flMhïH J J Sociale Volkspartij Moergestel Basiskursus veldbiologie Dameskorfbal in Moergestel Nieuwe plantenkwekerij in Moergestel MOERGESTEL- INFORMATIE Het jubileum van "Boszicht" Ingezonden verlichting St. Jansplein 27*’’ WOENSDAG 17 MEI 1978 NR. 54. Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011 We zien het op 31 mei S?4 Chris van Riel Ss j Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242 2098 Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Informatie bij G. Kuypers, Voorbrugstr. 13 te Moergestel, Telefoon 1712. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Weekend-dienst artsen: Weekend 20 mei: Dr. v. Delft sr„ tel. 04243-1204. Weekend 27 mei: Dr. v. Delft jr.' tel. 04243-1424. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel 04243-2268 Als U ook meent dat de Sociale Volkspartij het de afgelopen vier jaar goed heeft gedaan, MÉÉNT U DAT DAN OOK? Op woensdag 24 mei a.s., aanvang 20.00 uur, zal in sporthal "de Vonder" de eerste bijeenkomst worden gehouden van de in oprichting zijnde Dames-korfbalvereni- ging. Buiten de reeds aangemelde leden is natuurlijk iedereen op deze avond van harte welkom. Bij voldoende aanmeldin gen wil men ook overgaan tot rekreatieve- teranenkorfbal. In september a.s. begint in Moergestel, bij voldoende belangstelling, een cursus ba- sis-biologie onder auspiciën van het I.V.N. afdeling Oisterwijk en omgeving. De cursus zal worden geleid door de heren A. Donders, G. Kuypers en W. v.d. Wouw en zal een deels theoretisch, deels practisch karakter dragen. De cursus zal worden gegeven eenmaal per maand van september 1978 tot en met juni 1979, met uitzondering van de maan den december en januari. Op vrijdag 5 mei j.l. heeft de officiële opening plaatsgevonden van de planten kwekerij van Wim Willems aan de School straat 31a. De belangstelling bij deze ope ning was geweldig. Op zaterdag 6 mei was het zo mogelijk nog drukker, toen iedereen in de gelegen heid was om de nieuwe zaak te bezichti gen. De nieuwe kas heeft een oppervlakte van 500 m2 en is ingericht als verkoop ruimte. In deze winkel kunt U kiezen uit een groot assortiment kamerplanten, als ook sierpotten, riet, exotische zaden e.d. Daarnaast beschikt hij over een grote sor tering perkplanten, over turf, potgrond enz. de basisschool "Boszicht" verwachten? Wij hopen, dat de volgende veertien namen bij U enige herinneringen oproe pen: Br. Justinianus, Rudolf, Hugolinus, Damasus, Jucundinus, A. Goddijn, Chris- tinus, Avellinus, Gervasius, H. Lammers, Frumentius, Theodoretus, Eugendus en Rembertus. Zij zullen samen met vele oud-onderwijzers het feest opluisteren. Een andere vraag, die ons meermalen ge steld wordt is: Hoe moeten oud-leerlin- gen, die nu buiten Moergestel wonen, te weten komen, dat ze zondag 28 mei en 4 juni welkom zijn op de "oude St. Jozef school" in de Bosstraat? Wij vinden dit ook een moeilijk punt. Hoe wel de radio in deze al ingeschakeld is, vragen wij alle mensen in Moergestel be leefd om hun familie en kennissen buiten Moergestel in te lichten, dat ze zondag 28 mei tussen elf en zes uur 's middags en zondat 4 juni tussen tien en vijf uur 's middags op de reünie verwacht wor den. Het parkeren zal enige problemen kunnen geven. De gemeente vraagt ons om in deze van het St. Jansplein en andere par keergelegenheden gebruik te maken. De komende week willen wij U graag het volledige programma kenbaar maken. Leerkrachten en oudercommissie van de basisschool "Boszicht". Wij wensen Wim heel veel sukses met zijn nieuwe plantenkwekerij en hopen dat de naam Willems hetzelfde vertrouwde be grip mag worden als voorheen. Nog enige weken... dan is het zover! De feestweek van de basisschool "Boszicht" van 28 mei tot en met 4 juni. Overal waar men komt is het enthousiame groot. Naast de f 1075, die wij van de toneelgroep "de Naemloze Speelers" ont vangen mochten, stromen kleine en grote giften regelamtig binnen. Alle prijzen, die wij voor de verloting nodig hebben, zijn zeer spontaan geschonken. Van de 4500 loten zijn er al meer dan 3500 verkocht. Veel traktaties voor de jeugd en de vol wassenen tijdens de feestweek hebben wij gratis of voor een geringe prijs ontvangen. In plaats van dertig foto's komen er zelfs zestig in het "Gedenkboek"! Ga zo maar door! Kortom, door uw geestdrift wordt onze ijver en inzet voor het feest steeds groter. Wij mogen vanaf deze plaats iedereen hartelijk dankzeggen voor de hulp en steun, die wij tot nu toe hebben mogen ondervinden. Tevens willen wij hier een veel voorko mende vraag beantwoorden: Welke broe ders, die voorheen als leerkracht in Moer gestel gestaan hebben, leven er nog en kunnen wij één van de twee zondagen in Sinds de publicatie van de eerste twee verkiezingsbadinages in Moergestel- nieuws voel ik mij een getergd en in gewe ten bezwaard man. Getergd omdat aller hande politieke korifeeën er mij lelijk op aankijken, in geweten bezwaard omdat ik ongewild loop te pronken met andermans geestigheid, of wat daarvoor moet door gaan. Het feit, dat ik uit handen van Prins Jan den Eerste de literaire Pierewaaiersprijs in ontvangst mocht nemen, schijnt aan mijn geestigheid de faam van exclusiviteit te hebben verleend, die ik moeilijk kan tor sen. Daarom stel ik het op prijs met de hand op het hart, ten stelligste en met alle moge lijke klem te verzekeren dat mijn geestig heid dit peil nooit heeft bereikt en waar schijnlijk ook wel nooit zal bereiken. J.A. Stroucken, Voorbrugstraat 3, Moergestel. Interessant is ook te vermelden, dat de aanmeldingen variëren in alle leeftijden. Voor de jeugdige leden is het aan te beve len, zeker op deze eerste bijeenkomst, hun ouders mede te brengen, z.i.v.m. be- langrijkepunten, o.a. trainingstijden, con tributie enz. enz. Nieuwe leden kunnen zich op deze verga dering aanmelden en nu reeds op onder staande adressen (gaarne aanmeldingen in de brievenbus): Mevr. Th. de Jong-van Laak, Burg. v. Heeswijkstraat 8, Moer gestel; Mevr. Hoozemans, Molenstraat 3; Mevr. C. Kastelijns-Hop, Vooskerbos 32; allen te Moergestel. Van 16 jaar en ouder speelt men bij de senioren. 13-14 en 15 jaar spelen bij de ju nioren. 10-11 en 12 jaar noemt men aspi ranten. En van 6 tot 9 jaar de pupillen. Zoals U bekend zal zijn staan op het St. Jansplein 10 stuks openbare lichtmasten met een paaltop armatuur. Regelmatig branden er een aantal' niet, welke door ons dan aan de PNEM worden doorgegeven voor reparatie. Uit de PNEM-rapporten van de laatste jaren blijkt telkens weer, dat de grootste oorzaak van deze storingen vernieling is, waardoor er een aanmerkelijke schade ontstaat, welke niet behoeft voor te ko men en uit gemeenschapsgelden moet worden bekostigd. Wij hopen dat door dit bericht de schade aan deze lichtmasten in de toekomst be perkt zal worden en als gevolg van vernie ling niet meer voor zal komen. Het Gemeentebestuur. j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1