een dag om te kiezen een partij om te kiezen een lijst om te kiezen Jan Buijnsters een man om te kiezen 1978 Mei 31 a Waarom??? LIJST 3 - JAN BUYNSTERS Verkiezingen Altijd en overal lijst 3 Horen, zien en veul schrève - 3 Jan Buynsters heeft vier jaar lang duidelijk laten zien hoe een Moergestelse wethouder moet zijn. De V.V.D. (een partij met weinig woorden en schone beloften maar met veel daden) staat achter hem. Ook U kiest op 31 mei a.s. No. 1 van veel mensen vinden drop lekker maar elke dag veel drop eten kar leiden tot het zogenaamde dropsyndroom Enige kenmerken van het dropsyndroom zijn o a oedeemvormmg. verhoogde bloed druk en een te laag gehalte aan kalium in het bloed hetgeen de werking var het hart met ten goede komt Bij regelmatig gebruik van veei drop kan het lichaam teveel natnum vastnouder' en daardoor teveei kalium uitscneioer Meer natrium houdt op zijn beurt weer meer water vast Op die manier Komt ae water- en zouthu snoudmg damg m oe war Omdat het iicnaam water en natrium vasthoudt stijgt oe bloeddruk Het bestandaeei uit drop dat >oor ceze onplezierige nevenwerkingen verant woordelijk is is niet het zout n aar giycy- rizine Glycyrnzine komt m praktiscn aiie d'OO- soorten - of het nu zoete of zoute drop s - voor en is het bestanddeel dat drop z specifieke smaak geeft Niet alle soorten drop bevatten evenveel glycyrnzine en bovendien is met iedereen er even ge voelig voor Bij regelmatig dropgebruik is het daarom verstandig om gemiddeld me* mee- dan ongeveer twintig gram drop per dag te eten Voor jonge kinderen is het beter om on der deze twintig gram te blijven Houdt drop te vriend en wees er matig mee Gerucht. Het gerucht goa overigens dè wa klèn jongvolk in het "ontmoetingspunt" pils- kens oan elkoar weggeeft om moed in te drinken. Dè zit zó. Pietje Bronten zat nog altèd mee ne doos frikadels, welke hij mee hardfietsen had gewonnen en niemand opeten wou en die hee de Brandgang, van een aandere partij overgekomen (dus ók van partij verwisseld!), veur een kratje pils overgenomen en die hee Pietje op ne zoaterdagavond bij de muziektent rondge- part onder het jongvolk. Pils mee frika dels, socialer ken ut nie. De verkeersveiligheid lee bij dees partij nie zo hoog. Want hoe kan ut aanders dè ze op hun meensenbuspapierke al degenen die in de road willen op het kruispunt bij de kerk hebben gezet. Des gin manier om de T-31 af te dwingen. Dan kunde beter tarwe zaaien. Doar houde teminste nog wè oan over. Ge wit dè dees partij die van het werkvolk wil zèn. Mar die willen ök veuruit. Zó ók hun briefschrèfster. Die hee pas ne bun galow gekocht. Trouwens ze hebben doar ók nog ne latinist op de lijst stoan, hele- moal aachteroan. Het werkvolk zit zoge zegd geklemd tussen de geleerden. (Hoeveul kend’er van de politiek!?). Net as bij de Pvda, goa ut de kaant op van de dokterandussen. Die hebben ut doar ók veur ut zeggen. Mar ze zèn uiteindelijk allemoal werkvolk, net as wij, die ók op het ende van de moand mee de haande open stoan. As ze mar nie, net as Boersma, ergens kommissaris of adviseur van zèn, want die bijverdienste mag tegenswoordig nie mir. Wethouwer zèn of zoiets, dè kan er nog net mee deur. Mar nie verder, 't Is doar nie net wè men buurvrouw uit Indonesië zee: "Ik trek mij toch niets oan, ik loat mij koud". Dè meugde nie verwachten. (Vrij vertaald uit Bokwerder Belang). De hierna geplaatste artikelen werden in gezonden en worden in 2 nummers van Moergestel-nieuws geplaatst. Naam en adres zijn bij de redactie bekend. zeggen dat ze der niks vanaf wit. Wij we ten in ieder geval wel, dè ze de huidige eenling niks influistert. Dè kunde wel heu- ren. Dieje irste man kan ók veul draaien. T'is, zö gezegd, ne draaikont. Vandoar det ie in dees partij plaats zit. Irst zich geven oan de ene ploatselijke partij en sjust doar kersvers oan 't werk en hupsakee, overge stapt noar de aandere, landelijke partij. Wè dieje meens al nie veur ons durp overhee. Van overal uit, gift nie woar, wil ie het durp dienen; als dè mar gebeurt. Un schón streven Enfin, hij is na de enige die de landelijke propaganda ók veur ons durp kan gebruiken. Sjust die het miste kunnen betoalen, hoeven doarveur het minste uit te geven. De ploaten en de buspapierkes zen nog over en liggen al wir kloar. Of ze ók zo hoog zullen vliegen weten we nie. T'is in ieder geval te hopen dè ze de spreuk van lijst 3 van de veurige, avangke- lijke, partij: "Stem lijst 3, beter kan het nie", nie overneme. Want beter kost 't doar wel! Beslist. Nu de propagandatèd veur de geminte- roadsverkiezingen steeds meer in het zicht begint te komen en we de profielen van twee partijen reeds de revue hebben ge geven: nou dan de kijkert gericht op de keuken van de derde, veur zover we doarin kunne kèken, want 't is mar un klèntje. Sjust een partij Veur wie ^eul wil Draaien, veur wie overal noar kan uit waaieren. Gedachtig det ut de tijd van de grote schoonmoak gewist is, want ut veurjoar is net achter de rug. Vruuger dan kwamen er de bedderij eruit en de kleden en de kleerkasten leeg. Of doar een aan- der woord veur is, weten we nie, maar volgens onze ploatselijke auteur, (hij stoa ók op unne lijst), Gosje Gossemijne, woar we even te rade zen gewist, kunnen we dè uitwaaieren wel "luchten" noemen, de frisse wind moet er even deur, dan goat de schimmel ervan aaf en volgens ons moest dè doar ók gebeuren. De bezem moest er 'ns deur. En ladus geschiedde. Dieje schoonmoak he tot gevolg gehad det er na unne aandere lijsttrekker is, d'e weet wat 't is oan ginne kaant van de toafel te zitten en te moeten oanheuren, wè de Heer Heren af en toe in de zoal uit slingert. En toch werkt ie er hard oan, zeet ie zelf. Dien irste man is ne goeie van de senten. Hij zou doarum eigenlijk bestuurs lid van de boerenleenbank moeten zèn, woar elke vergadering twee konsumpties oanzitten en een grijpstuivèr vanwege de presentie. Mar dan denk ik wir: toch heurt ie doar wir nie thuis. In zijn positie moet ie doar toch nie zèn. Het zou soms moeite kosten met z'n tweejen deur één deur te moeten. En dan zit er ók nog een geleerde mevrouw Tussen. We weten nie hoe ze d'r uitzie, want we hebben ze nog nooit in de rodaszoal gezien. Mar dè wil nie De leste partij hee natuurlijk ók ne lijsttrek ker. Christ van Alphen, net as de aandere lijsttrekkers ne gesselse. Mar hij is wel de jongste van het kwartet. Na mocht bij ons vruuger de jongste nooit nie veul zeggen. Alleen mar luisteren, kèke, "kake op me kaar en op oe kont blève zitten". Tegenswoordig is dè wel aanders. Zó ók hier. Christ hee ók in de road Soms Veul te Proaten. En dè doet ie dan in het Hol lands. Dè heurt zo. Mar dè is veur hum nie voldoende. Want hij komt er nie verder mee dan Antwerpen. Vandoar det-ie in gesselse kringen gessels proat. Hij is, zo gezegd, net as de apostelen mee Pinkste- ren. Christ proat de toal die nodig is: schrève is wè aanders. De aandere Christ (we hebben tóch een christelijke partij in Gessel), senior, hee z'n ploats op de lijst afgestoan. Hij is zoge zegd uitgediend. Mar ut blèft politieken in z'n familie, want hij hee z'n eega noar veuren geschoven. Mar of ze in de Road komt is een vroag. Ik heb op de sekretarie 'ns noagegoan hoeveul stemmen een ploats moet, welnou, het doet blijken dat het al met goed 275 toekan, aangezien da dè de zogenaamde kiesdeler zal zijn. En 3 x 275 is volgens mijn nauwelijks denkboar, loat stoan hoalboar. 2 x 275 zal wel kloaren. 1 i \i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 5