't DRAAIBOOMPJE RALEJ&H Il I A Iedere zondag disco! Poirters- v.d. Wouw J. VOGELS Grote St. Nicolaas- kienavond Stand Moergestelse Biljartcompetitie 1977-1978 Volkstuinders verga derden Vogelvereniging "Moergestel” Tentoonstelling Jan Dijker De Sint onderweg! Pierewaaiers- blaoike Bejaardennieuws CDA Moergestel UIDGAS 'tdraaiboumpjE' DANKBETUIGING TEVENS VOETBALVELD TE HUUR. Hild 1 - Moergestel - Tel. 04243-1315 Koos van Elderen HILD 2- MOERGESTEL TELEFOON 04243 1778 PROPAAN - BUTAAN LPG f i UW EERSTE KEUS! Zie onze etalage! DE ZAAL VOOR BRUILOFTEN EN PARTIJEN. INBOUW LPG-INSTALLATIES DISCO MOERGESTEL tel 1315 Fietsen die zich onderscheiden. Vanaf deze plaats bedank ik allen die mij een onvergetelij ke dag hebben bezorgd met mijn 25-jarig priesterfeest. Burgemeester, buurt, Gilde, geestelijken, mijn naaste fa milie en verwanten en dorps genoten. Het was fantastisch. Nogmaals mijn hartelijke dank. Moergestel, nov. 1977 Schoolstraat 11 Plooi- en plissérokken in diverse kleuren, al vanaf f 49,90 Bijpassende blouses en sjaaltjes, bij Telefoon 04243 -1287 't Centrum, 24 wedstr. - 14 gew., 10 verl. 28 punten. De Korenmaaier, 16 wedstrij den - 11 gew., 4 verl., 1 gel., 23 punten. De Kloare, 24 wedstrijden - 9 gew., 14 verl., 1 gel., 19 punten, 't Draaiboompje, 16 wedstrijden - 9 gew., 7 verl., 18 pun ten. 't Stokske, 16 wedstrijden - 4 gew., 12 verl., 8 punten. Tweewielerspecialist Rootven 62-68 - Moergestel Tel. 04243-1435 Om half drie wordt Sint Nicolaas verwacht op het Gemeentehuis voor een wlkom door Burgemeester en Wethouders, waar na de kinderen persoonlijk een bezoek kunnen brengen in Den Boogaard bij de Goedheilig man. Hiervoor zijn door onze collectanten de kaartjes afgegeven, waarop datum en uur staan vermeld. Op donderdag 10 rden de Volkstuinders in zaaltje van "Den Boerenbond”. Drie leden van het voorlopige bestuur wa ren aftredend, doordat men nu overging tot het kiezen van een definitief bestuur. Gekozen werden: M. van Doveren en C. Jansen (beiden werden herkozen), Fr. Hurkmans, K. Tekath en C. Spaninks. Hierna werd gestemd om de taken, die als volgt werden verdeeld: C. Spaninks, voorzitter; K. Tekath, secretaris en C. Jansen, penningmeester. De voorzitter bedankte de heren P. Hob belen, G. Spaninks en C. Verhoosel voor het werk dat zij tot dan toe verrichtten en de Boerenbond voor het gratis beschik baar stellen van de vergaderruimte. Om 10.00 uur werd de vergadering beslo ten. Graag willen wij er nog even op wijzen, of de verenigingen die de Sint bij de intocht vergezellen, willen zorgen dat ze tijdig op de plaats van aanvang aanwezig zijn. Wij wensen II en vooral uw kinderen een genoeglijk St. Nicolaasfeest. Vergezeld door de Drumfanfare-Moerges- tel, Harmonie Prinses Juliana, Rijvereni- ging rn Ponyclub F.E.V.I.O.R. zal de Sint en Pieten in optocht de volgende route rij den: Oirschotsew., Herengoedstr., Nieu- wenhoflaan, Voorburgstr., Boonhofstr., Kloosterlaan, Huijsackerstr., Hoogenac- kerstraat, Raemackerstr., Kruijsackerpl., Kruijsackerstr., Rootven, Raadhuisstraat, Gemeentehuis. Vogelvereniging Moergestel organiseert wederom een vogel-ruilbeurs in café 't Centrum op zondag 20 november 1977 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur. Toe gang gratis. Door het sukses van de vorige keren aan- gemoedigd, organiseert bovenstaande vereniging wederom een beurs. Deze beurzen hebben voor vele liefhebbers al tot goede kontakten geleid. Op deze beurs hopen we weer vele liefhebbers te begroe ten. Ook is er tijdens de beurs en ook op de tentoonstelling, welke gehouden wordt in begin december, gelegenheid zich als lid van onze 10-jarige vereniging op te ge ven. U bent allen van harte welkom. Tijdens die jaarlijkse tentoonstelling hopen wij ons lustrum te vieren. Het gemeentebestuur van Moergestel hoopt, dat velen uit ons dorp in de periode van 13 t/m 27 november een bezoekje zullen brengen aan de expositiezaal van het gemeentehuis. In die periode namelijk zal onze plaatse lijke kunstenaar Jan Dijker een expositie van eigen werk houden. Bij gelegenheid van de nieuwe aanbouw aan het gemeen tehuis heeft het gemeentebestuur destijds aan Dhr. Dijker de opdracht gegeven om de drie ramen in de zuidgevel van een kunstwerk te voorzien. Naast het glas-in-loodraam, dat het ge meentehuis van de hand van dezelfde kunstenaar reeds sierde, koos Dhr. Dijker nu voor een glas-applicatie, waarbij glas op glas in verschillende kleuren en dimen sies op elkaar aangebracht werd. Het ef fect is, dat dit paneel een continue bewe ging uitstraalt, hetgeen nog meer geac centueerd wordt door de "buitenwereld", die met het wisselen van de seizoenen in het raam meespeelt. Rond de officiële overdracht van dit raam- paneel heeft het gemeentebestuur aan de Heer Dijker de gelegenheid geboden een expositie in te richten, zodat de Moer gestelse bevolking kan kennismaken met het werk van onze plaatselijke kunstenaar. Openingstijden: dagelijks tijdens de kan tooruren, zaterdags van 15.00-17.00 uur en zondags van 12.00-14.00 uur. Op vrijdag 25 november a.s. wordt er we derom een grote kienavond gehouden in de zaal van café-restaurant 'De Brouwer', aanvang 20.30 uur. Deze avond wordt wederom georganiseerd door Buurtver eniging "Gezwiene Waai" en staat in het teken van het a.s. St. Nicolaasfeest. Dat wil zeggen, dat wij U garanderen dat minstens 60% van de deelnemers met een prijs(je) naar huis gaat! Speciaal voor deze avond en voor de komende koude maan den hebben wij als hoofdprijs gekozen voor een zeer luxe grill, met verschillende mogelijkheden, een sieraad in elke keu ken. Als extra prijs een zwaar massief eiken Mimiset, een produkt uit Moer gestel, merk Seda, dit zegt reeds genoeg. Als super-ronde-prijs een Philips mixer. Ook in de voorronde's spelen wij om waardevolle prijzen, afgewisseld met di verse gratis attracties, o.a. de slechtste kienkaart, gratis loterij, kans op gratis deelname volgende ronde en als stunt omdat het St. Nicolaas wordt, de moge lijkheid om uw eigen gewicht in geld terug te winnen!!! Kieners van Moergestel, houdt 25 november vrij! want het is zeer de moeite waard om mee te spelen en wie weet zo tegen Sinterklaas,het is leuk mede genomen! En je weet toch maar nooit!!!!! Volgende week zaterdag 26 november is het dan zover. De intocht van St. Nicolaas en zijn Pieten gaat weer een groots ge beuren worden. Om 2 uur zal het hoge Spaanse gezelschap arriveren bij het Draaiboompje aan de Oirschotseweg. Hier wordt hij verwelkomt door het comité. Voor de vijftiende maal wordt dit jaar het Pierewaaiersblaoike uitgegeven. De geza menlijke Moergestelse Carnavalsvereni gingen zullen er zorg voor dragen dat het ook dit jaar weer gratis huis aan huis ver spreid kan worden. Ter ondersteuning van de kosten doen wij ook nu weer een be roep op onze middenstanders. Via het plaatsen van uw advertenties blijft het voor ons mogelijk deze satirische krant uit te geven. Dankzij de bereidwillige medewerker van onze drukker bleek het mogelijk in deze jaaruitgave wederom dezelfde kostprijs te handhaven voor de plaatsing van uw ad vertentie! Dus de inflatie heeft al drie jaar geen konsekwenties voor U! Wij doen daarom beleefd een beroep op U om uw medewerking te verlenen. In de komende weken kunt U één of twee men sen van één der verenigingen bij uw zaak verwachten. Zorg er a.u.b. voor, dat U de tekst gereed heeft en laat onze mensen, die het ook in hun vrije tijd doen, niet meerdere malen voor niets terugkomen. Enkele adverteerders blijven al vijftien jaar hetzelfde of minder spenderen aan hun advertentie, dus aan de gemeenschap (uw klanten). Beleefd doch dringend doen wij een beroep op hen eens na te checken of hun financieel budget niet een iets grotere aderlating kan hebben. Te zien aan de reeks verbouwingen van de laatste jaren, lijkt mij dit echt wel mogelijk. Inflatie speelt niet alleen bij U een grote rol, ook de kosten van de diverse evenementen zijn in de loop van 15 jaar meer dan ver dubbeld. Zakenlieden, die wij vergeten mochten zijn, die inlichtingen willen, verzoeken wij kontakt op te nemen met J. Denissen, Burg. Maeyerstraat 9, tel. 2318. Bejaarden-toneelclub. Voor de oprichting kunnen zich nog enkele toneelliefhebbers (sters) opgeven bij een van de leden van de aktiviteitenkommissie. Rikconcours. Op maandag 21 november a.s. heeft er op de Reuselhof een rikcon cours plaats. Aanvang 19.30 uur. U bent van harte welkom. Zangvereniging "de Echo". Op de j.l. ge houden Bejaardenraadvergadering was de opmerking gemaakt, dat er bejaarden zijn die toch graag komen zingen, doch die niet meer zo best ter been zijn om de repe tities op de Reuselhof te kunnen bezoe ken. Zij kunnen zich in verbinding stellen met Mevr. M. v. Dijck-Haitzer, van Rijcke- vorsellaan 23, tel. 1644, die voor vervoer zal zorgdragen. Het onlangs gekozen bestuur van het CDA Moergestel heeft het volgende dage lijks bestuur gekozen: G. Kuypers, voor zitter; W. Helmer, vice-voorzitter; A. v.d. Meijdenberg, secretaris-penningmeester; C. van Alphen, 2e secretaris. Een aanvraag om erkenning van het ge meentelijk CDA-verband Moergestel is op het algemeen secretariaat van het CDA in Den Haag in behandeling. Inmiddels heeft het bestuur de eerste jaar vergadering in voorbereiding. Indien men op deze vergadering stemrecht wil heb ben, kan men zich nu nog aanmelden als lid bij een van de bestuursleden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 7