I o fi F Jan Vogels Wie?? Onthulling beeldje aan de Kloosterlaan Grote Kienavond M.T.V. ’’Stokeind” Gouden Bruiloften Ingezonden Jaarvergadering Bejaardenbond MOERGESTEL- INFORMATIE MRMMMi t PUCH Rootven 66 Moergestel Telefoon 04243-1435 COR GOUTZIERS GERRIT VAN LOON I SfiSS Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. I Puch Maxi Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag. behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. WOENSDAG 22 MAART 1978 - NR. 50. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres Gelegenheid tot feliciteren van 17.00 tot 18.30 uur in Café ’t Draaiboompje, Hild 1, Moergestel. Jan Frans Petra en Kees Moergestel, maart 1978 Korenstraat 28 Wij hopen dit feest met hen te vieren op vrijdag 14 april a.s., wanneer om 15.00 uur een H. Mis zal worden opgedragen in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. en Wij geven U kennis van het Zilveren Huwelijksfeest van onze ouders De drumband van onze harmonie is op zoek naar een tamboer-maitre of iemand die er voor wil worden opgeleid. Zij die hiervoor interesse hebben worden ver zocht kontakt op te nemen met dhr. G. Laurenssen, Korenstraat 36, tel. 1723, die graag verdere inlichtingen verstrekt. Uit erkentelijkheid hiervoor en als dank bare herinnering bood het gemeentebe stuur bij die gelegenheid namens de Moergestelse gemeenschap symbolisch een kunstwerk aan, dat nabij de kleuter school aan de Kloosterlaan geplaatst zou worden. Op 24 juni 1976 trokken de zusters José en Hélène zich als laatsten uit het onder wijs terug, waardoor er een definitief einde kwam aan 125 jaar onderwijs in onze gemeente door de Zusters van Liefde. Op maandag 27 maart a.s. (2e Paasdag) in zaal "De Brouwer” te Moergestel, aanvang (let op) 20.00 uur. Organisatie "Gezwiene Waai”. Gezien de goede belangstelling die er voor deze avonden bestaat, brengen wij wederom een volledig programma, te weten: jack-pot, kans op gratis deel name, slechtste kienkaart, extra kienge- tal (de laatste avond was dit een extra prijs van 85,gratis loterij etc. etc. Als hoofdprijs kunt U deze avond winnen een 7-delige tuinset, bestaande uit 1 relax-stoel, 1 stoel met voetsteun, 2 terrasstoelen, tuintafel, parasol, para- solvoet. Als extra prijs ons traditionele Seda meubel, een massief eiken wijnrek. Als super rondeprijs een electrisch kof fiezetapparaat. Ook in het spel om de een en twee rijtjes hebben wij weer leuke prijzen te verspelen, evenzo in de gratis loterij. Mogen wij ook U weer op deze avond be groeten? Er is veel kans dat -U dan een van deze prijzen mee naar huis neemt!!! En U die nog nimmer meespeelde, doe ook eens een keertje mee; U heeft even veel kans als iemand die regelmatig mee doet. Zullen wij zeggen: tot maandag 22 maart??? Met rasse schreden nadert de eerste april - de opening van het nieuwe tennis seizoen. Het bestuur en de commissies hebben alles voor een zo goed mogelijke start gedaan. Het gemeentebestuur heeft tevens opdracht gegeven om 2 nieuwe banen aan te leggen welke als alles mee zit eind april in gebruik kunnen worden genomen. Dan kan eindelijk de "grote wachtlijst” worden weggewerkt. Mogelijk komt er nu ruimte voor senio ren. Iedereen in Moergestel die zich nu wil opgeven kan dit doen door op Ruym- heuvel 5 een aanmeldingsformulier af te halen en in te vullen. Uiteraard geldt hier ook: Die het eerst komt, het eerst maalt. Weekend-dienst artsen: Weekend 25 maart: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 1 april: Dr. v. Delft j’r„ tel. 04243-1424. moergestel- Het is enkele tientallen jaren geleden dat Jan van Loon en Piet Devenijns wed ijverden om een zetel te bemachtigen in de Tilburgse gemeenteraad. Op zekere dag liet Jan iemand met een bord door de Heuvelstraat lopen met het opschrift: „Het is een parel aan uw kroon, als ge stemt op Jan van Loon!” Maar Piet, ook niet van gisteren, kwam de volgende dag met een nóg groter bord te voorschijn met de woorden: „Een pa rel, kiezers, het is wat fijns, een volle kroon geeft Devenjjns!” Misschien een stimulans voor onze kan didaten om tegen de verkiezingen ook eens iets origineels te bedenken. Het bestuur van Harmonie ’’Prinses Ju liana” verzoekt familieleden van hen die dit jaar een Gouden Bruiloft hebben, kontakt op te nemen met haar sekreta.- ris, dhr. P. Schilders, Kruysackerstraat 22. telefoon 2326. Dit in verband met een serenade die de harmonie graag aan deze jubilarissen wil brengen, maar waarvan de datum bij hen nog niet bekend is. Beide onderstaande artikeltjes werden ingezonden. Naam en adres bij de re daksie bekend. We hebben in de dagbladen kunnen le zen dat verschillende gemeentes onder ling buurtbussen inschakelen, b.v. Ven- ray-Overloon (afstand 6 kilometer). Zou het niet mogelijk zijn een pendel dienst te openen Moergestel-Oisterwijk, desnoods óm het uur? Beide plaatsen zijn ten zeerste op elkaar aangewezen, vooral wat betreft het be drijfsleven, dat voor Moergestel van zeer groot belang is. Tientallen leerlingen volgen de MAVO en HAVO in Oisterwijk. Ook vele huis moeders zouden hier een dankbaar ge bruik van maken. Wettelijk is het toegestaan, omdat er geen enkele verbinding is. Zouden onze vroede vaderen dit voorstel wel in over weging willen nemen en misschien in da den omzetten? Ze zouden er de Moer gestelse gemeenschap een grote dienst mee bewijzen! De kunstenaar werd terecht veelvuldig gecomplimenteerd door de aanwezige genodigden. Het beeldje stelt een schoolkind voor, ’’waarin velen van ons zich kunnen en willen terugkennen”, aldus de woorden van Wethouder Smits. De wijsheid on der de linkerarm in de vorm van een schooltas en de rechterhand speels in zijn broekzak. Hans van Brunschot heeft op een voor ieder begrijpende wijze gestalte gegeven aan dit beeldje dat werkelijk een lust is om het eens goed te bekijken. Laat ons echter hopen dat het voor onze jeugd niet een object zal worden om mee te spelen, zodat hij er ook later nog met genoegen naar kunnen kijken. Hans, van harte proficiat met dit kunst werk. Onder het genot van een heerlijk kopje koffie kon voorzitter dhr. W. v. Dijk de aanwezige leden, doch speciaal Br. Feysman, verwelkomen, waarna door de penningmeester en secretaris uitvoerig verslag werd gedaan van het afgelopen jaar. Hieruit bleek dat de vereniging goed draait. Er was zelfs nog een batig saldo. Beiden kregen dan ook een zeer verdiend en hartelijk applaus. Daarna gaf Br. Feysman uitleg en toe lichting over het kringadviseurschap. Hij legde vooral de nadruk op samen werking in de regio. Wegens aftreden als bestuurslid en secretaris dhr. J. Hens, bedankte de voorzitter hem voor zijn 10-jarige harde arbeid en inzet aan onze bond, waarvoor hij een attentie kreeg aangeboden. In zijn plaats werd door de leden met algemene stemmen aangeno men dhr. Kees v. Dijk. Na nog een hele discussie over de jaar lijkse reis en een verloting door onze adviseur-deken v.d. Broek, sloot de voorzitter de niet overmatig bezochte vergadering. Bestuurslid M. v. Brun schot werd aangezocht om het secretari aat te willen behartigen. Dit kunstwerk, uitgevoerd door plaatse lijk kunstenaar Hans van Brunschot, werd zondag 19 maart officieel in de burgerzaal van het gemeentehuis door Wethouder Smits aangeboden. Na dit gedeelte vond de onthulling plaats door de Zusters José en Hélène.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1