I i De Rietvoorn Drumband Harmonie MOERGESTEL- INFORMATIE Gilde „St. Sebastiaan en Barbara" Eerste prijs voor Zangvereniging „Crescendo" Problemen rond viadukt Vinkenberg op concours Wie was ut nou? Sauwelen Dankbetuigin g I essss Hw WOENSDAG 14 JUN11978 - NR. 56. Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Jo van Os. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag. behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098. Weekend-dienst artsen: Weekend 17 juni: Dr. v. Delft sr„ tel. 04243-1204. Weekend 24 juni: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Het jeugdkoningsvissen voor junioren en aspiranten van het seizoen 1978-1979 wordt gehouden op a.s. zaterdagmorgen 17 juni, van 9.00 tot 11.00 uur op het Blek- ven. Inleg f 1,50 per deelnemer. Allen prijs! Inschrijven voor de aanvang van de wed strijd vanaf 's morgens 8 uur in het clublo kaal "De Klaore". Alle vis telt, alle cm worden gemeten. Uitreiking van de prijzen in het clublokaal, direct na afloop van de wedstrijd. Sukses en goede vangst. Secretaris, H.W.J. van Berkel. Ons Moergestelse Gilde behaalde op de Kringdag „Kwartier van Oirschot" te Ne- tersel de volgende resultaten: Ie prijs in de optocht; 1e prijs standaardrijden en de 1e prijs handboog (korpsprijs). Proficiat met deze behaalde resultaten. Inieveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel Tel. 04243-2268 Jo Schepens Anna Schepens- van Maasakkers Moergestel, juni 1978 Reuselhof 9 Het in Oisterwijk georganiseerde zang- concours heeft afgelopen zondag een prachtige eerste prijs opgeleverd voor onze Gemengde Zangvereniging „Cres cendo”. Dankzij uitstekend geleide repeti ties o.l.v. dhr. Elmo Arrias en een gran dioze inzet van bestuur en leden is men samen tot deze schitterende prestatie ge komen. Na afloop van het optreden was aan het applaus al te horen dat het met „Crescendo" wel goed zat, hetgeen ook in het puntenaantal tot uitdrukking kwam. Had men 300 punten nodig voor een eerste prijs, Crescendo behaalde er maar liefst 345. Na aankomst in Moergestel kwamen ver schillende verenigingen hun felicitaties aanbieden. Crescendo kan terugzien op een ge slaagde deelname aan het concours en heeft dit natuurlijk zondagavond nog heerlijk gevierd. Namens Moergestel-nieuws onze harte lijke felicitaties aan bestuur, direkteur en leden. Wie met z'n auto van Tilburg via de rijks weg naar 't centrum van Moergestel moet, krijgt op de Vinkenberg met 't las tigste gedeelte van zijn route te maken, nl. het linksafslaan om over het viadukt te kunnen. Iedere automobilist zal moeten beamen dat, wanneer hij de afslag Moergestel neemt en linksaf moet, de bestuurder voor het grote probleem komt te staan, dat hij geen verkeer kan zien aankomen, en eigenlijk op goed geluk het viadukt op moet. Ons kwam toevallig ter ore, van de betrokkenen persoonlijk, dat hier de afge lopen veertien dagen twee auto’s totalloss werden gereden, gelukkig zonder per- soonlijke ongelukken. 'n Duidelijk bewijs dus dat het hier goed fout zit. De onoverzichtelijke situatie is te wijten aan het feit dat men plm. 116 jaar geleden het viadukt heeft verhoogd, en dat men aan de afslag naar het viadukt toe weinig of niets gedaan heeft. We wilden hier graag even melding van maken, en om nog grotere ongelukken te voorkomen, vragen aan de gemeente en de provincie: Alstubliefdoe er wat aan! Uit naam van vele automobilisten! Voor de eerste maal sinds haar oprichting in 1956 gaat Drumband "Harmonie Prin ses Juliana" deelnemen aan een con cours. En wel te Sambeek. Onder de deskundige leiding van Martien Oerlemans heeft de drumband een twee tal nummers ingestudeerd. Komende zaterdag gaat het allemaal ge beuren. Wilt U hiervan getuige zijn, dan kan dat, als U om één uur aanwezig bent bij ons clubhuis H. de Brouwer, van waar uit wij vertrekken. Mocht U hier niet bij zijn, dan zullen wij U graag begroeten als wij terugkomen in Moergestel, hopelijk met een eerste prijs. Evenals bij diverse gelegenheden in het verleden, hopen wij, dat wij mogen reke nen op het meeleven van de gehele Moer gestelse bevolking. De geminteroadsverkiezingen zen inmid dels wir uit ut zicht. En dur is zó alles bij el- koar heel wé geschréve en gezeet en ge gist en gehoopt en nog veul meer. 't In en 't aander hé nogal wé tongen los- gemoakt. Ök wé die stukskes in dees bloaike betreft. Ut war doarvan de bedoeling de soms hard lékende propagandastrèd un bietje op te fleuren, de scherpe kaanten af te botten en dé alles om 't allemoal wé dich ter bij de meense te brengen. Vandoar de frivole, jolige, oubollige en wè-ut-meer-kan-zèn manier. De redaksie van dees blad liep eigenlijk al un tèdje mee die gedaacht rond. En na wir ut zó oangeboden. Dé was meeval veur ze. Na is me te heuren gekomen det er hier en doar wé personen geroakt zen ge worden. Dan is dé nie verwoacht. Want veur de tekst noar de redaksie gong was ut gelese deur un aandere. En veur dé de redaksie ut ploatste hé die ut ók wir deur un aandere loate lesen. Mocht ut desondanks dé dus toch ut geval zen, dan biedt de schrèver doarveur zun oprechte ekskuses oan. Ök die er op un aandere manier last van hebbe gehad. Sorrie, dé had nie meugen gebeuren. Hij zal er veur woake, det ut nie mir veur un twidde keer gebeurt. En na: wie woar ut? Hij hé z'n eigen noam in één van de stukskes ók verbasterd. Hij hiete doar Johnny de Rund, 't Is dus nie moeilijk mir. Nogmoals oan al degenen, die un bietje boos zén: Sorrie!! Dé was echt de bedoeling nie.' En oan de genen die ut mee plezier gelesen hebben: Groag gedoan. Reeds enkele jaren bestaat er bij een ge deelte van de Moergestelse bevolking de wens om tijdens een "sauwelavond" kennis te maken met de beste sauwelaars van ons dorp. Sauwelen is het op humoristische wijze naar voren brengen van komische wan- of mistoestanden in ons dorp, onze streek, de wereld, al dan niet doorspekt met korte "moppen". Gelaatsuitdrukkingen, geba ren, stopwoorden, maar vooral woord spelingen zorgen er voor dat uw optreden gewaardeerd wordt door het publiek. Het voordeel van "sauwelen" is, dat men geen speciale opleiding genoten moet hebben. Integendeel sauwelen wordt zelfs het beste beoefent door mensen die ge woon met hun handen de kost verdienen. Begin 1979 organiseert Carnavalsvereni ging „De Pierewaaiers" 'n sauwelavond. Wij doen hiervoor een beroep op heel de Moergeslese bevolking. Iedereen, die in teresse heeft om mee te doen, wordt daarom verzocht zich voor juli telefonisch of schriftelijk op te geven bij Jos Denis sen, Burg. Maeyerstraat 9, Moergestel, Telefoon 2318. Iedereen kan en mag dus meedoen! In samenwerking en na overleg met de ge gadigden (er zijn reeds vier aanmeldingen) zal dan de avond georganiseerd worden. 19 Augustus! Houdt deze avond vrij! Par tijen beloven volksfeesten! Wij organise ren ze! Lees Moergestel-nieuws! Nadere gegevens volgen! De vele gelukwensen, bloemen en kado's hebben onze Gouden Brui loft op 9 mei j.l. tot een werkelijk onvergetelijke dag gemaakt, waar aan wij nog lang met plezier aan zullen terugdenken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1