I seda massief eiken meubelen 1 1 Joop Deelman exposeert in het gemeentehuis MOERGESTEL- INFORMATIE Industriebond N.K.V. Kienavond Toneel-jubileum s 9 !!,i INDUSTRIEWEG 10 MOERGESTEL - TEL. 04243-2389 1 I. WOENSDAG 22 FEBR. 1978 - NR. 48. Weekend-dienst artsen: Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Uitgave en redaksie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Weekend 25 februari: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 4 maart: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Laat uw T.V. op een van de genoemde avonden voor wat hij is en geniet van een brok dorpscultuur in "Den Boogaard". van de K.P.J. een stuk in te studeren. Dit toneelstuk, getiteld: "Het circus van de goede God" hevelt over naar de revue- sfeer. Ernst en ontroering, afgewisseld door fris se en luchtige scènes zullen het publiek beslist aangrijpen. Op vrijdag 10 maart en zaterdag 11 maart aanvangend om 20.00 uur en op maandag 13 maart aanvangend om 19.30 uur steeds in "Den Boogaard", bent U verzekerd van een goed stuk toneel wat U 's anderen daags nog niet bent vergeten. Op vrijdag 24 februari a.s. wordt er we derom een kienavond gehouden in de zaal van Café-Restaurant "De Brouwer" te Moergestel. Aanvang 20.30 uur. De ver zorging van deze avond is wederom in handen van "Buurtvereniging Gezwiene Waai", die op dit gebied een goede repu tatie heeft opgebouwd. Er zal wederom een volledig programma worden afgewerkt, dus met extra kienge- tal, met jackpot, gratis loterij, slechtste kienkaart etc. etc. en wij vinden dat U om gezellig te kienen echt niet buiten Moer gestel hoeft te gaan. Op veelvuldig verzoek zal de hoofdprijs bestaan uit een donzen dekbed, compleet met overtrek, hoeslaken en sloop. De extra prijs bestaat uit het traditionele massief eiken mimiset, terwijl er in de su per ronde gespeeld wordt om een elec- trische friteuse. In de voorrondes zijn weer leuke prijzen te winnen of de keuze uit het enveloppe-sy- steem. U ziet er is weer veel mogelijk op deze avond en wij kunnen het deelnemen dan ook van harte aanbevelen. Bij de meeste Moergestelnaars zal Joop Deelman (van beroep kunstschilder) wel onbekender zijn dan menig amateur-schil- der hier in ons dorp. Toch meent hij er hier bij te horen, al wordt hij dan in zijn werk als "beroeps" zelfs door zijn beste vrien den hier vaak niet begrepen. Over dat niet begrepen worden zegt hij zelf: "Ik ben eerst mens en dén kunstenaar. Wie ik bèn is nu eenmaal duidelijker dan wat ik maak. Want dat is een vak, iets, waarin je jezelf ontwikkelt. In mijn werk van de laatste ja- ren probeer ik iets van de angst over te brengen, die je ergens voor voelt, zoals vooreen bosbrand, of voor het water, zo als in Zeeland. Of de angst van een dier, dat voor de vivi-sectie gaat. Ik heb vroeger op de Academie volgens de natuur leren werken, leder haartje en ieder blaadje. Dat doe ik nu niet meer. Ik probeer nu in lijnen en vlakken en kleur iets duidelijk te ma ken. Volgens mij blijft het toch wel her kenbaar, dat heb ik gemerkt aan de niet- vakmensen, die bij me komen en die het plotseling tóch zien. Niet, dat ik iemand wil ompraten, maar ik ben wel verdraaid blij, dat iedereen nu eens naar mijn werk mag komen kijken op het gemeentehuis. En ik wil er graag over praten met ze. Een zogenaamde kunstenaar is ook maar een mens!" De Industriebond N.K.V. afdeling Moer gestel houdt op vrijdag 24 februari haar jaarvergadering voor de leden met echtge notes en verloofdes. De vergadering begint om 19.30 uur in de voorzaal van "Den Boogaard". Na afloop van de vergadering is er Bingo met prachtige prijzen. Het bestuur hoopt op deze avond een groot aantal van haar leden te mogen be groeten. Tot ziens dus op 24 februari. A. v. Beers, secretaris. Wij hebben echter pen vraag, komt U een beetje op tijd??? dan kan er op tijd worden begonnen en is iedereen weer op tijd thuis. Mogen wij wederom op U rekenen? Het werk is te zien in het gemeentehuis van 25 februari tot en met 5 maart. Iedere zaterdagmiddag en zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur is Joop Deelman aan wezig om de bezoekers te ontvangen. Op de opening van zijn expositie a.s. vrij dagavond half negen verwacht hij alle vrienden en bekenden en alle andere be langstellenden. Dit dus in plaats van iedere officiële uitnodiging! U kent de toneelgroep van de K.P.J.??? Dan kent U ongetwijfeld hun regisseur Harriev.d. Sande. Dit jaar gedenkt Harrie v.d. Sande zijn 50e toneeljaar. Begonnen als figurant, al ras een rolletje vertolkend, om uit te groeien naar een volslagen ak- teur. Misschien kunt U zich nog herinne ren dat hij alléén een volledig toneelstuk speelde onder diverse rollen: "De Brand in de Jonge Jan". Spoedig voelde hij zich geroepen tot het regiseren in diverse gemeenten, zoals o.a. Moergestel. De agelopen maanden heeft hij zich weer volledig ingezet om met de toneelgroep Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. I Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk I moergestel-. nieuws r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1