I WOL Il Moergestelse wielrenners weer aktief I S OM Het geweldige Neveda assortiment ligtvoorubg: BEKENDMAKING FA. POIRTERS- VAN DE WOUW CHRIST SMULDERS B.V. I - >8 4 Sauwelen Toto Harmonie Pony-concours De glastuinbouw heeft de afgelopen 25 jaar een stormachtige groei beleefd..De oppervlakte glas verdubbelde tot 7.800 ha in 1976. Bij de groenteteelt onder glas vormen tomaten, sla en komkom mers ”de grote drie”. Gewassenals pa prika, augurk, aubergine, radijs, ret tich, ijsbergsla en courgette zijn sterk in opkomst. Van de snijbloemen onder glas zijn rozen, anjers, chrysanten, fre sia’s, lelies en gebera’s het belangrijkst. Het Westland (”de glazen stad”) is het belangrijkste glastuinbouwgebied in ons land. Wie meer wil weten over de glastuin bouw (en over hoe de veilingen werken) kan een gratis brochure daarover aan vragen bij de Info-tiek van het Ministe rie van Landbouw en Visserij, Bezui- denhoutseweg 73, Den Haag. Een brief kaartje aan de Info-tiek met daarop vermeld ’’Tuinbouw onder glas” is vol doende. NEDERLAND DE BLOEMEN- LEVERANCIER VAN WEST-EUROPA GAZELU-dealer: HENK SCHEPENS Oisterwijkseweg 19-21 Moergestel Telefoon 04243-1282 superieur in kwaliteiten kleur BLOEMEN DROGEN Wist u dat heel veel bloemen goed kup- nen worden gedroogd? Niet alleen de zgn. strobloemen, maar ook meer kruidachtige groeiers ^pals sommige ro zen (de tweekleurige Laminuette, de rode Ilona en de gele dr. Verhage bij voorbeeld). Ze kunnen in kleine bosjes worden gebonden en op een ’’luchtige”, tamelijk donkere plaats worden opge hangen en zijn al in een week of drie gedroogd. De kleur verandert wel wat, maar dat is bij de meeste gedroogde materialen het geval. Nederland wordt vaak de bloemenleve- rancier van West-Europa genoemd. En terecht: de export van Nederlandse snij bloemen en potplanten brengt ons land jaarlijks ruim 1 miljard gulden in het laadje. West-Duitsland is onze grootste afnemer. Net zo belangrijk als de export van sierteeltprodukten is die van onze groenten. Al met al verdient ons land jaarlijks enkele miljarden aan wat de Nederlandse tuinders produceren. Het grootste deel hiervan is afkomstig van de glastuinbouw (de tuinbouw in kas sen). En dan te bedenken, dat die glas tuinbouw maar ongeveer 0,5% van onze totale oppervlakte landbouwgrond tot zijn beschikking heeft. Uitnodiging BUSBOEKJE, WAT IS DAT? Juist in de vakantieperiode is er veel behoefte aan informatie over het Open baar Vervoer. Iedereen weet van het bestaan van een spoorboekje, maar dat is ook een ’’spoorboekje voor het streekvervoer” bestaat is nauwelijks bekend. In het busboekje staan alle streekver- voerdiensten van- en naar de NS-aan- sluitstations aangegeven. Kortom, als u weet waar u naar toe wilt, maar niet zo goed weet hoe er met de al dan niet aansluitende bus te komen, geeft het ’’busboekje” nuttige informa tie. Lijnnummer, reistijd, vertrektijd, en achterin een serie kaartjes, waarop het ’’verloop van de reis” kan worden nagezien, kunnen, thuis voor de reis, bestudeerd worden. Het hoofdstukje: ”Wie woont waar”, geeft tenslotte naam en telefoonnum mers van alle busondernemingen waar men ook antwoord weet op vragen van hen die het ’’naadje van de vervoers- kous” willen weten. Voor 2,75 is het Busboekje op alle NS-stations en -In- lichtingen-bureaus verkrijgbaar. Sluiting ophaalbrug Kohingshoeven! maakt bekend dat hij de allernieuwste GAZELLE heeft ontvangen, uitgepakt en opgesteld. Kom snel kijken, Dat wordt opstappenen wegwezen. Moergestel zonder harmonie! Gooi het a.u.b. niet weg! s C.V. ,,De Pierewaaiers". '.I A Reijrink F GAZELLE Nu reeds volop keus in kindernajaars- blouses, shetland trui met V-hals. Profiteer bij: Wie durft er nog? Ook al geeft U zich op, dan bent U nog niet dwingend gebonden. Heren en dames sauwelaars komt U maar Wij heten U van harte welkom. Hoe meer zielen, hoe meer vreugde. Opgeven (i.v.m. vakantie liefst schriftelijk) bij Jos Denissen, Burg. Maeyerstraat 9, alhier. Op zondag 20 augustus a s. wordt er 'n groot pony-concours georganissert op de terreinen aan de Heikant te Moergsetel. De organisatie van dit groots opgezette- ruiterfeest is in handen van ponyclub Fevior. U ziet, een goed bestede avond als U komt. Nieuwe leden kunnen zich vanaf nu ook weer opgeven: jeugd van 9 t/m 14 jaar (jongens als meisjes); senioren vanaf ongeveer 18 jaar (dames als heren). Opgeven bij onderstaand adres Namens het Roef-bestuur: Griete Veldeke 37, Moergestel telefoon 2337 SCHOOLBROEKEN vele soorten 116-170 ƒ25,— MAXTER dames en heren f 35,- LOIS STEEKROKKEN f 35,- LOIS CORDUROY f 64,50 Raadhuisstraat 17, Moergestel Telefoon 04243-1287. Oisterwijk t.o. Rabobank Tel. 04242-2135. ha Het wielercircus draait weer op volle toeren. Onze 3 renners Peter en Harrie Hoffmans en Joost Welten zitten weer volop in de strijd. Reden voor ons om hun uitslagen van de afgelopen tijd eens nader te bekijken. Peter: Tilburg 20ste, St. Maartensdijk 11de, Papendrecht 12de, Brabants kam pioenschap te Oss 13de, V'waard 13de, Rosmalen 12de, Koudekerde 6de, Leus den 8ste, Wijk en Aalburg 17de, Hilvaren- beek 5de, Chaam 17de, Schijndel 10de. Harrie: Rijckevorsel (B) 13de, Lepelstraat 11de, Leusden 16de, Hilvarenbeek 5de, 1 Gazelle fietsen hebben Vredestein banden Dit is echter een ,,open-ouderavond" d w z. alle ouders die kinderen hebben van 9 t/m 14 jaar die belangstelling hebben voor de handbalsport zijn op deze avond van harte welkom. U krijgt wat te horen over de sportvereniging Roef, over jeugdhandbal (o.a. doelstelling, leeftijds- indeling, hoe de wedstrijden gespeeld worden), over de begeleiding van de jeugdteams, het vervoer naar de wedstrij den, enz. enz. De S.V Roef organiseert voor de afdeling handbal een ouderavond op vrijdag avond 18 augustus om 20.00 uur in de kantine op het sportpark aan de Molenstraat De ouders van onze jeugd-leden krijgen nog een persoonlijke uitnodiging. ■jij Bièrghes (B) 6de, St. Michielsgestel 4-daagse 1e dag 19de, 2e dag 13de, 3e dag 11ste, 4e dag derde, eindstand 7de,Tielrode (B) 19de, Duizel 4e, Hamme (B) 5de, Klassieker Roeselare-leper (B) 17de, Goirle 4de. Joost: Glabeek-Zurbemde (B) 11de, Ronde van Haarlemmermeer 27ste, Axel 10de, Leerdam 14de, Luyksgestel 6de, St. Michielsgestel 4-daagse: 1e dag 20ste, 2e dag 6de, 3d dag 4e dag gevallen. We houden U de komende tijd op de hoogte van hun prestaties. J Wij maken onze lezers er op attent dat in de periode van 21 t/m 25 augustus van 22.00-06.00 uur de ophaalbrug Konings hoeven afgesloten zal zijn voor alle verkeer. Dat zou inderdaad wel eens kunnen als de komende vlooienmarkt in september niet 'n flinke financiële duw in de goede richting zal geven. Daarvoor is echter wel uw steun nodig! Als U wat op te ruimen hebt, zoals kopjes, schoteltjes, glaswerk, schilderijtjes, lektuur (zoals boeken), bloempotten, oude schemerlampen, lampekapjes, fietsen, Juist die rommel, waarvoor U zich schaamt om het mee te geven, is voor de harmonie veel geld waard! En... het wordt keurig bij U thuis opgehaald! Bel even tel. 1383, of geef het even door aan een van de leden van de harmonie, er woont er vast wel een bij U in de buurt! Met ingang van 15 augustus a.s. start Harmonie Prinses Juliana met een toto volgens het bekende recept: "Wie raadt de inzet". Ook de prijzen zijn hetzelfde als in het verleden. 1 Dubbeltje per kolom, f 0,80 per formulier. 1e prijs 15% van de inzet 2e prijs 10% van de inzet 3e prijs 5% van de inzet De uitslag wordt iedere week bekend gemaakt. De netto opbrengst komt ten goede aan de uniformering van onze jeugdleden. MODEHUIS

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 3