Gasbesparing groter dan verwacht door isolerend glas f Dank U wel. Pedicuren Manicuren Epileren Jan Vogels CASSIÈRE EN WINKELMEISJE OF JONGEMAN J. Simons- van Weert Kromweistraat4 Moergestel Telefoon 04243-1787 Cirred Lederwaren B. V. A en O-markt M. Denissen GEVRAAGD: [l 820 Uit Moergestel's verleden I lij-» VALHELM 1 HOOfflZAAK 'UCH Rootven 66 Moergestel Telefoon 04243-1435 Omdat het ons ondoenüjk is U allen persoonlijk te benaderen, willen wij U langs deze weg danken voor uw belangstelling bij de heropening van ons bedrijf op 9 december 1977. Eindelijk weer eens een plaatje uit het ver leden. Het leek ons echter beter er dit keer eens geen namen bij te zetten, zodat U op uw gemak eens uit kunt zoeken wie wie is. Industrieweg 16, Moergestel. Sollicitaties dagelijks aan onze zaak of telefonisch: Kerkstraat 2 - Moergestel - Telefoon 04243-2359-1156. voor spoedige indiensttreding: De oorzaken van deze meevaller" zijn nog niet op weten schappelijke wijze vastgesteld. Het hoofd van de afdeling van het Bouwcentrum, ir. H. van Bremen, uitte gisteren het vermoeden, dat het grotere comfort van dubbele beglazing er misschien toe leidt, dat de thermostaat van de verwarming iets lager wordt afgesteld, omdat op de manier toch dezelfde behaaglijke warmte wordt bereikt Daarnaast was er sprake van een „oneigenlijke” besparing: wanneer de thermostaat in een geïsoleerde woonka mer hangt blijft het in andere vertrekken kouder. Op de persconferentie deelde de federatie van fabrikanten van isolerend glas mee, dat er deze maand een keurmerk is ingevoerd voor isolerend glas. Het door een onafhankelijke stichting ver leende certificaat geeft de garantie, dat het dubbelwandige glas minstens vijftien jaar condensvrij blijft. Het leveren van dubbelwandig glas met dit certificaat zal in de nabije toekomst voor de Nederlandse overheid voorwaarde wor den om in aanmerking te komen voor de subsidieregeling voor verbetering van de thermische isolatie van woningen. Volgens de fabrikantenfederatie zal op grond van deze garantie dit jaar bijna 2.5 miljoen vierkante meter isolerende beglazing geplaatst zal worden. Door overheidsmaatregelen komt daar nog een één miljoen vierkante meter bij, aldus de federatie. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT - De energiebesparing door het aanbrengen van dubbel glas is in werkelijkheid groter dan voorheen berekend werd. Volgens theoretische berekeningen zou de energiebespa ring 27 kubieke meter aardgas per vierkante meter glas moeten zijn. In werkelijkheid blijkt die besparing echter 38 kubieke meter per vierkante meter glas te zijn. Dit blijkt uit een nog niet gepubliceerd onderzoek, dat de afdeling binnen-milieu-techniek van het Bouwcentrum in Rotterdam in opdracht van het ministe rie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft uitge voerd. I C b s b d C Ir S P *4*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 4