J. VAN BOMMEL "DE BROUWER" BEHANG-OPRUIMING TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN!!! Vanaf f 1,— per rol. wil jij ook op de foto? louisv.d. meydenberg I- JAN VOGELS binnenlopen. Keus genoeg! Kienen Bibliotheek Brabantse Kampioen schappen Jubilaris bij Avang Judoclub St. Jan C.V. "De Pierewaaiers" C.V. "De Dorstvlegels" f' 16-30 16-28 16-24 van Gemullehoekenweg 11 CAFÉ - RESTAURANT KWALITEIT 'N BEGRIP! 4 •1 l r t, 10-11 KERKSTRAAT 16 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1846 Iedere maandag op de markt. Iedere woensdagmorgen bij Crisje voor de groentehal. VOOR PARTIJEN, VERGADERINGEN EN BRUILOFTEN!!! TREFPUNT VOOR ALLE SPORTLUI!!! Wij zijn ervan overtuigd, dat onze trouwe lezers graag op de hoogte blijven van het wel en wee van de bibliotheek. een goed adres voor een lekkere haring warme gebakken vis en alle soorten verse vis Wij willen U daarom de resultaten van 1976 mededelen. Het aantal lezers bedroeg op 31 december 1976, 1465. Het totaal aantal uitgeleende boeken over het afgelopen jaar bedroeg 53667 stuks. Ons boekenbezit omvat 5000 banden. Drie maal per jaar wordt hiervan een groot gedeelte gewisseld. Versleten en kapotte exemplaren gaan uit de kollektie, evenals de boeken die weinig of niet gelezen worden. In plaats daarvan worden zoveel mogelijk nieuwe boeken aangeschaft, waarvan wij denken dat ze bij U in de smaak vallen. Om echter aan iedere wens te voldoen, hebben wij uw hulp nodig. A.s. zondag is het zover. Dan gaat onze plaatselijke harmonie deelne men aan het Brabants Kampioen schap dat zal plaatsvinden in "De Kentering" te Rosmalen. Wekenlang is er gerepeteerd om de nummers die moeten worden gespeeld zo goed mogelijk uit te kunnen voeren. Hopenlijk lukt het de harmonie de felbegeerde wim pel mee naar Moergestel te bren gen. bel dan 1421 voor een afspraak 3 verschillende kleurenfoto's 32,50 photo-atelier rootven 26 - moergestel Daarom hebben wij enquête-formulieren uitgereikt, waarop U uw mening en ver langens kenbaar kunt maken. Wij zien deze formulieren vóór 31 januari met belangstelling tegemoet. Verder hebben we nog een belangrijke mededeling. Op 25 januari begint de verbouwing van de bibliotheek. Het lege klaslokaal naast ons, wordt erbij getrokken, zodat we een aanzienlijk gro tere ruimte krijgen, waardoor we de boeken overzichtelijker uit kunnen stallen. Het boekenbezit wordt met 1000 exempla ren uitgebreid. Er komt een zitgelegenheid, zodat U op uw gemak een werk na kunt slaan en verder wordt de ruimte gezelliger gemaakt met vaste vloerbedekking en gordijnen. Om dit alles te realiseren, zullen we enige tijd moeten sluiten, maar dat wordt nog per advertentie in de Gestelse en het Moergestel-nieuws bekend gemaakt. ROOTVEN 11 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1360 Iedere inwoner of belangstellende van het Pierewaaiersrijk kan trouwens lid worden van onze vereniging door storting van f 25,— op de Rabobank, postgironr. 1071810 t.n.v. "De Pierewaaiers". Het 100ste lid, dat zijn contributie voldoet, krijgt een gratis lidmaatschap voor het volgende seizoen. Wij hopen hem/haar de komende week te mogen feliciteren. Ere-begunstigers. Beleefd verzoeken wij alle mensen die hun bijdrage nog niet gedaan hebben, dit zo spoedig mogelijk te doen. Wanneer U tij dig uw gift stort op de Rabobank Moer gestel (postgiro 1071810), dan kan uw naam nog bijgevoegd worden op de lijst van ere-begunstigers in ,,'t Pierewaaiers- blaoike". Ook diegenen, die wel hun toezegging hebben gedaan, maar dit wellicht verge ten zijn, verzoeken wij aan bovenstaand verzoek te voldoen. Jeugdcompetitie, 76 jongens van jaar behaalden de tweede plaats. 1. Ooms C 2. St. Jan 3. Ooms D Op de Distriktskampioenschappen Zuid-Nederland behaalde Kees Roozen, boven de 55 kilo, de 1e plaats. Op woensdag 29 december was het 40 jaar geleden, dat Joh. van Haaren in dienst kwam bij de Avang Schoenfabrie ken te Moergestel. Hij was toen 14 jaar oud en begon aan een uitzonderlijk lange loopbaan. Loco-burgemeester Smits was bij de hul diging van de jubilaris aanwezig om hem de Eremedaille in Brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op te spelden. De Heer Antoon van Gils gaf in het kort een overzicht over de periode, dat de jubi laris bij de Avang Schoenfabrieken werk zaam is geweest. Vooral de toewijding voor zijn dagelijks werk, kwam hierbij naar voren. Zij, die geen slecht werk willen en kunnen af leveren, dat zijn de mensen waaraan de Avang Schoenfabrieken hun naam in kwaliteitsschoenen hebben te danken. Hiervoor sprak de Heer van Gils namens de directie, zijn dank uit, ook aan zijn echtgenote, en overhandigde hem een gouden horloge met inscriptie. Vervolgens sprak nog de Heer Fr. van Gis bergen namens alle medewerkers van het bedrijf en overhandigde hun gezamenlijk cadeau onder couvert. Een lange rij van collega's kwam de Heer van Haaren nog geluk wensen. Op vrijdag 14 januari a.s. organiseert C.V. "De Flamingo's" een grootse kienavond in café-rest. ,,'t Centrum", aanvang 20.30 uur. De zaal is open om 19.30 uur. Er zijn deze avond vele mooie waardevolle en praktische prijzen te kienen, zoals een kin- derkapstok, een autostofzuiger, levens middelenpakketten, wandklok enz. enz. Wij kunnen U deze avond van harte aan bevelen, komt a.u.b. wel op tijd. volendammer vishandel Carnavalsoptocht. Zondag 20 februari zal de Carnavalsop tocht weer door ons Pierewaaiersrijk trek ken. De reglementen hiervoor zijn gelijk aan die van de voorafgaande jaren en zult U uitgebreid terugvinden in de 14de Uit gave van ,,'t Pierewaaiersblaoike", dat in de eerste week van februari weer gratis huis aan huis verspreid wordt. Wij verzoeken U echter nu reeds te starten met de uitwerking en realisering van uw ideeën, opdat U tijdig met een keurig ver zorgde Carnavaleske creatie kunt deelne men. Wij rekenen er op, dat deze Optocht die van de voorafgaande jaren zal overtreffen. 29 Januari. In deze uitgave van "Moergestel-nieuws" vindt U een advertentie waarin het avond vullende programma van onze Lustrum viering wordt weergegeven. De festiviteiten zullen echter reeds vroeg in de middag aanvangen. De komende weken ontvangt U hiervoor een persoon lijke uitnodiging, terwijl wij in de volgende uitgave ook nog gedetailleerder zullen te rugkomen op het dagprogramma en over onze artiesten van deze avond. Houdt deze avond (voor heel Moergestel) vrij! Samen met een tiental Carnavalsvereni gingen zult U getuige kunnen zijn van de bekendmaking van de Stadsprins 1977 van 't 15-jarige Pierewaaiersrijk! Leden. Mede i.v.m. onze Lustrumviering op 29 ja nuari a.s. verzoeken wij onze leden, die hun contributie nog niet voldaan hebben, dit z.-s.m. te voldoen, zodat wij U nog tij dig kunnen inlichten over de gang van za ken tijdens deze feestdag. Op zaterdag 15 januari 1977 zal er in onze Residentie "De Korenmaaier" een groot Prinsenbal worden gehouden. Er zal, om deze avond te doen slagen, me dewerking worden verleend door diverse Carnavalsverenigingen en de muziek zal worden verzorgd door het Belgische orkest "The Star Brothers". Aanvang van deze avond is 20.00 uur. De entree is geheel gratis. Tijdens dit Prinsenbal zal onze Prins Cor nells den Erste om plm. 22.00 uur aftre den, als Prins der Dorstvlegels. Om 23.11 uur zal de nieuwe Prins der Dorstvlegels 1977 bekend gemaakt wor den en zal hij zich aan U voorstellen. Wij, als bestuur, nodigen de hele Moer- gestelse bevolking uit dit mee te maken. Het Bestuur namens de Secretaris. Bent U van plan een fiets te kopen, dan eerst bij In alle prijsklassen en kleuren. Koop bij de man die het repareren kan. Rootven 62-68 - Moergestel Telefoon 04243-1435

Weekblad Moergestels Nieuws | 1977 | | pagina 5