I WH c Poirters- v/d Wouw Nu de scholen weer beginnen MOERGESTEL- INFORMATIE Amateurwielrenners hebben er heel wat voor over! 59,90 69,90 79,90 Raadhuisstraat 17 telefoon 04243-1287 PARKAS 122-140 146-164 170-176-48 PILOTENJACKS kleuren marine en groen 92-11649,90 JAGERSJASJE 92-116 van 59,90 tot 69,90 HOUTHAKKERSJACKS 116-164... vanaf 49,90 -wilmelumw WOENSDAG 10 AUG. 1977 - NR. 34 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Peter, Harry en Joost tijdens een training V. n. r. Harry Hoffmans 19), Peter Hoffmans 15) en Joost Wetten 19) Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098. Wijkverpleegk., tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 14.00-14.30 uur. Inschrijving voor kraamhulp 's maandags van 14.30-15.00 uur. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Weekend-dienst artsen: Weekend 13 augustus: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 20 augustus: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. TRAINING EN ONDERHOUD Peter, broer Harry en Joost Welten zijn echter wel doorzetters die precies weten wat zij als wielrenner willen. Vandaar ook hun enorm enthousiasme voor de wieler- NOG 'N DERDE Nog 'n derde man, Peter Hoffmans, heeft zich onlangs aangesloten tot de rijen van de nieuwelingen. Peter reed in het voor seizoen al verschillende prijzen bij elkaar, maar wordt sindsdien door pech achter volgd doordat hij o.a. 7 tot 8 keer bij een valpartij betrokken raakte. (Overigens buiten zijn schuld). In Chaam onlangs eindigde Peter (15 jaar) als 22e. Hij viel echter net buiten de prijzen omdat er bij alle wielerwedstrijden slechts 20 prijzen te verdienen zijn. Op deze vraag of hij dan niet een paar plaatsjes naar voren had kunnen schuiven, antwoorde hij eenvou dig: ,,lk kon er niet door". Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.30-17.30 uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woensdag 15.00-15.30 uur. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 moeders. Niet te vet eten, verse groenten, 'n goed stuk vlees (kilo's biefstuk) en na elke wedstrijd 'n stevige maaltijd. Daar buiten eten ze elke dag nog hun nodige portie rijst. Voor het vervoer van en naar de wedstrijden zorgen om beurten de vaders Hoffmans en Welten, die financieel ook nog wel eens 'n handje toe steken. BELANGRIJKE PRESTATIES Het is onmogelijk om alle prestaties van het drietal hier te vermelden, vandaar dat we 'n selektie hebben gemaakt uit de belangrijkste: Peter Hoffmans werd in het eerste jaar als nieuweling 6e in Gerwen, kreeg daarna een reeks valpartijen en werd 16e in Rijen. Peter rijdt doorgaans nogal wat ronde-premies bij elkaar. Harry Hoffmans won vier distrikts-trai- ningswedstrijdenWerd in het eerste jaar bij de junioren geveld door blindedarm en had daardoor min of meer een verloren seizoen. Reed vier keer in Chaam waar hij in 1975 19e werd. Werd 15e in de eerste rit Ronde van Midden-Brabant, in tweede rit (tijdrit) 7e. Kwam daardoor als vierde in het Alg. Klassement. Harry moest daarna echter terrein prijsgeven omdat bleek dat hij daarvoor toch niet genoeg kilometers in de benen had. Joost Welten werd als adspirant eerste in Neerkant, won als nieuweling de wedstrij den van Gerwen, Best, Made, werd distrikts-kampioen in Best en won de wedstrijd te Someren. Reed ook totaal vier keer de Acht van Chaam en bereikte daar in 1974 de 15e plaats bij de nieuwe lingen. Alle drie vinden ze het een eer telkens weer in Chaam te mogen starten, omdat hier 'n uiterst strenge selektie wordt toegepast. Als we weten dat er dit jaar alleen bij de amateurs al 100 renners moesten worden teleurgesteld omdat ze niet mochten starten begrijpt U wat het voor deze jongens betekent om in Chaam aan de start te verschijnen. MORELE STEUN Ziehier in het kort de hobby van enkele Moergestelse jongens wiens namen we regelmatig in de krant bij wieleruitslagen tegenkomen. Drie jongelui die, met de medewerking van hun ouders, alles voor hun sport willen doen. Wij, van Moergestel-nieuws zijn van mening dat zij, met de morele steun van Moergestel nog veel kunnen bereiken. Vandaar zou het prachtig zijn, indien er iemand was die 'n eerste aanzet zou willen geven om te komen tot b.v. een suppor tersclub. Als er onder onze lezers iemand mocht zijn die hier eens over wil praten kan men terecht bij de ouders van Harry Hoffmans of Joost Welten, beiden in de Bosstraat of anders bij de redaktie van dit blad, dan geven wij het wel even door. PROGRAMMA Voor de liefhebbers geven we hier de komende wedstrijden waarin de Moer gestelse renners zullen starten: 14 augus tus Bladel, 21 augustus Nuenen, 28 augustus Gemonde en verder starten ze op 3 september in de Omloop van het Zuiden met als startplaats Vessum. Deze rit komt ook door Moergestel en wel via Heuvelstraat, Schoolstraat, Kerkstraat, Raadhuisstraat, Oirschotseweg, richting Oirschot. Indien we het juiste schema te pakken kunnen krijgen geven we in het volgende nummer de tijd van doorkomst. We bedanken Peter, Harry en Joost voor het interessante avondje en wensen jullie veel sukses in deze prachtige sport. TENSLOTTE Afgelopen zondag reden Harry en Peter mee in de Ronde van Goirle. Harry werd 13e bij de amateurs en Peter 14e bij de nieuwelingen. Joost Welten was er wegens vakantie niet bij. me JOOST WELTEN EN HARRY HOFFMANS Het leek ons een goede gedachte, zo midden in het wieierseizoen eens te gaan praten met en 'n kijkje te gaan nemen bij de training van onze amateur- sport. Buiten hun ouders weet bijna niemand dat zij wekelijks zo'n 5 keer op de fiets springen om elke keer zo tussen de 80 en 120 km. te trainen. In het wieler seizoen is dat echter minder omdat zij dan gemiddeld 2 tot 3 koersen per week rijden. Onderhoud van het materiaal is ook belangrijk en krijgt dan ook de nodige aandacht, per week wordt er 4 uur gepoetst en gewerkt om het materiaal zo schoon en soepel mogelijk te houden, omdat bij elke wedstrijd ook de fiets optimaal in konditie moet zijn. OUDERS SPELEN BELANGRIJKE ROL Dat de ouders van het drietal 'n belang rijke rol vervullen steken ze niet onder stoelen of banken en mocht gerust vermeld worden zeiden ze. Kijkt U maar eens naar het volgende: De voeding o.a. speelt een belangrijke rol in hun sportieve bestaan, 'n Onderdeel dat dan natuurlijk voor 'n groot deel afhangt van de wielrenners Joost Wetten en Harry Hoffmans [beiden 19 jaar] om U zodoende eens op de hoogte te brengen van hetgeen zij voor hun geliefde sport zoal moeten opbrengen. IILHEIW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 1