drukwerk! BURO 76 I II i n.‘j i I i a 9 BEKENDMAKING Stamboekkeuring 2j meydenberg rootven 26 - moergestel telefoon 04243 1421 Gezwiene Waai GAZEUf-dealer: Oisterwijkseweg 43 tel. 2268. HENK SCHEPENS Oisterwijkseweg 19-21 Moergestel Telefoon 04243-1282 $3 maakt bekend dat hij de allernieuwste GAZELLE 'S heeft ontvangen, uitgepakt Verkiezingen "De Rietvoorn" Moergestel Dameskorfbal in Moergestel $3 1’1 en opgesteld. Kom snel kijken. Dat wordt opstappenen wegwezen. I GAZELLE Te koop: jongensfiets, 8-10 jaar. Hogenackerstraat 5, Moergestel, Telefoon 2378. mister wilde ze ók wel, mar het bleek dat ie nie hier woont en dat ie er nie in mag omdat ie mister is en dus bij de ambtena ren hoort. zal onze gróte club in Den Haag veur- schrèven? De veurzitter stelde veur dè irst mar af te wachten en Drs. v.d. Scheepsbouwer stelde veur om een commissie te benoe men, welke dat bestuderen moet. Aldus besloten. Intussen is de lijst samengesteld. En die ut langste gelopen hee stoa helemoal nie veuröan. Hoe kèn dè? Witte gè dè? Nie?! Ikke wel. Er komen og meer vergaderingen, ók van aandere, dat wij ók mee onze verslagen. (vrij vertaald uit: Bokwerder Belang) Door de inspecteur van het Kon. Ned. Rundveestamboek Dhr. W.J. Baltussen uit Berlicum, werd de winterinspectie ge houden voor het M.R.IJ.-veeslag. De vol gende dieren konden in het Stamboek worden ingeschreven, met vermelding van de waardering voor het algemeen voorkomen: zeg het op moederdag ns met een kleurvergroting of maak zelf uw foto met de nieuwe kodak pocket camera va. 83.50 photo-atelier louis v.d. i* In mei a.s. zal buurtvereniging „Gezwiene Waai" haar 10-jarig bestaan vieren en naar wij uit betrouwbare bron vernemen en „Gezwiene Waai kennende belooft het een groot feest te worden. Diverse werkgroepen hebben zich ge vormd om alles te regelen en te organi seren, want zegt men, het moet een feest worden dat klinkt als een klok, een feest voor jong en oud, voor groot en klein. Ralf, voorl. S.B., eig. L. Kennes. Moniek, S.B77p„ eig. Ant. Dekkers. Carla, S.B 77p„ Masja, R.B79p„ beiden eig. G. Bier- kens. Jitske 5,S.B 80p., eig. J.C. de Beer. Willemien 69,S.B79p„ Wilma 9,R.B 78p., Betsie21, B 80p., allen eig. A.Th. Mulders. De hierna geplaatste artikelen werden in gezonden en worden in 2 nummers van Moergestel-pieuws geplaatst. Naam en adres zijn bij de redactie bekend. Van het F.H.-veeslag werden de volgende dieren in het Stamboek geregistreerd: Aaltje 72,S.B78p„ Diena 14.KS.B 82p„ beiden eig. C.J.J. Geerts. Janske 10,S. B 80p„ Jeanne 4,S.B 81p„ beiden eig. Jac. Donkers. Maarten, R.K01.AB 85p., José 16,S.b 81p., Janske, R.B79p., Rinda 2,S.B 81p„ Willie 17,S.B 80p„ Willie 16,S.B 78p., Silvia 21,S.B79p„ allen eig. Ant. van Hest. Toos 1,R.B78p., eig. W. Op 't Hoog. Trui 12,S.B77p., Dora, R.79p., bei den eig. E. Mutsaers. Carolientje, S.B 79p„ Rika 65,S.B78p., Rika 59,S.B78p„ Zeva 86,S.B78p., Zeva 73,K.S.B 80p„ Corrie 6,R.B77p„ allen eig. L.A. Kennes. Joke 13,S.B 80p„ Piëta 12,S.KOL.B 82p., Aaltje 12,S.B76p„ Wies 9,S.B78p„ Aaltje 24,B 80p., Truus 15,S.B.78p., Aaltje 27,S.B 80p., Petra 13,S.B 81p„ Aaltje 15,K.S.B 80p„ Joke 13A.R.B 81 p., allen eig. L.A. Vermeer. Klaartje 4, R.B79p., Nellie 2,R.B 80p„ Alwina 6, R.B77p., Bea 1,R.B 81p., Toos A,R.B 78p., Rina, R.B78p., Wilma, R.B 80p., Bella, R.B 80p., Manna 4,R.B 80p., Alwina 4,R.B 80p., Roza 2,R.B79p., al len eig. Gebr. H. en P. Ketelaars. Thea 7, R.B79p., Truus 30,S.B 81p., Mia 18, 5. B 80p., Dora 2,S.B 81p., allen eig. J.A. van Hest. K.E. Hengelsportvereniging De jaarlijkse wedstrijd om de T-H-beker wordt dit jaar gehouden op zaterdag 27 mei. Was andere jaren "de Grevelingen" het strijdtoneel, dit jaar gaan we vanuit Yerseke op de Oosterschelde ons geluk beproeven. We vertrekken om 6 uur vanuit het club huis. Kosten f 35,— p.p. alles inbegre pen. Deelnemers kunnen zich tot 15 mei opgeven in het clubhuis, Café 'de Klaore'. Club De Allekant-op doet ók mee aan de verkiezingen van de gemeenteroad Alhier werd in ons gebouw "Den Boo- gert" bij verschillende bijeenkomsten ver gaderingen vur iedereen gehouen woar elk en iedereen hin en weer mocht proaten over twee durpsgenoten en nog wé aandere, om als één klub oan de gemeen teraadsverkiezingen mee te doen. Er werd al jaren over gesproken en nog meer op gehoopt door enkelen. Men liet er dus gin gras over groeien, integendeel de koei wir op slag bij de horens gepakt. Toen dan de clubkorifeeën op de eerste bijeenkomst binnengekomen waren omstreeks acht uren, opende de Veurzitter de vergadering met een welkom aan alle aanwezigen die opgekomen waren. De zaal was redelijk vol, waarbij nogal wè mensen op leeftijd. Een paar jongvolk had al een spandoek loaten moaken, waarop stond: "We want Club De Allekant-op". Wat dus engels is en hetzelfde als "Wij willen Club De Alle kant-op". Het bleek ons adt de Club, zoals we het nu mar zullen noemen, overal in het durp ge wist was om handtekeningen en dat er al 200 opstoan van durpsgenoten, die op de club stemmen zullen. Onze ploatselijke agoog Joannus van de frisse sjem had alles zowè bekokstoofd en was bereid de club verder te begeleiden en onze ploatse lijke auteur Gerrie Wastobbers zal reklo- ame moaken, wat ie "Publiek deletions" noemt. Maar hij proat mir als ie schrèft. De clubvurzitter had er al een poar op zunne lijst die ók wel in de road willen zit ten, als de twee korifeeën te veel stem men krègen en er dus nog meer in kunnen en wel onze genoemde publiek-rieletions man en verder na veul gehakketak Mevr. Gezien de vele dameskorfbalverenigingen rondom Moergestel, o.a. in Spoordonk, Oirschot, Tilburg, Oostelbeers, Diessen, Hilvarenbeek, Esbeek, Esch, enz., wil men ook graag in Moergestel deze tak van sport gaan brengen. Dameskorfbal wordt tijdens de winterpe riode in de sporthal, en in de zomermaan den buiten op het sportveld gespeeld. Geen verre reizen, gezien de vele omlig gende verenigingen. Van 16 jaar en ouder speelt men bij de se nioren. 13-14 en 15 jaar spelen bij de junioren. 10-11 en 12 jaar noemt men aspiranten. En van 6 tot 9 jaar de pupillen. Enkele dames welke de dameskorfbal- sport een warm hart toedragen, hebben in overleg met de heer J.A. Kok, hoofd afd. pers en propaganda van de Ned. Dames- korfbalbond, het plan geopperd tot op richting van deze dameskorfbalvereniging over te gaan. Zij willen dit bereiken door op verschil lende plaatsen in Moergestel posters te hangen, waar ook tevens de inschrijffor mulieren aanwezig zullen zijn. Aanmelding kan tevens geschieden bij: Mevr. Th. de Jong-van Laak, Burg, van Heeswijkstraat 8, Moergestel. Mevr. Hoo- zemans, Molenstraat 3, Moergestel. Me vrouw C. Kastelijns-Hop, Vooikerbosch 32, Moergestel. En bij de hoofden der scholen. Gelieve de aanmelding te deponeren in de brievenbus. De eerste bijeenkomst zal zo spoedig mo gelijk worden bekendgemaakt. Schón op de huid. De Veurzitter zee, dat ie gevraagd was dè alle andere partijen en clubs en tehuizen en andere gróte gebouwen moesten wor- ren bezocht. Hij stond er wel skëpties tegenover, maar hij wilde gin dwarsknup- pel zèn, als de meerderheid er veur was. Dè bleek het geval te zijn. De veurzitter zeide toen verder dat ie dan aldereerst van alle kandidaten weten wilde of ze schón op de huid waren. Dat vroeg ie Toine Schreeuws rechtuit en of ie ók een koop sompolis of iets dergelijks had en wilde ók weten of ie soms geld veur iets aanders had ontvangen. Op dè moment moest Toine errug niessen en antwoordde toen dat ie een poar sentjes op het boekje had bij de Rabo bank en dat ie verder volgens hem hèèl zuiver was. Drs. A. van de Scheepsbouw stelde toen veur om een commissie ad hoe te benoe men welke alle kandidaten skrienen moest of ze wel zuiver waren op de graad, bij welke partijen ze eerder al gewist zèn, hoe groot en welke de familie is, etc., etc. Wè heden ten dage in de politiek helaas nodig blèkt te zèn. Pietje van de Schoenen zeide, dè ze bij de oude dokter en de boaksters moesten in formeren om te weten of ze wel in un goeie vel zitten en Jantje Kiep merkte op dat ie als oud Indië-ganger wel even zou kontroleren of er soms Moergestelnaren zèn welke kontakten onderhouen met de KGB of de CIA en Pietje van de Waterke ring (hij doe niemmur mee) welke bij de Boerenleenbank werkt zou wel even in de boeken willen kijken, hoe het zit met de bijverdiensten en of en waar ze nog advi seur zijn. Aldus bsloten. En toen was de vergadering al gauw toe aan het programma, wat gin poten had om op te staan, mar wel veul voeten in de aarde, want het bleek dat de vergadering lang niet eenradig was. Ten irste nie Komt er een kortere noam vur de partij mee de langste?? Gelijk uit ons voorgaande artikel alreeds mocht blijken zijn ze in Gessel volop doende zich te prepareren veur de ge- meenteroadsverkiezingen. Dur wordt, zo as ge kunt heuren, nogal wè afvergaderd. Gin wonder da we lokaliteiten tekort ko men. Bij één partij is de opkomst zo groot da ze 't bij de leden thuis doen, bij toer beurt. Lekt best gezellig en goedkoop. Zo wè 2 kwartjes per borrel. De miste komen dan ók te voet. Dur wordt strak ver gaderd. Profiteren Graag van Bestuurser- varing, hiet dè. Het is wel een partij die duidelijk een echte Gesselse is. Gin gezeur van bovenaf, van de grote bruurs. Alleen opkomen veur ons kleine durp. Hun lijst trekker staat wir bijtijds in de wapens. Des na unne mister die wél mag meedoen. Nol de ijzervreter zit er mee heel zijn huid op. En hoe. Hij wordt deur de konkurrentie zo gevreesd dat-ie deur Gerrie Wastobbers van het CDA zo langzamerhand overal als landverhuizer wordt verkocht, teneinde de goedgelovige te loaten geleuven als dat-ie niemir in de Road zou kome. Mar niks der- van, hoor. Ze hadden um doar bij het CDA gère als lijsttrekker gehad. Mar doar is ie te prinsipieel veur en te eerlijk. Dè hadden we al gauw in het verstand. Nol wil z'n veule stemmers nie teleurstellen. Vandaar dat-ie in Gessel blèft wonen en weer als Johnny de Rund zal um wel blijven steu nen. Hij hé niks aanders gedoan, alhoewel 't ók wel 'ns nie klopte. Mar dè kan, als in zo'n partij leeën van allerlei slag en politie ke richtingen soamen goan. Hun voorzit ter moet wel ne goeie zèn, want dè is ie ook van het Oranjecommité en van het Trefcentrum. Of ie nog verder in de poli tiek goa, weten we niet. Afwachten dan mar. Mar bij zijn partij hebben ze as ver weer tegen de landelijke partijen in ons durp met hun boazen in Den Haag, de spreuk: "Beter een goeie buur dan een verre Vrien(d)s”. Eigenlijk moet die partij van Nol, Johnny en Jean eens oan een niewe, kortere noam goan denken. Wè denkte van "Gessel Overeind", dan weet elkeen op slag waar ie an toe is. En overend bléven ze, zeker na de partij behoörlijk verbreed is mee agrariërsmen- sen en werkoanvatters (wè we allemoal zèn). Over 't programma zèn ze 't ins geworre. En da zit best vur 't kruis, want de Von kenregen hé mee onze ploatselijke boak- ster een prioriteitenschema opgesteld en bovenoan hebben ze stoan da we van de neutronenbom afmoeten even as van alle aandere gevoardingen. Mar volgens mij moeten eerst de neste van de satijnvlin- ders uit de bomen en dan wil ik er ók nog wè hebben over 't slechte wegdek van de Schoolstroat en over 't kivietseierenzoe- ken. En Drs. Bestweter zangert mijn mar an 't hoofd dat we nóg meer oan het wel wezen doen moeten en de desentralisatie. Mar volgens mij red 't me wel met 't wel wezen in Gessel en die desentralisatie is wel aardig, mar as 't zó is det dan de se- kretarie moet worre uitgebreidt, dan houd ik er dadelijk mee op, want 't vervult mijn met afgrijzen als we nóg een groter ge- mintehuis en nóg meer ambtenaren krège. Want we moeten ók nog oan het milieu denken. Dur is al hondepoep genoeg in 't durp. Het blèkt wel dè 't mee dees partij nog steeds goed zit en nie in zak en as. Mar we zèn wel van bedenken da Nol wa breeër moet kunnen steunen en dat-ie po sitief moet worre benaderd en opbou wend, zó as oe zelf ók is. Gazelle fietsen hebben Vredestem banden zitten, zó tenminste nie, en tweedens wè (vrij vertaald uit Bokwerder Belang) onze ploatselijke buitenlander. Onze niwe zal fungeren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 3