De Sint onderweg. Bouw- en Houtbond N.K.V. POIRTERS- v.d. WOUW Roef"! Softbal zoekt versterking Mannenkoor "Prinses Irene" K.V.O.-koor Carnavalsver. De Dorstvlegels ,/t Pierewaaiersbloaike stads schouwburg tilburg WM GEZELLIG KADOKIJKEN BUI j 9,90 7,95 12,95 9,90 9,90 9,90 4,50 7,95 9,90 29,90 12,50 8,95 De inlevering heeft pleats van 10.00 tot 12.00 uur bij A. Wortel, Kloosterlaan 25, Moergestel. BESTUUR BOUW- EN HOUTBOND N.K.V. P.v.Kerkoere, Huysakkerstr. 13,pennen K. de Zwart, Kromweistr. 3, verfset M.de Jong, Bosstr. 22, Selectabox .Appeldoorn, Ruynheuvel 22, Pr.Se lectabox De winnaars hebben hun prijs inmiddels thuis, de rest volgende keer beter. Op zaterdag 13 november a.s. bestaat er gelegenheid voor het verzilveren van vakantiezegels voor de komende feestdagen. Nieuwenhuyzen, Hans Boswinkel en Wim van der Grijn 23 november: John van Kesteren en Margitt Schram - een fantastisch Weens operette konsert 24 november: Grotestadsmuziek - een tragikomische opera 25 november: voorjaarsontwaken van zuidelijk toneel "Globe" 26 en 27 november: Henk Elsink met zijn one-man-show "Totenmetnu" Iedere zondag Tilburg Big Band in de Studiozaal om 12.00 uur, behalve op zondag 14 nov. te 10.30 uur. Inlichtingen en plaats bespreken: mevr. A. van Elsdingen, Past. v.d.Boogaard- straat 23, tel. 1946. Moergestel - Tel. 04243-1287 Evenals vorig jaar hebben de twee bovengenoemde koren op maandag 25 okt. een concert gegeven voor de be woners van de Reuselhof. Na een har telijk welkomswoord van de heer van Beers namens direktie en bewoners stelden de leden van Prinses Irene zich op om hun eerste drie nummers ten gehore te brengen. Daarna was het de beurt aan het K.V.O. koor. Het was verrassend om te zien hoe de dames zich bijzonder stemmig hadden weten te kleden. Het geheel maakte een keurige indruk. Ook wat zang betreft, is dit koor in opwaartse lijn. Na het optreden van het K.V.O. koor werd er een kleine pauze gehouden. Hierin kregen alle aanwezigen een kop koffie aangeboden en werd er van de gele genheid gebruik gemaakt om een ge zellig praatje te houden met de bejaar den. Daarna werd het tweede gedeelte van het concert afgewerkt. Het laatste nummer "Ik droom van Brabant" werd door de twee koren gezamelijk gezon gen hetgeen bij het publiek zeer goed in de smaak viel getuige het gulle applaus. Na een dankwoord van zuster Thea namens de directie en door de heer van Beers namens de bewoners werd er nog een uurtje nagepraat met onze bejaar den. Uiteraard onder het genot van een borreltje of glaasje bier. Al met al een bijzonder geslaagde zangavond met een dankbaar publiek. Het programma voor de maand novem ber zal er als volgt uitzien: 11 november: elf-elf bal 14 tot en met 20 november: André van Duin met medewerking van Corry van Gorp, Conny Vandenbosch, Donald Jones en Frans Kokshoorn 14 november: Koffiekonsert 18 november de ketelshow 19 november: over Tsjechow gesproken 20 november: Poppenkast met limonade - Otto van der Mieden brengt het spel "De vogel verschrikker" 22 november: de Kaukasisehe krijtkring van Bertholt Brecht met o.a. Petra Laseur, Annet Hier dan de beloofde uitslag van de kleurwedstrijd in ons jubileumboekje. De jury heeft het bijzonder moeilijk gehad om uit de zeer vele inzendingen de winnaars te halen. Toch zijn ze er uit gekomen en het zijn de volgende 10 kinderen: M. Kahle, Duyvekotstr. 3, Flipperspel l.van Nuenen, Pr.Margrietstr.22, beer A.Hoffmans, Bosstr. 14, Scrabble spel M.v.Esch, Schoolstr. 48, Puzzle M. de Zwart, Kromweistr.3, vewmaster T.v.Elderen, Huysackerstr.14, vew master Zoals we reeds in de vorige uitgave van "Moergestel Nieuws" beloofden, ko men wij nogmaals terug op de jaarlijkse uitgave van de Moergestelde Carna valsverenigingen. Hoewel ,,'t Piere- waaiersblaoike" nog niet aan zijn lus- trumuitgave toe is (het is pas de 14e) meent de redactie dat het krantje zich dit jaar moet verheugen in het 15-jarig bestaan van ,,'t Pierewaaiersrijk". Ja renlang heeft de redaktie gestreefd naar een carnavaleske uitvoering VOOR en DOOR Moergestel. Het eerste punt, VOOR Moergestel wordt al jaren ten uitvoer gebracht. Het DOOR Moerges tel is nog steeds niet kunnen worden verwezenlijkt. Verwijten van een één zijdige schrijftrant worden door de redaktie dan ook gevoeglijk geretour neerd. Wie is nl. de schuldige??? Ja, u, onze geachte lezer uit het Pierewaai ersrijk. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan wil de redactie daarom trachten u bij uw eigen carnavalskrant te betrek ken. Uitspraken als: "maar ik kan niet schrijven" of "ik kan het niet onder woorden brengen" zijn geen excuses!!! De wijze waarop u kunt zorgen dat uw artikel ook gepubliceerd wordt, hetzij anoniem, hetzij onder ware naam, is zeer simpel: u behoeft slechts uw tekst in te leveren bij de redaktie. De tekst mag uitgetypt en uitgewerkt, geschre ven of in de vorm van korte notities zijn. De redaktie is gaarne bereid uw teksten te corrigeren, te verbeteren of uit te werken. Het Pierewaaiersblaoike bestaat echter niet alleen uit teksten, ook carnavaleske foto's en kleine tekeningen (zwart-wit) zijn van harte welkom om eventueel het Sportverenigingen kunnen door om standigheden (verhuizingen e.d.) on verwacht in de problemen terecht ko men die zelfs het voortbestaan van een bepaald team kunnen bedreigen. In zo'n situatie is het 2e softbal team van "Roef"! geraakt. Daar dit team tevens moet zorgen voor de noodzakelijke doorstroming van speelsters voor het 1e team, is dit team als het niet tijdig wordt aangevuld met sportieve dames van 16 jaar en ouder, gedoemd te stoppen met hun sport. Natuurlijk willen deze dames doorgaan, om voor het volgend seizoen echter tijdig te komen tot een groep van plm. 13 dames is het broodnodig dat hier met spoed aanvulling komt. U zult zich afvragen wat is softbal? Softbal is een zomersport die eenvou dig gezegd te vergelijken is met slagbal dat u ongetwijfeld op school meer dan eens gespeeld heeft. Het seizoen loopt van eind april tot medio september met een vakantiestop in de maanden juli en augustus. In de wintermaanden wordt in de sport hal in Moergestel getraind op techniek e.d. Wie geïnteresseerd is, kan voor een kennismaking telefonisch reageren bij dhr. G.Schapendonk, Willem de Zwij- gerlaan 36 te Kaatsheuvel, tel. 04167- 4271, of bij mej. F. Verbakel, Burg. Bardoelstr. 29 te Moergestel tel. 04243- 1213. Ook jeugdleden vanaf 12 jaar zijn van harte welkom bij onze vereniging. blad mede op te luisteren. Kortom: laten we er samen iets geweldigs van maken, zodat ,,'t Pierewaaiersblaoike" een nog mooier, beter en verzorgder visitekaartje wordt voor ons Pierewaai ersrijk. In dit artikel wil ik nu reeds een beroep doen op onze adverteerders. De ko mende weken wordt u weer bezocht door een of meerdere mensen van één van de vier plaatselijke Carnavalsver enigingen, die u verzoeken een adver tentie te plaatsen in ,,'t Pierewaaiers blaoike". Ondanks diverse prijsstijgin gen is het ons gelukt in overleg en samenwerking met onze drukker (de keurige verzorger was vorig jaar in handen van onze dorpsgenoot M. Oer- lemans) de prijs van vorig jaar te hand haven. Wij willen u echter toch verzoe ken iets meer te doen i.v.m. ons vijftienjarig jubileum; vergroot uw ad vertentie, het zijn immers uw klanten die het lezen. Laat onze medewerkers niet in de kou staan, ze doen het immers ook pro deo voor onze ge meenschap. Zorg dat u uw teksten klaar heeft. Zij, die begunstiger willen worden, verzoeken wij nu reeds hun bijdrage te storten op de Rabobank, postgiro 1071810 t.n.v. "De Pierewaaiers". Lid kunt u reeds worden door storting van f 25,00 met de extra vermelding "lid maatschap". Houdt 26 december vrij! Kindermatinee voor ALLE Moergestelse kinderen! Reserveer 29 januari; lustrumbal m.m.v. Ferry Hill und die Tiroler Holzhacker Brud'r, "De Stipkes", boerenkapellen, dansmariekes en de Stadsprins 1977! Tot over 14 dagen! Verder willen we iedereen danken die ons jubileum tot een geweldig feest maakten. En als laatste danken wij nog onze voorzitter C.van Dijk voor de 5 jaar inspanning die hij geleverd heeft. Volgende week zaterdag is het dan zover... De intocht van de Sint en zijn Pieten gaat weer een groots gebeuren worden. Om 2 uur zal het Spaanse gezelschap arriveren bij viaduct Vinkenberg. Vergezeld door harmonie "Prinses Ju liana", W.S.V. "De Windlopers", Rij- vereniging en ponyclub "F.E.V.I.Ó.R." zal de Sint in optocht de volgende route rijden: Schoolstraat - De Scheerman - Regen- beemdeke - Grieteveldeke - Regen- beemdeke - De Dagmaat - Ruymheuvel - Vooskerbos - Ruymheuvel - De Scheerman - Schoolstraat - Kerkstraat - Raadhuisstraat - Gemeentehuis. Om half drie wordt de Sint verwacht op het gemeentehuis voor een welkom door B&W waarna de kinderen per soonlijk een bezoek kunnen brengen aan de Goedheilig Man. Hiervoor zijn door onze collectanten kaartjes afgege ven, waarop datum en uur staan vermeld. Wij willen er nog even op wijzen dat de verenigingen die de Sint bij de optocht vergezellen, willen zorgen dat ze tijdig op de plaats van aanvang aanwezig willen zijn. Wij wensen u, en vooral uw kinderen een genoeglijk St. Nicolaasfeest. Effen stropdas 2 paar heren anklets (verpakt) Heren handschoenen vanaf Dames handschoenen vanaf Echte leren riem (zwart) Tafellakens, ook ronde, vanaf14,95 Handdoek washandje voor Strijkplankovertrek (bedrukt) Damesmutsen Muts sjawl Folklore muts Folklore kousen Folklore kniekousen11,95 Baby speelgoedbeestjes voor10,— Neveda mode-breigids nr. 10, incl. beschrijvingsboek

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 5