Afscheid! Tentoonstelling Theo v. Delft Jsz. 3e Jubileum bij AvanG schoenfabrieken te Moergestel ^1 L f tot VMHBM HOOfflZAAK De afgelopen 14 dagen verloor Moergestel twee uiterst markante figuren uit haar midden. Het eerste afscheid gold dhr. E. de Veer, beter bekend als Bart de Veer. Tot op dat moment de enige nog levende oprichter van onze Harmonie. In al de jaren van zijn aktief lidmaatschap heeft hij de Harmonie met hart en ziel gediend, bekleedde hij verschillende bestuursfunkties en werd hij o.a. benoemd tot ere-lid van deze vereniging. Voor de harmonie betekende dit het verlies van n goede vriend. Op maandag 23 mei werd hij met muzikale eer begraven. Enige dagen later verloor Moergestel de heer C.A.B.A.M. Schade. Hij was o.a. ere-voorzitter van de Harmonie, hij was nauw betrokken bij het Gildewezen, voorzitter van het Rode Kruis afd. Moergestel, beschermheer van Zangver. Crescendo, terwijl hij daarnaast nog vele andere funkties bekleedde. Op woensdag 25 mei heeft Moergestel afscheid genomen van dhr. Schade, die daarna te Oosterbeek werd begraven. Van 4 tot 20 juni wordt in het Raadhuis van Moergestel een tentoonstelling gehouden van het werk van de van oorsprong Tilburgse schilder Theo van Delft. Hij exposeert olieverfschilderijen, aquarellen en mozaïeken. Het is de eerste keer dat deze begaafde en bescheiden persoon op initiatief van enige vrienden zijn werk tentoonstelt. Als portretschilder is Theo van Delft door zijn bijzonder invoelingsvermogen zeer knap. Ook is hij een enthousiast bloemenschilder. Zijn landschappen zijn zeer aantrekkelijk. Zijn mozaïeken fijnzinnig en speels. Deze kunstenaar die de gave der verwondering bezit, wil anderen deelgenoot maken van de dingen die hij bewondert. De tentoonstelling is door de week open van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Op 18 mei werd bij de AvanG schoenfabrieken te Moergestel het derde jubileum gevierd binnen vrij korte tijd. Deze keer was het de beurt aan de heer Noud Hooijmaaijers nm in het zonnetje te worden gezet, omdat het 40 jaar geleden was dat hij als 15-jarige bij de AvanG in dienst trad en daar sindsdien onafgebroken werkzaam is gebleven. In 40 jaar is er in de industrie veel veranderd en hoewel deze veranderingen in de schoenen-branche misschien wat minder revolutionair zijn geweest, eist het toch van iemand steeds weer de nodige aanpassingen om 40 jaar lang trouw te kunnen blijven aan eenzelfde werkgever. De AvanG schoenfabrieken zijn dan ook blij met de mensen die dit kunnen opbrengen en die iedere dag weer opnieuw hun beste krachten en al hun ervaring aan hun produkt blijven geven. Dat is zelfs een van de voorwaarden voor het behoud van de kwaliteit ervan. Boven de zorg voor het produkt heeft de heer Hooijmaaijers ook jarenlang in het bedrijf gefungeerd als de vertrouwensman uit de ondernemingsraad. Via hem werden talloze problemen en vragen uit de fabriek rechtstreeks onder de aandacht van de directie gebracht en omgekeerd. De heer Antoon van Gils sprak dan ook zijn bijzondere waardering uit voor het werk van de jubilaris en bood hem een gouden horloge met inscriptie aan. Burgemeester J. ter Veer onderstreepte de waardering van de overheid bij een zo langdurig dienstverband door hem de I Eremedaille in Brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op te spelden. Vervolgens sprak de heer Fr. van Gisbergen namens alle medewerkers van het bedrijf en overhandigde hun gezamenlijk cadeau onder couvert. I Tot slot van de officiële huldiging kwam een lange rij van medewerkers de heer Hooijmaaijers nog geluk wensen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 7