I I Jan Dijker onderscheiden MOERGESTEL- INFORMATIE Brandweer nu "uit de brand B.Z.A. Moergestel Koorzang te Moergestel Bliksemaktieü! Daar is ie! z •i I - f K X I l.”'1 M Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. DANKBETUIGING Moergestel, januari 1978. S' Vogelvereniging "Moergestel" dankt iedereen voor de belang stelling en gelukwensen bij hun onlangs gehouden jubileum- receptie. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242 2098 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243 1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Weekend-dienst artsen: Weekend 28 januari: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 4 februari: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. De Moergestelse brandweer is verrijkt met een hulpverlenings-manschappenwagen, zoals deze officieel heet. uur Den Boogaard" een De Moergestelse competitie staat weer voor de deur. Degenen die hiervoor inte resse hebben en een elftal beschikbaar hebben, kunnen zich opgeven voor 1 fe bruari 1978 bij G. Antonis, Oirschotseweg 41, Moergestel, Tel. 04243-1383. Op zaterdag 28 januari, om 20.00 's avonds vindt in "D"" D unieke gebeurtenis plaats. Voor het eerst in de geschiedenis van Moergestel zullen 7 Moergestelse koren aantreden om te zingen voor de bezoekers van "Den Boogaard". De toegang tot deze muzikale festiviteit is gratis. Voor alle muziekliefhebbers een fijne avond, want er is voor elk wat wils. De deelnemende koren zijn: Zangver. Crescendo, K.V.O.-koor, Zangver. Pr. Irene, Zangver. Con Amore, Bejaarden koor De Echo, Par. Gem. kerkkoor en het Jongerenkoor. Alle inwoners van Moergestel, hartelijk welkom. Evenals vorig jaar houdt Jeugdbelangen St. Jan op karnaval weer een bliksem- aktie. Op zaterdag 4 februari zullen groep jes welpen, gidsen, kabouters, judoka's en leden van de club v.d. maand en het jongerenkoor vanaf 11 uur door heel Moergestel trekken om met groene kollek- tebussen bij U aan te bellen. Ook dit jaar rekenen we weer op uw gulle steun die geheel ten goede komt aan uw en onze jeugd. Laat hen niet tevergeefs bij U aanbellen. De plm. 350 jeugdleden, leiders en leid sters en bestuursleden danken u bij voor baat voor uw medewerking en financiële steun. Afgelopen vrijdag overhandigde Toyota- dealer Jan Bertens de sleutels aan burge meester ter Veer, die ze op zijn beurt weer overdroeg aan commandant Hein Roo- zen. De Toyota Hi-Ace is de eerste van dit type in Nederland die voor dit doel wordt gebruikt. De wagen is in drie weken tijd door de korpsleden van de brandweer om gebouwd, betimmerd en van allerlei snuf jes voorzien, zodat al het materiaal netjes is opgeslagen en het weinig moeite kost alles aan te kunnen. Het zou te ver gaan al het materiaal op te sommen dat tegelijk met deze wagen is aangeschaft, maar enkele dingen wilden we toch wel noemen o.a. droogpoe- der-blusapparaten (2 stuks), 3 perslucht toestellen voor adembescherming, slijp- schijf, motor-kettingzaag, porto-power - speciaal voor beklemde auto-passagiers, zoals doorknippen deurstijlen enz.), pomp met perscylinders voor het uit elkaar trekken van autowrakken, plus een kom pleet licht-aggregaat. 'n Hele aanwinst voor het uit 20 man be staande korps, die nu dus flink wat meer mogelijkheden hebben om reddend te kunnen optreden. De nieuwe Stadsprins van Moergestel voor het seizoen 1978-1979, de Heer J. Vernooy, Coolhof 1. Het Carnavalsmotto: "Carnaval Moerges tel blijft bloeien", werd zaterdag tijdens het Prinsenbal dan ook volledig bewaar heid. Onder 'n levensgrote bloempot zat hij ver stopt, en nadat deze omhoog was ge haald, werd hij zichtbaar voor de talloze aanwezigen. Onder hen Burgemeester ter Veer, de beide wethouders, vele carna valsverenigingen en andere belangstellen den. Daarna werd hij, traditiegetrouw, aange kleed door de vertegenwoordigers van de 4 Moergestelse Carnavalsverenigingen. Na enkele minuten stond hij in vol ornaat, voorzien van steek en scepter en maakte hij z'n naam bekend: Prins Jan I. Samen met zijn adjudant Jos Denissen zal hij Moergestel voor moeten gaan tijdens de komende Carnaval. We wensen hem met zijn medewerkers veel sukses toe in de komende drukke tijd. Vrijdag kwam, voor iedereen eigenlijk on verwacht, want hij wilde er niet veel ruchtbaarheid aan geven, het bericht dat Moergestels beeldende kunstenaar Jan Dijker was onderscheiden met het Ere kruis in de Huisorde van Oranje-Nassau. Jan kreeg deze onderscheiding omdat hij bijna 20 jaar deel heeft uitgemaakt van de jury voor Kon. Subsidie voor Vrije Schil derkunst. Deze subsidie wordt toegekend aan kunstenaars tot 35 jaar. De onderscheiding werd hem overhan digd door Mr. J. van der Hoeven, part, secr. van Hare Majesteit de Koningin. Namens Moergestel-nieuws onze harte lijke gelukwensen aan Jan en zijn familie. «tl K I ■»- -I L WOENSDAG 25 JAN. 1978 - NR. 46. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1978 | | pagina 1