ZOEKT U.... een oud instrument voor decoratie of bent U van plan om zelf een instrument te gaan bespelen, neem dan kontakt op met: KLAAS SMITS Kruysackerstraat 20, Telefoon 1198 Reconstructie Provinciale weg: Tilburgseweg - Rootven - Oisterwijkseweg MOERGESTEL- INFORMATIE Moergestel- kalender weer in voorbereiding Drumband Harmonie presenteert zich in het nieuw! Bridge-nieuws vox 7 t 'i k WOENSDAG 24 AUG. 1977 - NR. 36. 0>rt«»WMks«wca Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098. Weekend-dienst artsen: Weekend 27 augustus: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 3 september: Dr. v. Delft jr„ tel. 04243-1424. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Met gepaste trots presenteerde de drum band van Harmonie "Prinses Juliana" zich affgelopen zaterdag in haar nieuwe uni formen aan de Moergestelse bevolking. Hierna speelde de harmonie samen met haar fraai uitgedoste drumband in de stro mende regen de nieuwe mars "Drumbo”. 'n Mars die, zoals de titel al doet vermoe den, ruim gelegenheid geeft aan de Drum band om zich tijdens dit nummer goed te laten horen. Ondanks de neerkletterende bui was het 'n fraaie première. Direkt hier na wilde men vertrekken voor de rond gang door het dorp, maar B en W bood in het gemeentehuis gastvrij onderdak om de bui maar rustig af te wachten. Tijdens de rondgang waren er veel kijklustigen die toch wel 'n glimp wilden opvangen van het fraaie korps. Naar alle waarschijnlijkheid zullen er dit jaar nog wel meer plannen ontvouwd wor- Gezien de goede sfeer en het enthou siasme is deze dag weer eens te meer be wezen dat de drumband van de harmonie duidelijk over 'n dieptepunt heen is. Ja renlang nl. is deze groep het zorgenkinc geweest van de vereniging, maar dankzi nieuwe impulsen, uitstekende samenwer king met het bestuur en hun waardering voor eigen leden en leiding is het stilaar gelukt om de groep uit te breiden tot 16 personen. Niet minder dan 18 jongelui zijn nog in opleiding. Om plm. half vijf werd men door het Kol lege van B en W ontvangen op het ge meentehuis, waar Burgemeester ter Vee: na zijn toespraak wel een erg toepasselijl kado overhandigde aan voorzitter Fr Lokin, nl. de komplete partituur van eer nieuwe mars, waarvan de burgemeester hoopte hem dikwijls te zullen horen, het geen door Dhr. Lokin dan ook stellig werd beloofd 's Avonds stond als tweede punt op het "feestprogramma" 'n bezoek aan de Na tionale Taptoe in Breda, waar de jeugd met haar begeleiders gretig genoot van het kleurrijke gebeuren op de eeuwenou de stenen van de binnenplaats van het Kasteel van Breda. Uiterst voldaan vertrok men rond elf uur weer richting Moergestel waar de dag werd besloten met het gebruikelijke 'rond je' van de vereniging. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 I I Door photo-atelier Louis v/d Meydenberg en Buro '76 wordt op het ogenblik weer druk gewerkt om de Moergestel-kalender 1978 op tijd klaar te krijgen. Eevenals het vorige jaar zijn weer typisch Moergestelse foto's geselekteerd met dit keer niet alleen karakteristieke plekjes. Wat er nog meer op komt te staan blijft echter nog even een verrassing. Ook deze kalender wordt weer huis aan huis verkocht door de leden van de har monie. Dus houdt U er rekening mee: De nieuwe Moergestel-kalender 1978 komt eraan! II Ondanks stromende regen Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.30-17.30 uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woensdag 15.00-15.30 uur. die de verkeersdeelnemers nu ondervin den. Zo zal de Oisterwijkseweg haaks aan sluiten op het tracé Tilburg-Oirschot, het geen de verkeersdeelnemer noopt tot het beperken van zijn snelheid. Komend van uit de richting Oisterwijk wordt bij de aan sluiting Tilburg-Oirschot op het wegdek een "verkeersdruppel" aangebracht, zo dat men ruimer, maar vooral veiliger zijn weg kan vervolgen. Vanuit dezelfde rich ting worden de "haaietanden" op het wegdek verder naar voren verschoven, zodat het uitzicht aanzienlijk wordt ver beterd. Op de kruising komen vrijliggende rijwielpaden, waardoor twee verkeersty- pen (langzaam en snelverkeer) gescheiden worden. Dit verhoogt de veiligheid voor het langzame verkeer, doordat zij op vaste punten het snelverkeer kruisen. Verder zijn de oversteken voor het langzaam ver keer haaks op de weg geplaatst, waardoor deze overzichtelijker werd. Het tracé wordt verbeterd, zoals gunstiger stralen met overgangsbogen, waardoor men met een meer vloeiende beweging de bocht kan nemen. De rijbaan op zich wordt eveneens aan de verkeersintensiteit aangepast, met name de breedte en de constructie van de verharding. De rijweg wordt asfalt van 27 cm dik en de rijwielpa den bestaan uit tegels van 8 cm dikte. Die gezonde samenwerking, doe goede teamgeest en het enthousiasme moeten kunnen leiden tot nog vele suksessen in de toekomst. De tot voor kort nog bestaande onveilige verkeerssituatie aan voornoemd kruispunt is al jaren een doorn in het oog geweest van het gemeentebestuur. Intensieve con tacten met de Provinciale Waterstaat heb ben uiteindelijk geleid tot de reconstruc tie, waarmee op 1 augustus jl. een aan vang werd gemaakt. Verkeerslichten, die een beetje "ondorps" aandoen, moeten de komende maanden zorgen voor een veilige doorstroming van het verkeer. De ongemakken, die een opgebroken weg nu eenmaal met zich meebrengt, zijn ge lukkig van tijdelijke aard. Zoals een oud gezegde luidt: "Het moet eerst slecht zijn, voordat het goed wil worden", is ook hier van toepassing. De voordelen na het gereedkomen van de reconstructie van het kruispunt zullen ruimschoots opwegen tegen de nadelen, Donderdagavond 25 augustus beginnen we weer met onze bridge-avonden in "Den Boogaard". Beginners zowel als gevorderden zijn van harte welkom. Tevens gelegenheid vrijblijvend kennis te komen maken. Ook kan ingeschreven worden voor een kursus. H Alleen op die manier lukt het om de band ft tussen bestuur en leden te verstevigen. den door het bestuur, dat graag oren V heeft voor de wensen van de jeugd en hun ideeën niet klakkeloos naast zich neerlegt. jQ, I l iiM Tb I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 1