I I B B Gouden Bruiloft GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL MOERGESTEL- INFORMATIE Gezwiene Waai /V. K. V. -nieuws Herwonnen Levenskracht Trefcentrum Moergestel S.V. Roef! I a b MHinffii WOENSDAG 4 OKT. 1978 NR. 62. Weekend-dienst artsen: Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. 8- 9 35-13 5- 8 OPENBARE BEKENDMAKING 12-13 Moergestel, 14 september 1978. Moergestel, 14 september 1978. Burgemeester en wethouders van Moergestel, J.B.S. ter Veer, burgemeester. A.P.A. de Rouw, sekretaris. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. OPENBARE BEKENDMAKING Spreekuur burgemeester: Huidige regeling: Het van heel vroeger uit ook thans nog geldende spreekuur op elke dinsdag morgen tussen 10 en 12 uur blijkt in de praktijk niet of slechts tot op zekere hoogte te voldoen. Nieuwe regeling: Het spreekuur op de dinsdagmorgen wordt afgeschaft. Daarvoor in de plaats kunt U telefonisch en persoonlijk met mij een afspraak maken, waarbij zoveel mogelijk met de voor U meest geschikte tijd rekening kan worden gehouden. De meeste kans om mij te bereiken is: ten gemeentehuize op elke werkdag 's-morgens tussen 9 en 9.30 uur (tel. 1235); thuis 's-avonds tussen 6 en 6.30 uur (tel. 1400). 17- 2 4- 3 8- 7 8- 9 Spreekuur wethouders Iedere maandagavond van 7-8 uur ten gemeentehuize. Teneinde een nog betere service aan de ingezetenen van onze gemeente te kunnen verlenen en op grond van de ervaringen van voorafgaande ja ren is be sloten tot het houden van een afzonderlijk spreekuur, op eerdergenoemde maandagavond. Ook al wordt in beginsel ieder onderwerp bij elk der wethouders afzonderlijk bespreekbaar geacht, toch zou het om zuiver praktische redenen wenselijk zijn, wanneer op den duur de betreffende wethouder slechts over die kwesties wordt aangesproken, die tot zijn portefeuille (taakverdeling) be horen. M.A.W. taken wethouder Smits: Onderwijs, Jeugd- en Sportzaken, Culturele Zaken, Recreatie, Maatschappe lijke Zorg, Monumentenzorg en Bibliotheekwezen. taken wethouder van Riel: Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, Landschap en Milieu, Landinrich ting, Openbare Werken en Verkeer en Vervoer. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. t’ï®' Traditiegetrouw zullen we ook dit jaar weer ons gezellige huis-aan-huis rikcon- cours houden. Zoals altijd zorgen wij weer voor een uitstekend prijzenpakket Dus kaartliefhebbers, vraag uw vrienden en kennissen en doe mee. U kunt zich opgeven bij A. v.d. Donk, Kerkackerstraat 5. Hij kan U ook alle ver dere gegevens vertellen. h 1 Elk weekend van 23 sept. t.m. 14 okt. a.s.: Dr. van Delft jr., tel. 04243-1424. P -7™-”“uniii.W.ni In de maand oktober gaan onze medewer kers rond met het verkopen van loten voor de 30e Nationale Loterij. De opbrengst van deze loterij wordt be steed aan het welzijnswerk van Herwon nen Levenskracht. Wij bevelen deze loterij van harte aan. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk I 66. Oisterwijk, Tel. 04242-2098. I nieuws Volgende week vrijdag (13 oktober) vieren Tinus v.d. Wal (74) en Koos v.d. Wal- Hems (77) uit de Postelstraat hun gouden bruiloft. In 1928 trouwden zij in de kerk van Petrus Banden te Oirschot. Hier woonden ze ook op Papenvoorde (vlak bij de H. Eik) tot 1931. Toen kwamen ze naar Moergestel en namen hun intrek op de Vinkenberg. In 1937 verhuisden ze naar de Postelstraat, waar ze nu dus nog woonachtig zijn. In de eerste jaren van hun huwelijk gingen ze allebei nog werken voor de kost, Koos ging in 3 4 gezinnen met de hand de was doen en daarna bond ze rogge bij 'n boer voor 25 ct. per uur. Walleke (zoals iedereen hem 't best kent) heeft nog musterd gebonden voor de Zui derzeewerken, en werkte nog op verschil lende bedrijven tot hij in 1947 voorgoed z'n intrek nam bij de Avang Schoenfabrie ken. In 1969 werd hij gepensioneerd. Op zaterdag 7 oktober vindt er in het Tref centrum een optreden plaats van de Ierse folkgroep Silver Spear. Dit trio bestaande uit Dave Baker (fiddle), Gavin Hodge (concert flute, tin whistle) en Tom Smith (mandoline, bodhran, gi taar, zang) werd twee jaar geleden sa mengesteld. In die tijd schreven ze o.a. muziek voor het Ierse toneelstuk "Says I, Says He". Met dit toneelstuk zijn ze al een keer, tij dens een uitgebreid tournee, in Nederland te zien geweest. De muziek die Silver Spear brengt bestaat uit traditionele Ierse dansen aangevuld met Schotse en Ierse liedjes. Het geheel wordt met veel vakmanschap gebracht, o.a. het resultaat van hun sa menwerking met Rose Murphy: "The Grand Old Lady of Irish Music". Ze is momenteel 77 jaar en staat bekend om haar voortreffelijke vioolspel. Ook deed de groep veel ervaring op in het spelen voor traditionele dansgroepen, zo wel op scholen voor Ierse dansen als in sessies. Aanvang: 21.30 uur. Toegang: leden 2,50, niet-leden 4, Uitslagen 23 en 24 september: Jongens: Pup Roef - White Demons. Asp Roef - Avanti Meisjes: Pup Roef - Avanti Asp Volt - Roef Dames: Sen. Roef - White Demons Heren: Sen. Roef - Tornado 2 30 september en 1 oktober: Wedstrijden van 30 september afgelast. Dames: Sen. Rosmalen - Roef Heren: Sen. Roef - Odi Als hobbies heeft Koos momenteel de be- jaardengym, ze is lid van het bejaarden koor "De Echo" en drie keer in de week zet ze koffie voor de bejaarden in "Den Boogaard". Tinus tuiniert graag, fietst veel en schilt elke dag de benodigde 4 aardappelen. Op onze vraag of ze die zelf allemaal opaten, kregen we als antwoord: "Het ligt aan de grootte, maar meestal hebben we genoeg en eet de hond er ook nog van mee". In het verleden heeft Walleke zich meer dan ingezet voor de medemens: 4 jaar was h'j kollektant van de Blindenstichting "Grave" en 27(1) jaar van Herwonnen Le venskracht. Z'n grootste hobby was ongetwijfeld de harmonie; 5 jaar haalde hij 't Donateurs- geld op, 13 jaar was hij bode van de ver eniging (kontributie e.d.) en wie kent hem niet als vaandeldrager? 27 Jaar heeft ie 't gedaan, en droeg hij z'n vaan door weer en wind. In 1947 ging hij voor de eerste keer mee toen Pastoor van de Boogaard werd inge haald. Meerdere malen is ook al gezegd: "Als dat vaan eens kon praten", en dat geloven we graag als we Tinus zo horen vertellen. Één voorval willen we U echter niet onthou den: De jaartallen is ie kwijt, maar het moet bij de Gemeenteraadsverkiezingen geweest zijn. Tinuske moest bij van Gils o.a. 'n borreltje mee gaan drinken (hij lustte 'm graag!). André Nagel zag dat het fout ging lopen en nam het vaandel voorzichtigheidshalve mee naar huis, dan kon er zeker niets mee gebeuren. Toen het tijd was om naar huis te gaan vroeg Tinus waar z'n vaan was. Men probeerde hem te vertellen dat die in veilige haven was, maar niks daarvan! Hij ging op de stoep zitten en zei: "Ik ga niet In 1974 moets hij noodgedwongen stop pen met het dragen van het vaandel, en de afscheidsavond die ze toen van de har monie kregen, daarover raken ze niet uit gepraat. In 1977 tenslotte werden Tinus en z'n zwager Jan Hems benoemd tot ere-lid van de vereniging. Hopelijk staat het gouden paar volgende week een prachtige onvergetelijke dag te wachten! Tot sot wensen wij hen nog vele gelukkige jaren in goede gezondheid en een welgemeend van harte proficiat! naar huis voor ik m'n vaan heb". Toen z'n zoon arriveerde om hem te ha len, zei die: "Haal dat ding maar gerust, want hij blijft hier zitten, ik krijg hem zo niet mee!" Enfin, het vaandel werd gehaald en Tinus ging mee naar huis. Aldus een van de vele voorvallen. m «SSSvmS «MM *S SmSSSS»* I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1