I I I Schoonmaak tijd? WEILAND Van harte welkom.... Hartelijk bedankt... Mannenkoor "Prinses Irene" De Rietvoorn Moergestel ■Mi KMMMl TE KOOP GEVRAAGD: Denkt U ook eens aan de komende VLOOIENMARKT van de Harmonie en gooi niet alles zo maar weg. Even 'n telefoontje bij G. Antonis, tel. 1383, en het wordt bij U opgehaald. Inlichtingen: Telefoon 04242 - 5055 WKS In Wethouder Smits bedanken we graag ook Wethouder Buynsters alsmede de ge meenteraad voor wat zij het afgelopen an derhalf jaar voor Moergestel hebben ge daan. Secretaris, H.W.J. van Berkel. Dus houdt U deze dag vrij voor Pr. Irene. Te zijner tijd komen wij met een volledig programma voor dit concert in dit blad terug. Op zaterdag 16 april a.s. organiseert het mannenkoor Prinses Irene voor de derde maal in zijn bestaan een z.g. uitwisselings- concert. Dit concert vindt plaats in de grote zaal van "Breda's Welavern" en de aanvangstijd is 20.30 uur. Dit concert is gratis toegankelijk voor iedereen die inte resse heeft in koorzang. Velen onder U zullen niet of nauwelijks op de hoogte zijn wat zo'n uitwisselingscon- cert inhoudt en gaarne maken wij van deze gelegenheid gebruik om U hierover nader te informeren. Acht jaar geleden zQcht onze vereniging kontakt met een aantal koren binnen en buiten Moergestel om te trachten een zangerskring op te richten. Dit initiatief had sukses en met de volgende verenigingen kwamen wij over een om in deze kring te treden: 1. Cresendo uit Moergestel. 2. Hasselts Mannenkoor uit Tilburg. 3. Zang en Vriendschap uit Diessen. 4. Echo der Dui nen uit Loon op Zand. 5. Prinses Irene uit Moergestel. Ook namens Moergestel-nieuws 'n harte lijk woord van welkom aan burgemeester J.B.S. ter Veer met echtgenote en kinde ren Ronald, Petra en Jan-Willem. Het zou overbodig zijn, na al het reeds ge schrevene, nog eens uitvoerig terug te ko men op de officiële installatie die plaats vond op zaterdag 26 februari jl. We beperken ons tot het weergeven van enkele uitspraken die gedaan werden op deze middag. Wethouder Smits zei o.a. het volgende: "Moergestel ligt omsloten tussen de Parel van Brabant, de Tuin van Brabant, het Pa radijs van Brabant en de schonste stad van 't laand, U had het niet beter kunnen treffen". Burgemeester ter Veer: "Ook wij zijn maar 'n gewoon gezin met 'n vader, 'n moeder en drie kinderen, die het in Moergestel best naar hun zin zullen krijgen". Gemeenteraadslid Swinkels: "Hier staat onze profielschets; zoals wij hem graag zagen". Loco-secretaris Nijtmans: "Het is mis schien te vroeg om hoera te roepen, maar we hebben alle vertrouwen in de toe komst". Wij wensen burgemeester ter Veer veel sukses en hopen dat hij en zijn gezin nog vele gelukkige jaren in Moergestel voor de boeg hebben. Op 16 april is het dus weer zover en wij prijzen ons gelukkig dat wij dit keer de or ganisatie weer mogen verzorgen. Een minder gelukkige omstandigheid is echter dat dit keer Zang en Vriendschap uit Dies sen en het Dongens Mannenkoor niet kunnen deelnemen. Zij hebben deze dag verplichtingen elders. Maar het is met destemeer plezier dat wij U kunnen mede delen, dat het K.V.O.-koor uit Moergestel en het Jeugdkoor het Zand uit Tilburg deze avond als gastkoor hun medewer king willen verlenen. Dus U ziet er is reden te over om dit concept te komen bezoe- kèn, daar er drie koren uit Moergestel voor het voetlicht zullen treden. Om U de gang van zaken duidelijk te maken 't volgende: Er treden vijf koren op en elk koor brengt vier nummers ten gehore. Dit betekent dat er tot ongeveer tien uur gezongen wordt. Daarna wordt er gezorgd voor muziek, zo dat er dan nog alle gelegenheid is om wat na te praten en eventueel een dansje te wagen. U ziet, wij proberen er met U een gezellige avond van te maken op 16 april. We besluiten met 'n uitspraak te herhalen van gemeenteraadslid Chr. van Riel ge richt aan Wethouder Smits: "Nooit in de geschiedenis is er iemand geweest die in zo'n korte tijd zoveel voor Moergestel heeft gedaan!" Mooier en beter had het inderdaad niet gezegd kunnen worden. Hopelijk vinden de beide wethouders na deze jachtige periode wat rust in huiselijke kring met hun echtgenote en kinderen. Het is meer dan verdiend Tijdens de oprichting van deze kring werd overeen gekomen, dat er elk voor- en na jaar door deze vijf koren een concert ge geven zou worden. De organisatie hiervan zou ombeurten verzorgd worden. Met het geven van deze concerten wilde men be reiken: a. een groter bereik van publiek; b. een verbroedering van mensen die door middel van koorzang hun hobby beoefe nen. Men zou elkaar hierin moeten vinden en waarderen. Nadrukkelijk werd echter bepaald dat er nooit een vorm van rivaliteit of onderlinge strijd zou mogen ontstaan, welk koor er het "beste" was. leder koor voor zich zou pogen een zo hoog mogelijk peil te bereiken en dit streven moest het bestaansrecht van deze kring garanderen. De oprechte amateur moest in deze kring alle kansen krijgen. Dit indertijd genomen initiatief van Pr. Irene blijkt een schot mid den in de roos te zijn geweest. Telkens zijn deze concerten voor elke deelnemende vereniging hoogtepunten uit hun verenigingsleven. In de loop der jaren heeft het Hasselts Mannenkoor af moeten haken. Deze plaats werd opgevuld door het Dongens Mannenkoor. Om 6.15 uur werd er 's-morgens vertrok ken naar de Grevelingen met koud weer, sneeuw en mist en 30 sportvissers naar Scharendijke. Opgewekt gingen wij om 8.15 uur aan boord van het ms. Joma. Na de ankers buiten boord geworpen te hebben begon om 8.35 uur het 3 uren du rende concours. De aanbeten waren zo flauw, dat met een zeer gevoelige hand en hengel gevist moest worden om de vis aan te slaan. To taal werden door 30 vissers 26 stuks ge vangen. De uitslag was: 1. H. van Be/kel met 5 st. en werd hiermede voor de 3e keer winnaar van de T.H. Wisselbeker. 2. P. v.d. Wouw 4 st. 3. B. Broeren 3 st. 4. J. v. Nunen 2 st. 5. Ant. Moorman 2 st. 6. G. Jansen 2 st. 7. A. van Haaren 1 st. 8. Fr. Hurkmans 1 st. 9. M. Vermaire 1 st. 10. C. Persoons 1 st., welke allen een prijs ontvingen van voorzitter A. van Oirschot. Dat deze sport aantrekkelijk is, blijkt uit het feit, dat zelfs langslapenden persoon lijk met de auto reden om onze boot niet te missen. Het gebeurde ook dat een werphengel in de diepte verdween uit de hand van een verbouwereerde hengelaar. De stemming was opperbest, menig lied werd er gezongen, goede chauffeur en een aangenaam kopje koffie in de vroege ochtend in ons clubhuis "De Klaore" maakten het geheel tot een fijne dag. Alle medewerkenden dank voor het welslagen hiervan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 3