het zaaltje van de Boerenbond. Deze laatste avond is alleen voor leden toegankelijk. En zoals iedere eerste maandag ook op 6 november weer volleybal in de sporthal. Aanvang 20.30 uur. I - y In de maand oktober zijn in onze parochie gedoopt: Yvonne Antonis, Jim Michels, Twan Verhoeven, Cindy op het Hoog, Theo Rommen. Gehiwd zijn: Marinus Wolfs met Leslie Nieuwendijk. Paul Géboers met Petra Ver hagen. Overleden zijn: Petrus Schepens. Petro- nella Klomp-Dijkmans. teerd. Op 2 werktekeningen werden de raadsleden geïnformeerd over de knelpun ten in het binnen- en buitengebied die na der zullen worden bekeken. De heren Buynsters (die daar onlangs zijn nieuwe opperhoofd aan een wisse dood zag ont snappen) en de heer van Gils wezen nog eens op de levensgevaarlijke situatie bij de oprit vanaf de rijksweg uit de richting Til burg. De voorzitter lichtte toe dat Rijks waterstaat zich reeds over dit probleem buigt: het is meer een technisch dan een financieel probleem. De heer van Gils pleitte voor provisorische stoplichten, zo lang de situatie niet definitief is verbeterd. De vervahging van de openbare verlich ting op het St. Jansplein had nogal wat voeten in de aarde. Mevr. Roloff vond het nogal duur en zou ook graag de donkere hoek van het trefcentrum bij de verlichting betrekken. De heer van Stiphout vond dat er op het plein wel meer op te knappen viel. Wethouder Smits gaf toe dat het duur was, maar voortdurend herstel is niet minder duur. De drie in aanmerking ko mende typen palen waren vóór de verga dering gedemonstreerd. Men koos una niem voor de door Wethouder Smits ge adviseerde Jobse-paal, behalve de heer Buynsters, die deze paal "kitserig" vond en de keuze levenslang zal blijven betreu ren. Mocht ge dus de heer Buynsters ooit nog in opgewekte stemming aantreffen, weet dan dat de palen weer bezweken zijn, of dat de spreker het met zijn poli tieke uitspraken niet zo nauw neemt! Een verhoging van het krediet voor de re novatie van de Postelstraat met f 20.000, lokte ook nogal wat kritiek uit. De heer van Gils vond dat de Postelstraat al veel heeft gekost en nog zal gaan kosten. Hij vond heel de procedure rond deze ver nieuwing een rommelige zaak. In eerste instantie was het CDA tegen. De heer Stiphout vroeg zich af of derze gelden niet beter besteed hadden kunnen worden, bijvoorbeeld aan reconstructie en renovatie van het Kruysackerplein in Ge- zwiene Waai. Daar gaat het nu al zo lang over, en er gebeurt niets. Wethouder van Riel zei dat de urgentie van Gezwiene Waai bij B en W wel degelijk zwaar woog. Maar de reconstructie van de Postelstraat had men in eigen hand, het Kruysacker plein niet. De voorzitter zag het met de DACW-subsidie voor het Kruysackerplein niet zo rooskleurig in: de regeringswisse ling den Uyl-van Agt gaf duidelijk een ver schuiving van subsidies te zien in de richting van sportaccommodaties. Mocht de subsidie uitblijven, dan zal de gemeen te zeker naar alternatieven zoeken voor Gezwiene Waai. Tot slot werden nog enkele ingekomen vragen beantwoord. Het gemeentelijk ap paraat heeft in 14 uur tijd 6 dode bomen kunnen ontwaren. Volgens de heer Op 't Hoog hadden ze in diezelfde tijd gerooid kunnen zijn. De heer van Stiphout deelde mee dat er in zijn partij betere en vluggere tellers rondliepen. De heer Kuypers wou ze laten staan voor de spechten en toren valken. Zo ziet men weer hoe veelzijdig de politiek kan zijn. De PGB ziet ook een langgekoesterde droom in vervulling gaan want er is een heuse glascontainer in aan tocht. Klokke 11 kon de voorzitter afkloppen en was het belang van onze goegemeente weer voor een maand behartigd. Voorzitter: burgemeester Ter Veer. Afwezig met kennisgeving: J. Swinkels (CDA), J. van Os (PGB). Publieke tribune: zeer matig bezet. Na de openingsformaliteiten begon het gebruikelijke geharrewar rond de vaststel ling van de notulen van de vorige vergade ring. Mevr. Roloff en de heer Kuypers van het CDA wensten uitdrukkelijk vermeld dat zij hun commissieplaats geweigerd hadden omdat zij niet als zodanig door hun partij waren voorgedragen. De heer Op 't Hoog, kennelijk een vreemdeling in het Jeruzalem der Notulenlezers, deed nogal moeilijk met de woorden en de be doelingen van de wethouders Smits en van Riel, maar de bandopname zal er nog eens op worden beluisterd. De heer Buynsters verzorgde een ingelast programmapunt door zijn prille ervaringen als lid van het dagelijks bestuur van het Gewest. In het D.B. kreeg hijzelf de porte feuilles Openbare Recreatie en Landbouw toebedeeld. De raadsleden van Gils en Mulders maken deel uit van resp. de com missie Ruimtelijke Ordening en Land- bouw/Verkeer en Vervoer. Het voorstel om de beslissing over het Be stemmingsplan Buitengebied met ten hoogste drie maanden te verdagen, werd aangenomen. Wethouder van Riel lichtte toe dat er 70 bezwaarschriften waren in gediend. Deze zullen in een marathon- hoorzitting op 13-14-15 november uitvoe rig worden bekeken. Ook het voorstel om, vooruitlopend op het komplan, een partieel voorbereidings- plan te treffen in verband met de toe komstplannen van enkele betrokkenen kon de goedkeuring wegdragen. Het ziet er dus naar uit dat wij de heer Pessers straks als waard achter de tapkast van De Veerkes zullen mogen begroeten. Maar zijn buurman den Bogaard zal door dit zelfde besluit zijn vleugels ook kunnen uit slaan. Een krediet van 12.600 gulden voor een verkeersveiligheidsplan, uit te voeren door bureau van Hezewijk, werd graag gevo- moergestel-. I nieuws

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1