1 T.V. defekt? Voor alle reparaties LAGÉ B.V. Zomeravond- voetbal B.Z.A.M. MOERGESTEL- INFORMATIE Harmonie werd Brabants Kampioen Dankbetuiging 15 Jaar Pierewaaiersrijk "De Driedonken Blaaskapel" treedt op te Moergestel WOENSDAG 26 JAN. 1977 - NR. 22. is® Wijkverpleegkundigen tel. 1594 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Gemullehoekenweg 11 KWALITEIT 'N BEGRIP! SERVICE LAGE SERVICE LAGÉ SERVICE LAGÉ SERVICE LAGÉ SERVICE LAGÉ SERVICE LAGÉ SERVICE LAGÉ ROOTVEN 74 MOERGESTEL TELEFOON 04243-1147 na 6 uur 2247 Iedere maandag op de markt. Iedere woensdagmorgen bij Crisje voor de groentehal. een goed adres voor een lekkere haring warme gebakken vis en alle soorten verse vis Weekend-dienst artsen: Weekend 29 jan.: Dr. v. Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 5 febr.: Dr. v. Delft jr., tel. 04243-1424. "De Driedonken Blaaskapel", die o.a. be kend werden door de plaatopnames met Toon Hermans, treden slechts beperkt op, zodat het een sukses mag heten dat men dit orkest in Moergestel heeft kunnen kontrakteren. Wij kunnen U daarom gerust vertellen, dat dit uw "avondje-uit" meer dan waard is. Iedereen is van harte welkom. Na half april tot eind mei zal de competitie Zomeravondvoetbal gespeeld worden. Verenigingen die wensen deel te nemen kunnen zich hiervoor opgeven en informa tie inwinnen voor 25 februari bij: G. Anto nis, Oirschotseweg 41, Moergestel; J. Willems, Oisterwijkseweg 15, Moergestel. P.S. Dit alles is ook voor al eerder deelne mende verenigingen van toepassing. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Zoals wij in ons vorige nummer bericht ten, nam onze Harmonie op zondag 16 ja nuari deel aan de kampioenswedstrijden te Rosmalen. Bleef men 2 jaar geleden op 'n punt van de wimpel steken, deze keer lukte het wel de felbegeerde trofee mee naar Moer gestel te nemen. Moergestels Harmonie mag zich dus Bra bants Kampioen in de 2e afd. Harmonieën noemen, 'n Geweldig resultaat dat men er na de promotie in Lieshout met ieders in zet in geslaagd is dit hoogtepunt in Moer gestels muziekgeschiedenis te bereiken. Vele uren repeteren, vele extra repetities en de wil om te winnen zowel bij leden, bestuur als bij de dirigent waren de grond slag van dit sukses en ieders werk werd dus op deze manier bekroond. Dezelfde avond heeft men er natuurlijk 'n groot feest van gemaakt bij Hans de Brou wer, waar het sukses tot in de vroege uur tjes werd gevierd. Men had dit wel verdiend en men gaat zich nu stilaan opmaken voor de officiële overdracht van de uniformen, dat zal plaatsvinden op zaterdag 5 februari a.s. Meer hierover elders in dit blad. Het Bestuur van Harmonie "Prin ses Juliana" dankt bij deze ieder een, zowel de besturen van di verse verenigingen als alle ande ren hartelijk voor de betoonde be langstelling zowel bij het behalen van de 1e prijs met promotie te Lieshout als bij het behalen van het Brabants Kampioenschap te Rosmalen. 29 Januari zal Moergestel bol staan van de Carnavalsfestiviteiten. Op die dag herden ken "De Pierewaaiers" het feit, dat zij 15 jaar gelden gestart zijn met de Carnavals viering in Moergestel. Onder voorzitter schap van de Heer Jos Jansen startte men toen in het knusse buurtcafé "De Hut" met een geweldige Dweilmiddag. Een middag die ieder jaar nog een vaste plaats inneemt op de Carnavalsagenda van alle Moergestelnaren. Ondanks alle tegenslagen, met als trieste dieptepunt het heengaan van voorzitter» Eugène Simons, bleef de Carnaval in Moergestel groeien. Een aparte plaats en een teken van de Carnavaleske inslag van de Moergestel- naar, neemt de Carnavalskrant ,,'t Piere- waaiersblaoike” in. In 1963 startte redak- teur A. van de Wouw met deze satirische uitgave van 14 pagina's. Uiterst voldaan kon hij in 1968 de fundamenten van dit blad overgeven aan Jos Denissen, die nu reeds 9 jaren dit eervolle werk verricht en ,,'t Pierewaaiersblaoike" heeft doen uit groeien tot één van de grootste Mid- den-Brabantse Carnavalskranten (40 pa gina's). Voorzitter Ton Hoffmans, nog beter be kend als Stadsprins Ton den Irste, heeft samen met zijn Bestuur een programma ontworpen, waarin zowel verleden, heden als toekomst een belangrijke plaats inne men. 29 Januari vangt men reeds 's middags om 14.00 uur aan met een mini-Dweil- tocht. Deze zal starten in het eerste club huis "De Hut", wat bij die gelegenheid speciaal heropend zal worden. Daarna gaat men naar het herbouwde tweede clubhuis "Breda's Welvaren". Het Dwei len wordt beëindigd in het hedendaagse clubhuis "De Brouwer". Van 16.00 uur tot 18.00 uur zal er dan een receptie plaatsvinden in "Den Boogaard", waarvoor alle Moergestelnaren reeds een persoonlijke uitnodiging ontvingen Tussen 18.00 en 18.30 uur zal Stadsprins Ton den Irste aftreden, waarna de Fa. Nistria in samenwerking met C.V. "De Pierewaaiers" alle genodigden een snert- maaltijd aanbiedt. Om 20.30 uur zal in "Den Boogaard" een groots Jubileum-Prinsenbal aanvangen. De muziek zal worden verzorgd door "Ferry Hill und die Tiroler Brud'r", een Oberbayern Show- en Dansorkest, dat bestaat uit 13 personen. Zij zullen ge steund worden door "De Stipkes", een 15 personen sterk Zangorkest, dat vorig jaar grote bekendheid kreeg door de Carna- valstopper "Ik heb unnen spijker in mun- nen kop". Diverse gasthofhoudingen o.a. uit Moer gestel, Sas van Gent, Esbeek, Oirschot, Goirle, Berkel-Enschot, Udenhout en Rij en hebben toegezegd deze avond mede op te luisteren. Zoals op een goed feest beaamt is de toegang gratis en wordt iedere Carnavalsvierder uit Moergestel en de wijde omtrek op dit festijn verwacht. Om 22.11 uur zullen alle aanwezigen dan getuige kunnen zijn van de Onthulling en Installatie van de Stadsprins 1977 Daarna zal tot in de kleine uurtjes het feestgedruis vanuit Clubhuis "De Brou wer" Moergestel wakker houden. Het Bestuur van C.V. "De Pierewaaiers" wil nogmaals graag langs deze weg al haar vrienden, kennissen en mede-Carnavals- vierders dankzeggen voor de geweldige steun en waardering, die zij de afgelopen 15 jaar mocht ontvangen. Tot 29 januari op onze receptie en op ons Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. me volendammer vishandel Op zaterdag 5 februari a.s. zal de officiële overdracht plaatsvinden van de nieuwe uniformen voor Harmonie "Prinses Ju liana" te Moergestel. Omdat men dit niet ongemerkt voorbij wil laten gaan en tevens het feit te vieren, dat deze Harmonie onlangs Brabants Kampi oen werd in de 2e afd., heeft men voor die dag een geweldig programma samenge steld, dat 's avonds in "Den Boogaard" zal uitgroeien tot een waar spektakel. Om 17.00 uur die dag begint men met 'n klein concert in "Den Boogaard", terwijl dan ook de officiële overdracht zal plaats vinden. Dit gebeuren zal plm. 1 1 'h uur in beslag nemen. Om 20.30 uur begint het optreden van "De Driedonken Blaaskapel". Het komitee "Overdracht Uniformen" is bijzónder blij dat men dit 18 man sterke or kest bereid heeft gevonden deze avond te willen verzorgen. ■U

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 1