WELKE jongeman of jong meisje wil in de bouwvakvakantie MIJN HONDEN VERZORGEN? MOERGESTEL- INFORMATIE CDA afd. Moergestel Tentoonstelling photographieën V.N.K.V.-nieuws Grote Brabantse Gildefeesten te Moergestel N.K.V.-nieuws Herwonnen Levenskracht Grandioze slot-kienavond CDA-werkbezoek Prijsuitreiking biljartkompetitie mMmBmmmSmESmwm B. Smolders Past. v.d. Boogaardstr. 46 Moergestel mEmm WOENSDAG 18 ME11973 - NR. X 11 Wijkverpleegkundigen tel. 1594 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.X uur. Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.X-17.X uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woensdag 15.00-15.30 uur. Weekend-dienst artsen: Weekend 21 mei: Dr. v. Delft sr„ tel. 04243-1204. Weekend 28 mei: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. Culturele optocht. De optocht van 'n 40-tal gilden met hun Vendelieren, Tambours, Koningen, Stan daardrijders, Hoofdmannen en Gildebroe- ders zal vertrekken vanaf het feestterrein aan De Scheerman. Zij zullen zich aan de belangstellenden presenteren door de straten van Moergestel. Optochtroute is vermeld in programmaboekje. Filmers en fotografen zullen zich kunnen uitleven om deze kleurrijke tafereeltjes op de gevoelige plaat vast te leggen. Gilde St. Catharina verzoekt alle bewoners van Moergestel zoveel mogelijk té vlaggen, zodat er een feestelijke stemming heerst tijdens deze gildedagen. Na deze optocht wordt op het feestterrein een massale opmars gehou den van Koningen, Tambours, Vendeliers en Standaardrijders. Hierna beginnen de Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 schietwedstrijden van de gilde-schutters. Om 16.00 uur wordt de tentoonstelling geopend van het gilde-zilver in de kleuter school ,,'t Heideveldje". Diezelfde avond is er een groot bal voor jong en oud m.m.v. "The New Formation" in de feest tent. Op maandag 23 mei a.s. zal de grote slot manifestatie van het CDA plaatsvinden in Den Bosch, in het Casino en op de Para de. Een uitgebreide delegatie van ca. 25 ministers en Kamerleden, met daarbij de lijsttrekker en prominente figuren van het CDA en als gast de Belgische eerste mi nister Tindemans, zullen om 19.30 uur sa menkomen in de Brabantse hoofdstad, begeleid door 10 muziekkorpsen en een 100-tal gildebroeders. Tevens zullen de toespraken worden afgewisseld door ven deliers en dansgroepen. Het CDA Moer gestel wil belangstellenden en sympati- santen graag in de gelegenheid stellen dit grootse evenement van eenheid met Christen-democraten mee te maken. Daarom zal er bij voldoende belangstelling op het St. Jansplein om 19.00 uur een gratis bus rijden. Belangstellende deelne mers moeten zich opgeven zo spoedig mogelijk tot uiterlijk vrijdag 20 mei, bij een van de bekende actiecomité-leden. Toon door uw deelname hoezeer het CDA u ter harte gaat. 500 Jaar St. Catharina. Zondag 29 mei (1e Pinksterdag) is onge twijfeld de topper van alle festiviteiten. Om 10.00 uur is er een plechtige meer stemmige gezongen traditionele Gildemis in de kerk van St. Jan-Onthoofding. Na deze HMis gildegroet aan de Geestelijke en Wereldlijke overheden voor de kerk. Op het gemeentehuis worden de Gilde- overheden ontvangen om 12.00 uur om daar het Erewijn in ontvangst te nemen. Tot en met 20 mei kunt U in het gemeen tehuis van Moergestel experimentele pho tographieën zien van Louis v.d. Meyden- berg. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren en op He melvaartsdag van 11.00 tot 16.00 uur. Kampioensploeg van "De Korenmaaier" met op de voorste rij [zittend] 2e van rechts de persoonlijk kampioen M. Derksen. Uniek experiment. Maandag X mei (2e Pinksterdag) zullen er vanaf 12.00 uur vrije schietwedstrijden plaats vinden waar iedereen aan kan deelnemen. Er zal worden geschoten met Handboog op doel, Kruisboog op wip en met luchtbuks. Hiermee zijn leuke prijzen te verdienen. Dit is een uniek experiment, daar het op deze manier nog nooit elders heeft plaatsgevonden. Om 14.00 uur is er voor alle kinderen van binnen en buiten Moergestel een gratis voorstelling, wegens het 500-jarig be- staansfeest, in de feesttent welke wordt verzorgd door het duo Hermans-Jansen uit Reusel. Met een groot sluitingsbal zullen deze feesten worden besloten m.m.v. het be kende dansorkest "ANTARES". Voor en tijdens deze feesten zullen pro grammaboekjes worden aangeboden te gen een vergoeding waaraan tevens een loterij verbonden is met leuke prijzen. Zie hiervoor het lotnummer, welk vermeld is op pagina 2 van het programmaboekje. De bewoners welke langs de optochtroute wonen, worden wel vriéndelijk verzocht hun auto niet voor de deur te parkeren op zondag 29 mei. Wilt U allen de aanwij zingen van de politie correct opvolgen? De Overheid van Gilde St. Catharina hoopt dat U allen mee kan genieten van hetgeen zij te bieden heeft en heet U dan ook van harte welkom in Moergestel tij dens deze gilde-dagen. Beste leden. Op donderdag 26 mei a.s. is onze vereni ging uitgenodigd in 't Winkelcentrum van de P.N.E.M. te Etten en Leur, waar 'n voorlichting wordt gegeven over electrici- teit. Ook over de meterkast wordt iets ver teld. We vertrekken 's middags om 1 uur bij J. Bertens. We zijn dan om 2 uur in Et ten en Leur. Daar zijn we de gast tot on geveer 5 uur. We gaan dan via Oosterhout of Breda naar 's-Gravenmoer, waar we 'n potplantkwekerij gaan bezichtigen. De heer v.d. Dussen heeft ons daarvoor uit genodigd. We blijven daar tot ongeveer 9 uur, dan gaan we weer huiswaarts. De buskosten zijn f 7,50 p.p. Opgaven bij het bestuur tot 20 mei. Met de Pinksterdagen zullen er wegens het 500-jarig bestaan van Gilde "St. Cat harina" grote Brabantse Gildefeesten zijn in Moergestel. Op zaterdag 28 mei zal er een receptie zijn in de feesttent aan De Scheerman van 19.00 tot 20.30 uur met daarop aansluitend een verbroederings feest welk muzikaal verzorgd wordt door het bekende dansorkest "The New For mation". Op zaterdag 21 mei en zondag 22 mei a.s. houdt Herwonnen Levenskracht haar jaar lijkse speldjesdag, welke gehouden wordt aan de ingangen van de kerk. De opbrengst van deze kollekte is be stemd voor het kinderoord "Mooi Gaas- terland". Wij bevelen deze kollekte van harte aan. Bestuur comité Moergestel. Ter afsluiting van het kienseizoen '76-'77 organiseert Buurtvereniging "Gezwiene Waai" een grote kienavond op vrijdag 20 mei a.s. in zaal "de Brouwer" te Moer gestel, aanvang 20.X uur. Op deze kienavond zal er gespeeld wor den om de massief eiken kaaskast, waar van in de gereduceerde voorverkoop ver schillende kansen zijn verkocht. Als extra hoofdprijs zal er gespeeld worden om een zwaar massief eiken eethoek, beide origi nele "Seda"-meubelen, dus super kwali teit! Ook deze avond zijn de ronde-prijzen meer dan het winnen waard. Wij noemen hiervan de citruspers, de klokradio, de aluminium keukentrap, de pannenset, de schemerlamp, het gebakstel, een 3-delig Delftsblauw kaststel enz. We spelen met sterronde's met een gratis loterij om de slechtste kienkaart. Terwijl we ter afsluiting van het seizoen een spe ciale prijs willen verspelen en hoe of dit gebeuren zal kunt U horen op vrijdag 20 mei in zaal "de Brouwer", waar wij alle kieners van Moergestel verwachten om te trachten deze twee grandioze hoofdprij zen in Moergestel te houden. Wees kien en kien mee! Het is de laatste avond van dit seizoen. Wees op tijd... kom op tijd... en ben op tijdlll nioeraesiei- Vervoer naar de stembus. De mogelijkheden van stemmen bij vol macht zijn aanzienlijk verruimd. Er zijn mensen die persé zelf naar de stembus willen, maar die niet kunnen. Het plaatse lijk actie-comité wil de mensen die onmo gelijk of moeilijk naar de stembus kunnen gaan, voor gratis vervoer zorgen. Diege nen die hiervan gebruik willen maken, kunnen een van deze leden bellen, maar liefst wel zo spoedig mogelijk. Op dinsdag 24 mei a.s. zullen 2 Kamerle den van het CDA een bezoek brengen aan Moergestel, namelijk Dhr. H. Aarts uit Til burg en Dien Cornelissen uit Boxmeer. Op het programma staan o.m. bezoeken aan bedrijven, een bijeenkomst op Reuselhof en ontvangst op het gemeentehuis. De beide Kamerleden zullen om 13.X uur arriveren en tot 17.X uur te gast zijn in onze gemeente. Op vrijdag 13 mei 1977 werden de prijzen uitgereikt van de afgelopen biljartkompeti- ties. Hieronder volgen de uitslagen: 1e en clubkampioen: "De Korenmaaier" 12 pnt. 2e: ,,'t Centrum" 11 pnt. 3e: "De Kloare" 8 pnt. 4e: ,,'t Draaiboompje" 6 pnt. 5e: ,,'t Stokske" 3 pnt. Persoonlijk kampioen: 1. M. Derksen 17 pnt. 4.55 gem. 2. W. Rij nen 17 pnt. 3.73 gem. 3. Fr. de Bresser. 4. M. Persoons. 5. C. v. Gorp. 6. J. v. Haa- ren. 7. Chr. Rijnen. 8. G. v. Loon. 9. J. v.d. Wouw. 10. M. Roozen. De bekeruitreiking stond onder de voor treffelijke leiding van de heer Th. Op 't Hoog. Na afloop was er groot feest in café "De Korenmaaier", die zowel het club- als het persoonlijk kampioenschap wonnen en maar liefst met zes bekers huiswaarts gingen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 1