vóór de middag GESLOTEN Cees Op 't Hoog Meisjes-pupillen Roef! kampioen MOERGESTEL- INFORMATIE P.V. "Over Berg en Dal" Moergestel Al vernomen.... Gilde St. Catharina Moergestel Bibliotheek hield "open dag" P.V. "Moergestel" Wegens familieomstandigheden zijn onze zaken zowel in Moergestel als Hilvarenbeek vrijdag 8 april BLOEMSIERKUNST Moergestel, Korenstraat 34, Tel. 04243-1794 Hilvarenbeek, Apollostraat 3, tel. 04255-2651 IMmSKSm ■M WOENSDAG 6 APRIL 1977 NR 27 Weekend-dienst artsen: Wijkverpleegkundigen tel. 1594 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. e I Weekend 9 april: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243 1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Weekend 16 april: Dr. v. Delft jr„ tel. 04243-1424. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268 De eerste wedvlucht van het nieuwe sei zoen 1977 ging gepaard met zeer slecht weer voor onze duiven. Niet alleen dat het zeer lang duurde aleer de eerste duif zich aanmeldde, tevens was het verloop van het concours zeer lang. De resultaten waren als volgt: H. Schepens 1Joh. v.d. Wouw2-7-1416. P. Kerkhof 3. A. Bressers 4-5. L. Heeffer 6-11. J. de Wit 8-13-20-21-22. G. Oerle- mans 9-15-19. C. Roozen 10-23. A. Op 't Hoog 12-18. Fr. Sterken 17. Serie 2: 1. Joh. v.d. Wouw. 2. A. Bres sers. Serie 3: 1. Joh. v.d. Wouw. de heer Lokven, een deskundige op het gebied van vogels in het wild? En dat er plannen zijn om dit ook nog eens met een planten-expert te doen. Dat aan deze wandelingen door iedereen gratis kan worden deelgenomen. Dat de voorzitter van vornoemde vereni ging is: C. v.d. Wouw, Korenstraat 20. De secretaris, A. v.d. Wouw, Kruysacker- straat 13. De penningmeester, J. Tekath, Schout v.d. Wouwstraat 10. De commis sarissen: Koos Tekath, Kerkackerstraat 10 en J. van Elderen, Regenbeemdeke 13. Op al deze adressen kunt U nadere infor matie krijgen over Vogelvereniging Moer gestel en over al haar aktiviteiten. dat er in Moergestel een vogel vereniging is, die zich ten doel stelt het houden en kweken van diverse vogels en hiermede jaarlijks een tentoonstelling organiseert? dat deze vereniging dit jaar 10 jaar bestaat en dat dit heuglijke feit tijdens de tentoon stelling in begin december gevierd gaat worden? dat er momenteel gewerkt wordt om in nauwe samenwerking met en steun van Brabants Landschap iets voor de jeugd te organiseren wat betreft de natuur? dat we op zondag 15 mei weer in alle vroegte gaan wandelen onder leiding van mudTjosic nie Het meisjes-pupillenteam handbal van de Sportvereniging Roef! is ingeslagen kam pioen geworden in de zaalkompetitie. Dit is een bijzonder mooi sukses voor de handbal-tak van Roef!, omdat zij pas 2 jaar bezig zijn met handbal in Moergestel. Voor het kampioenschap zorgden: Maria van Esch, Henny Oerlemans, Marlou van Oirschot, Arianne Verhoeven, Maria Op 't Hoog (onze topscoorster), Marina Nou- wens, Angelique en Dianne Smolders, Rian van Cuyk, Ingeborg Verhagen, Rina en Christel Jansen, keepster Anneke Hof- mans, Elke de Laat en Danny van Ras. Meisjes, proficiat met het mooie sukses. Deze zaalkompetitie is deze winter ge speeld van oktober tot maart. Het is jammer dat we onze thuiswedstrij den niet in de zaal in Moergestel kunnen spelen omdat deze niet aan de afmetingen voor een handbalveld voldoet. We spelen onze thuiswedstrijden in Hilvarenbeek, wat naast de uitwedstrijden steeds weer vervoersproblemen met zich meebrengt. Gelukkig hebben de ouders steeds klaar gestaan om te rijden. Nu staat de 2e helft van de veld-kompeti- tie weer voor de deur, waarvan de 1e helft vorig jaar september is gespeeld. Ook hier staan onze meisjes-pupillen er zeer goed voor met een gelijkgespeelde wedstrijd. j Sukses in de resterende wedstrijden. 1 De meisjes-pupillengroep is evenals de jongens-adspirantengroep vrij groot voor één team. Na de zomervakantie kunnen we mis schien starten met 1 meisjes-pupillen team, 1 meisjes-adspirantenteam, 1 jon- gens-pupillenteam en 1 jongens-adspiran- tenteam. Dan zouden we nog enkele jongens en meisjes in de leeftijd van 10-14 jaar kunnen gebruiken. Op 28, 29 en 30 mei a.s. (Pinksteren) zal de Gilde St. Catharina uit Moergestel haar 500-jarig bestaansfeest vieren met de ge hele Moergestelse gemeenschap. Er zal worden deelgenomen door een 40-tal gil den die zich op zondag 29 mei zullen pre senteren in een optocht door onze ge meente. Hierna zullen de gildebroeders gaan kampen in diverse wedstrijden zoals schieten, vendelen, trommen en stan daardrijden. Voor zo'n dergelijk oeroud Brabants ge beuren bestaat telkenjare opnieuw grote belangstelling in elk dorp, waar dit festijn plaats vindt. Nu dit gilde-evenement dit jaar in Moer gestel zal plaats hebben doen wij ons best om daarbij een even goed figuur te slaan als de dorpen, die ons daarin zijn voorge gaan. Daar alle festiviteiten gratis aan de Moer gestelse bevolking worden aangeboden, heeft de Overheid van het Gilde St. Ca tharina gemeend om ook uw steun en me dewerking te vragen om het vele werk en kosten te kunnen dekken. Aangezien al meerdere inwoners van Moergestel en omstreken daadwerkelijk blijken van be langstelling hebben gegeven, koesteren wij de stille hoop, dat ook U uw gewaar deerde medewerking aan ons streven niet zult willen onthouden, opdat dit gilde- festijn in alle opzichten zal kunnen slagen. Voor degenen die ons bankrekeningnum mer niet weten, vermelden wij dit bij deze: rekeningno. 13.45.03.473 bij Rabo-bankte Moergestel. Voor uw bereidwillige medewerking en steun zeggen wij U bij voorbaat hartelijk dank. Het gehele programma zal binnenkort worden bekendgemaakt. Afgelopen zondag tussen 2 en 5 uur hield de Openbare Bibliotheek aan de Klooster- laan een z.g. "Open dag". 'n Goed idee om na 'n flinke verbouwing de mensen in de gelegenheid te stellen zondags een kijkje te laten nemen in de Bi bliotheek. Als prachtig onderdeel van deze middag zagen we de geschiedenis van Moer gestel, die d.m.v. oude ansichten, foto's en boeken, nadrukkelijk door de aanwezi gen werd bekeken. Onder die aanwezigen zagen we o.a. Bur gemeester ter Veer met echtgenote, wet houder Smits, mensen uit het onderwijs en een groot aantal belangstellenden. Al met al had de Openbare Bibliotheek 'n gezellige en geslaagde "Open dag". Op zondag 27 maart 1977 vond de eerste wedvlucht van dit seizoen haar beslag. Het weer was zeer slecht, mist, regen en daarbij NO-wind. Onze duiven werden om 9.00 uur in Herenthals gelost, afstand 50 km. De eerste duif werd geconstateerd om 10.10.59 uur, de laatste prijs om 12.24.03 uur. A. Damen 1e en 16e prijs, ook de eerste prijs in Oisterwijk. Comb. Ligtvoet 2e-8e- 9e-13e-19e-20e prijs. Joh. Oerlemans 3e- 11e-17e-18e prijs. L. v.d. Branden en Zn. 4e-5e-6e-7e-10e prijs. Joh. v. Haaren 12e- 14e prijs. J. de Laat 15e prijs. De buffetpoule werd gewonnen door L. v.d. Branden en Zn. De fles wijn was voor L. v.d. Branden en Zn. Op 1e Paasdag na het concours vanuit Vil voorde worden alle leden met hun dames verwacht in ons clublokaal om de traditie getrouwe paaseieren te komen eten. Deze worden zoals andere jaren geschonken door Riet Oerlemans. Tevens worden dan de prijzen uitgereikt van de Paashanen, een zeer speciale at tractie, die ieder jaar met Pasen wordt ge houden. Het bestuur rekent op uw aller opkomst. Het zal weer gezellig worden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 1