ZOEKT U.... een oud instrument voor decoratie of bent U van plan om zelf een instrument te gaan bespelen, neem dan kontakt op met: KLAAS SMITS Kruysackerstraat 20, Telefoon 1198 Koffieconcert Harmonie Moergestel- kalender MOERGESTEL- INFORMATIE jubileumviering Werkvormen De Rietvoorn 3 Jaar Bibliotheek Jl Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Hij genoot van de spitsvondige opmerkin- Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098. Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.30-17.30 uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woensdag 15.00-15.30 uur. Weekend-dienst artsen: Weekend 10 september: Dr. v. Delft sr„ tel. 04243-1204. Weekend 17 september: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. We houden het warm, dat wel! De nieuwe kalender voor 1978 wordt een juweeltje, 'n Goed ontwerp en werkelijk prachtige foto's staan hier borg voor. Binnen enkele weken hopen we rond te zijn met het vervaardigen ervan en kunnen de leden van de Harmonie weer op stap om hem bij U aan te bieden tegen 'n be lachelijk lage prijs. U koopt er toch ook een? U weet toch ook dat de opbrengst ervan ten goede komt aan onze Harmonie? WOENSDAG 7 SEPT. 1977 - NR. 36. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 Temidden van zijn familie, vrienden en vele bekenden vierde Dom. Jac. van Elde- ren 'n tiental dagen geleden zijn Zilveren Priesterjubileum. Graag hadden we hieraan meer aandacht geschonken, maar vanwege vakantie van de redaksie was het niet mogelijk dit feest van dichtbij te volgen. Van "horen zeggen" weten we echter dat het een fijn feest geworden is, waaraan Pater van Elderen de fijnste herinneringen overhoudt. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Dankbaar hebben wij gebruik gemaakt van de gelegenheid om in het gemeente huis een expositie te houden van werk stukken van de afgelopen kursus textiel werkvormen. Het was alleen al de moeite waard, omdat nu de kursisten in de gelegenheid waren eikaars werk te zien. Ook anderen hebben de gelegenheid gehad om kennis te ne men van hetgeen men met textiel zoal kan doen. Het volgend jaar hopen wij terug te komen met een wat meer uitgebreide tentoon stelling, waarin ook werkstukken van de kinderen worden tentoongesteld. In september 1974 ging de bibliotheek van start in de Kloosterlaan, in een gedeelte van een barak op nummer 32a. We begonnen met een boekenbestand van 3500. De bibliotheek sloeg geweldig aan in Moergestel. Het 100e lid werd op 16 september inge schreven en het 500e op 2 oktober 1974. Al spoedig bleek dat het aantal boeken te gering was en werd dit uitgebreid tot 5000 exemplaren, waarvan elke 4 maanden een groot gedeelte gewisseld wordt. Ook de ruimte bleek al spoedig te klein. Eind januari van dit jaar kregen we de gehele barak tot onze beschikking en werd het interieur aanzienlijk verbeterd. Ook het aantal boeken werd uitgebreid tot ongeveer 6000. Naast deze 6000 exemplaren, die deel uit maken van een wisselkollektie, gaan we langzamerhand een eigen boekenbezit op bouwen. Voorlopig bestaat die uit 350 banden, waarna we in september nog een aantal standaardwerken gaan aanschaffen. Bovendien kunt U boeken die niet in onze kollektie aanwezig zijn, tegen een luttel bedrag bestellen. Het aantal uitgeleende boeken bedroeg in 1975: 50084 en in 1976: 54485. Het aantal leden bedraagt momenteel 1465, waarvan 320 volwassenen en 1145 jeugdigen. Verder verheugen wij ons erop dat we op Reuselhof een bibliotheek hebben mogen inrichten voor de bewoners van het ver zorgingshuis en van de bijbehorende wo ningen. Op 30 augustus heeft daar de eerste uit leen plaatsgehad. Verder zijn we van plan om in de kinder boekenweek, die valt van 19 t.m. 29 okto ber, een poppenkastvoorstelling te geven voor de jeugd, maar daarover hoort U later nog. Op zondag 28 augustus werd om 9 uur begonnen aan het concours om de wissel- beker "De Klaore" in het Wilhelminaka- naal. Het was regenachtig en zwaar be7 wolkt weer. Het deerde de 28 sportvissers niet. Wel de vissen, want die hadden ge noeg vers voedsel om dat stukje brood, pier of wat dan ook te laten zweven voor Vervolg op pag. 3. J moergestel A.s. zondag 11 september biedt Harmonie "Prinses Juliana" weer het traditionele koffieconcert aan. Onder leiding van dirigent W. Schreurs is na de vakantie weer flink gerepeteerd om het publiek een werkelijk luchtig stuk mu ziek te presenteren. Om 12.00 uur begint dit muzikale gebeu ren dat samen met de drumband wordt geopend in de mars "Drumbo". Als tweede werk "Lastima", waarin voor al de bongo's 'n belangrijke rol spelen. "Trombonella" staat als nr. 3 op het pro gramma, 'n nummer zoals de titel al zegt, speciaal voor de trombones. Hierna de "Dixieland Selection nr. 1", 'n aaneenschakeling van fijne dixieland-mu- ziek. De typisch Duitse marsen "Froh und Hei- ter" en "Füszbatt 23" overlappen 'n korte pauze halverwege het programma. 'n Fraaie trombone-solo krijgt U te horen in "The Joker", en over het daarna vol gende nummer "Moonlight Serenade" van Glenn Miller behoeven we U niets te zeggen. Als werkelijke uitsmijter is op het pro gramma gezet "Wo die Wolga flieszt". Het waarom zal U a.s. zondag duidelijk worden als U komt luisteren in "Den Boo gaard". We kunnen U niet anders advise ren dan eens te komen genieten van dit luchtig, opgewekte programma. gen van de Burgemeester; in z'n eigen toespraak deed hij er nog een schepje bovenop, maar hij stak niet onder stoelen of banken hoezeer zijn hart met Moer gestel verbonden was. Op bijgaande foto's zien we hem o.a. naast zijn vader temidden van het Gilde, en overhandigen enkele buurtbewoners hem namens de Moergestefse bevolking de kleurentelevisie. Door middel van deze foto's willen we toch onze waardering uitspreken voor deze uiterst sympathieke man en we ho pen hem eens persoonlijk te ontmoeten, zodat we misschien z'n levensverhaal nog eens kunnen publiceren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 1