28 mei 1928 1978 50jaar BASISSCHOOL „BOSZICHT" I I Jaarvergadering "Crescendo De Rietvoorn x Secretaris, H.W.J. van Berkel, Past, de Louwstraat 20, Moergestel. Dinsdag 30 mei van 9.00 tot 12.00 uur: "Bonte Ring", vnl. verzorgd door de leer lingen van klas 1 t/m 4. 's Middags van 2.00 tot 4.00 uur Pleintekenen op de speelplaats. Maandag 29 mei van 9.00 tot 4.00 uur: "oude" volksspelen in diverse stands op de speelplaats van de school. Ook 15 oud-kollega's zijn voor deze feest - week uitgenodigd. Om feest te vieren is geld nodig. De ge meente en het schoolbestuur staan wel willend achter ons. Maar wij moeten en willen zelf ook iets doen. Wij hebben ver gunning aangevraagd en gekregen voor 4500 loten van f 1,— Vrijdag 2 juni van 9.00 tot 4.00 uur: sport dag met diploma-uitreiking op school. Leerkrachten, oudercontactgroep van de Basisschool.Boszicht". Het zou te ver voeren om het hele pro gramma nu al bekend te maken, maar in grote lijnen ziet onze feestweek er als volgt uit: Donderdag 1 juni van 9.00 tot 12.00 uur: oude films van Moergestel en toelichting bij de tentoonstelling voor de jeugd; 's middags van 2.00 tot 4.00 uur: generale repetitie toneel van klas 5 en 6 voor de la gere klassen; 's avonds om 8.00 uur: to neelavond in Den Boogaard voor de ouders van Boszicht, genodigden, oud- leerlingen en oud-leerkrachten, te verzor gen door de leerlingen van klas 5 en 6. Reeds nu al blijkt, hoe prettig men het idee vindt om de broeders ook bij het feest te betrekken, want diverse zakenmensen en middenstanders hebben spontaan leu ke, dure en waardevolle prijzen beschik baar gesteld. Wij zullen U deze prijzen vanaf zondag 28 mei laten zien, want zon dag 4 juni heeft de trekking plaats. Over enige weken zullen leerkrachten, ouders of leerlingen bij U aankloppen om loten te verkopen; als U even enthousiast bent als wij en de mensen, die we tot nu toe ontmoet hebben, dan twijfelt niemand aan het sukses van deze verloting. Wij hopen op vele positieve reakties van uw kant - foto's, waardevolle bijzonderhe den uit het verleden, loten - en op een per soonlijke ontmoeting tijdens de feestda gen. Zoals U weet houden wij onze algemene jaarvergadering op donderdagavond 16 maart 1978, aanvang 20.00 uur in ons clubhuis "De Klaore", ingang zijdeur. Globaal zullende volgende punten aan de orde komen: Opening, verslagen secreta rissen en penningmeester, bestuursver kiezingen: aftredend: H. v. Berkel, Th. Broeren, W. Machielsen, M. Op 't Hoog. Deze zijn herkiesbaar. Indienen kandida ten schriftelijk tot aan de vergadering. Ontwikkelingen Zandput en diverse mede delingen, rondvraag, sluiting. Vanwege het drukken van de kosten wordt U langs deze weg op de hoogte ge steld. De nadere aankondigingen per lid blijft achterwege. De officiële agenda zal voor U gereed liggen op de vergadering. Zaterdag 3 juni van 10.00 tot 4.00 uur: ge- zinsoriëntatietocht met "leuke en gezelli ge" opdrachten voor jong en oud bij di verse controleposten. Voor alle deelne mers is er een herinneringsmedaille met als opschrift: 50-jaar Boszicht. Ter gelegenheid van het feest wordt een "gedenkboek" uitgegeven met 32 foto's en een aantal hoogtepunten van de afge lopen periode. Wij beschikken reeds over een aantal bruikbare foto's, toch is ieder tijdvak nog niet voldoende vertegenwoordigd. Mocht U nog foto’s hebben of leuke bij zonderheden weten, dan zien wij U graag op onze school of belt U - tijdens de schooluren - even 1728. Wij komen ze zelf halen! De foto's, die niet in het Gedenkboek ko men, worden in "Ons Draaiboek" ten toongesteld. Vanzelfsprekend krijgt U de foto's en de bijzonderheden na het feest terug. Wilt U voort ons gemak uw naam achter op de foto's zetten en - ongeveer - het jaar, waarin ze gemaakt zijn. Graag de foto's, het school en/of strafwerk, herin neringen uit vroegere jaren vóór 25 maart inleveren, anders is het Gedenkboek niet op tijd klaar. Woensdag 31 mei van 9.00 tot 12.00 uur: twee voorstellingen van Clown Gray in Den Boogaard. Gratis toegankelijk voor alle leerlingen van de basisscholen en kleuterscholen. Op beide zondagen is er naast koffie de mogelijkheid om iets "anders" te drinken. Één van de kommissies is ijverig bezig om de komende weken de ouders te helpen en voor te lichten bij de keuze van kleding, want het ligt in de bedoeling om de kinde ren zoveel mogelijk in de klederdracht van 50-jaar geleden te laten opdraven. I daard met inscriptie aangeboden. Na door de leden nog eens persoonlijk de hand te zijn gedrukt, werd het gezellig sa menzijn nog even voortgezet in Bar "De Schouw" bij de heer en mevrouw van Brunschot-Willems. Op deze vergadering werd tevens defini tief besloten om deel te nemen aan het zangconcours in Oisterwijk 10 en 11 juni, in verband hiermee zouden wij graag een dringend beroep doen op zangers en zangeressen in Moergestel om lid te wor den van onze vereniging. Dit voorjaar nog werkt "Crescendo" mee aan een koffieconcert in Goirle dat geor ganiseerd wordt door de accordeonclub uit bovengenoemde plaats. Meer gegevens hierover komen t.z.t. in dit blad. Zondag 4 juni van 10.00 tot 5.00 uur: de monstratie van oude ambachten en be roepen in de school. Ook deze dag is uitermate geschikt voor een gezellige "babbel" tussen oud-leerlingen, oud-leer krachten en kollega's. Op deze dag is tevens de trekking van de loterij. Op 27 februari j.l. hield de gem. zangver. "Crescendo" haar algemene jaarvergade ring in "Den Boogaard". Op deze vergadering die naast opening en welkomswoord de gewone huishoudelijke zaken inhield zoals verslagen en notulen, was er nog een gebeurtenis die wat meer aandacht kreeg n.l. het huldigen van een viertal leden. Mevr. Picokrie-Aarden, Mevr, de Groot- v.d. Broek en Mevr. Welten-Oerlemans voor hun 25-jarig, Mevr. Bekkers-v.d. Wouw voor haar 15-jarig lidmaatschap. Na een kort woord en een felicitatie werd door de voorzitter bij de eerste drie dames een prachtige herinnering omgehangen in de vorm van een zilveren halskettinkje met daaraan een harp met inscriptie, Mevr. Bekkers-v.d. Wouw kreeg voor haar 15-jarig lidmaatschap een prachtige stan- Nogmaals willen wij U aansporen tot beta ling van de contributie. U kunt betalen via Rabobank te Moergestel t.g.v. "De Riet voorn" no. 1345.92301 of Giro t.g.v. Ra bobank te Moergestel. Op het "Blekven" en "De Zandput" is een grote partij vis uitgezet, zodat in het ko mende seizoen weer volop kunt genieten van uw sport. Wij hopen U te mogen be groeten op deze vergadering en het bestuur zal zijn best doen om deze zo spoedig en geolied mogelijk te laten verlopen. Tot ziens. Dit jaar staat de basisschool "Boszicht" - bij velen misschien beter bekend als St. Jozefschool - 50 jaar in de Bosstraat. Een reden voor leerkrachten, oudercontact groep en schoolbestuur om feest te vieren en wel van 28 mei tot en met 4 juni. Reeds enige maanden zijn acht commis sies, bestaande uit onderwijzers en ouders druk bezig om deze week voor te berei den. Het huidige team begeleidt de jeugd pas 19 jaar op weg naar volwassenheid; de eerw. broeders van Dongen hebben vóór ons 31 jaar hun beste krachten aan deze school gegeven voor de jongens - thans volwassenen of ouders - van Moer gestel. Daarom hebben wij enige maan den geleden contact gezocht met de broe ders van Dongen. Met behulp van broeder Jucundinus, die van 1938 tot 1958 in Moergestel aan de school werkzaam is ge weest, zijn wij aan 21 adressen gekomen van broeders, die graag weer eens hun oude school en hun oud-leerlingen willen zien. Zondag 28 mei om 10.00 uur: Eucharistie viering in de kerk met als thema: dank baarheid; hierbij aansluitend het officieel "gebeuren" in de school, receptie, over gaand in open dag totfiuur met o.a. oude films van Moergestel, tentoonstelling 50- jaar "Boszicht", "Ons Draaiboek" en aan bieding van het Gedenkboek. Voor deze dag worden oud-leerkrachten en oud-leer lingen speciaal uitgenodigd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 3