JUBILEUMBAL ALLERZIELEN WIM WILLEMS "DE DORSTVLEGELS" DEN BOOGAARD" De Feestneuzen A.s. zondag 31 oktober: Najaarsaktiviteiten voor alle bejaarden Koffiekonsert in "Den Boogaard" V.N.K.V.-nieuws Vogelvereniging Moergestel "De Dorstvlegels" 5 jaar! "Pierewaaiersrijk 15 jaar! Derde lustrum "De Pierewaaiers" war? A.S. ZATERDAG 30 OKTOBER: MOERGESTEL MUZIEK: AANVANG 20.00 UUR. ENTREE GRATIS! i 1 Wij hebben ook dit jaar weer potchrysanten, toefjes, kruisjes en bloeiende winterviolen. Ook mooie gele potchrysantjes voor maar 1,50. Schoolstraat 31a - Moergestel - Telefoon 04243-1442 I o wel makkelijker even binnen b.v. na het wekelijkse kerkbezoek. Er zullen verschil lende soorten kanaries, parkieten en exo- ten te zien zijn, bastaarden en evt. ook wildzang. Kortom, het is zeker de moeite waard om even binnen te wippen, het geen door de Vogelvereniging zeer zeker gewaardeerd zal worden. Tot ziens in café ,,'t Centrum". Op bijgaande foto een deel van de ten toonstelling 1975 in café 't Stokske". Op vrijdag 12 november wordt in café ,,'t Centrum" de jaarlijkse tentoonstelling van de „Moergestelse Vogelvereniging" ge opend. Op zaterdag 13 en zondag 14 no vember is de tentoonstelling voor het pu bliek geopend. Onze vogelvrienden ver wachten dan veel bezoek van zowel men sen uit Moergestel als uit de omgeving. Iedereen is dan ook van harte welkom. Nu deze tentoonstelling in het centrum van ons dorp gehouden wordt, loopt men er rinm Rikken: Woensdag 3 nov.: "Reuselhof", aanvang 19.30 u. Vrijdag 12 nov.: "Den Boogaard", aanvang 19.30 u. Donderdag 18 nov.: "Reuselhof", aanvang 19.30 u. Vrijdag 26 nov.: "Den Boogaard", aan vang 19.30 u. Gratis kopje koffie. Algehele leiding: dhr. Th. Schilders. Biljarten: 'Reuselhof-Den Boogaard' wis- selbeker. Woensdag 3 nov.: "Reuselhof", aanvang 13.30 u. Woensdag 10 nov.: "Reuselhof", aanvang 13.30 u. Woens dag 17 nov.: "Reuselhof", aanvang 13.30 u. Woensdag 24 nov.: "Reuselhof", aan vang 13.30 u. Kienen: Donderdag 9 dec. "Reuselhof", aanvang 19.30 uur. Gratis kopje koffie. Al gehele leiding: dhr. J. Jonkers. Het bestuur van "Den Boogaard" heeft in het kader van haar kulturele aktiviteiten beslag weten te leggen op het bekende Tilburgs Mannenkoor "La Renaissance" op zondag 31 oktober a.s. Onder leiding van Jan Jansen heeft dit koor de laatste jaren een ongekende bloei ondergaan, waarbij wij dan vooral denken aan hun konserten in de Tilburgse Schouwburg en in de Pellikaan-hal met de wereldver maarde Ivan Rebroff. Ook de in Moer gestel woonachtige sopraan Thea Ver- meulen-Peek heeft in deze konserten - waarvan gedeelten via de radio te horen zijn geweest - haar suksesvolle bijdrage geleverd. Bij het koffiekonsert zal zij dan ook uiteraard weer haar bijzondere kwali teiten laten horen. Naast haar zullen Ton Brokken (tenor) en Leo Brokken (bas) hun solistische medewerking verlenen. Nu ”La Renaissance" toch naar Moergestel komt, heeft zij spontaan aangeboden om in de kerk de H. Mis van half 12 te verzorgen. Ten gehore zal worden gebracht een 'ouderwetse mannenkoormis' van Rhein- berger. Aansluitend hierop heeft in "Den Boogaard" om plm. 12.30 uur een koffie konsert plaats, waar naast het répertoire van bekende opera-fragmenten van Mo zart, Weber, Verdi en Strauss, ook enkele Russische volksliederen ten gehore zullen worden gebracht. De "culturele commissie" uit het bestuur van "Den Boogaard" hoopt op een grote belangstelling om naast haar taak van de dagelijkse gang van zaken in dit gemeen schapshuis, een stimulans te krijgen om meerdere van deze aktiviteiten voor de Moergestelse bevolking en daarbuiten te organiseren. Het bestuur van 't V.N.K.V. is er weer in geslaagd ’n tweetal excursies te organise ren. De eerste is op donderdag 18 nov. a.s. en wel naar de AaBe-fabrieken te Til burg. We worden daar 's morgens om 10.00 uur verwacht. De excursie duurt tot 12.00 uur. De 2e excursie is 'n voorlichtingsdag naar de Bauknecht B.V.-fabriek te Oosterhout op woensdag 24 nov. a.s. Deze excursie duurt van 's morgens kwart voor tien (ver trek) tot ongeveer half zes weer thuis. Op deze excursie wordt voorlichting gegeven over electrische apparaten, vaatwasma- chines, wasautomaten, diepvriezers enz. Er wordt een gratis diner aangeboden. Voor deze excursies kunt U zich opgeven bij het bestuur. Op donderdag 2 dec. a.s. 's avonds om half acht komt Mevr. Remmen-Reys uit Venray 'n inleiding geven over de cursus bewustwording. Een zeer aan te bevelen cursus, die bestaat uit 2 delen. Het bestuur hoopt dat U in grote getale zult deelnemen. Bij voldoende deelname zal door de Pro vinciale Noord-Brabantse Kruisverenigin gen een cursus worden gegeven met als onderwérp: "Samen afslanken". De cur sus gaat in januari 1977 van start. Deze cursus bestaat uit 24 lessen (dus 24 we ken). 1e Les: introductiebijeenkomst van 1 'h uur. 10 Lessen van de diëtiste van 1 1 uur. 5 Lessen van de kooklerares 3 uur. 8 Lessen van de gymlerares (gymleraar) 1 uur, waarvan 2 lessen in het wijkgebouw worden gegeven en de overige 6 in het gymlokaal. De kosten voor deze cursus bedragen f 125,— per persoon. Mocht hier interes se voor zijn, dan graag opgeven vóór 15 november bij het bestuur. 1 I I 1 I I I—f ■44J4JLJJ A.s. weekend is het zover. Dan viert de karnavalsvereniging "De Dorstvlegels", opgericht in 1971, op uitbundige wijze haar 5-jarig bestaan. Het uitvoerige pro gramma hebt U kunnen lezen in het boekje dat door deze vereniging huis-aan- huis gratis werd verspreid. Toch willen we enige punten hier graag nog vermelden. Allereerst is er de receptie, zaterdag van 14.00-17.00 uur in de Residentie café "De Korenmaaier", waarbij iedereen van harte welkom is. 's Avonds dan het grote jubi- leumbal in "Den Boogaard". Ook hier geldt dat iedereen van harte welkom is en de entree is natuurlijk gratis. Tijdens dit bal krijgt de jubilerende vereniging uiter aard bezoek van haar Moergestelse zus terverenigingenZ.D.H. Stadsprins Ton den Irste en ook verenigingen van buiten Moergestel. Als omlijsting van de gehele viering van dit 1e lustrum zullen gedurende 2 dagen, zaterdag en zondag, in "De Korenmaaier" de tekeningen worden tentoongesteld van de kleurwedstrijd waaraan de hele Moer gestelse jeugd heeft kunnen deelnemen. Al met al belooft het weer een gezellig en feestelijk weekend te worden in Moer gestel, waarbij onze gelukwensen uiter aard uitgaan naar "De Dorstvlegels". De eerste herfstverschijnselen duiden er met het elf-elf-bal in het verschiet weer op, dat de karnaval met rasse schreden nadert. Mede gezien het bijzondere ge beuren, dat dit jaar plaatsvindt, zijn de di verse besturen reeds ettelijke keren met elkaar in vergadering bijeen geweest. Dankzij de optimale welwillendheid van al le karnavalsverenigingen zijn de kleine on effenheden weer bijgeschaafd, de pro gramma's globaal samengesteld en is de primaire planning rondgemaakt. Het openbaar karnavalsgebeuren zal dit jaar in het teken staan van het 3e lustrum van de organiserende vereniging C.V. "De Pierewaaiers". Natuurlijk willen zij hier de hele Moergestelse bevolking bij betrek ken. Enige openbare manifestaties van dit jubileum zullen zijn: 1. 29 Januari zal er een groot Lustrumbal plaatsvinden in Residentie "Den Boo gaard", waaraan 's middags een receptie voor heel Moergestel aan voorafgaat. Tij dens deze receptie zal men gelegenheid hebben vis film-, foto- en diamateriaal 15 jaar Pierewaaiersrijk in beeld te zien. Hier over vindt U elders in deze uitgave meer gegevens, 's Avonds zullen 2 geweldige orkesten zorgdragen voor een grandiose Karnavalssfeer (Ferry Hill und die Tiroler Holzhacker Brud'r (13 pers.) en "De Stip- kes" (15 pers.), bekend van de Carnavals- hit "Ik heb unnen spijker in munnen kop"). Tevens zal de door de vier vereni gingen gezamenlijk gekozen Lustrumprins 1977 worden geïnstalleerd. Hierover zullen we over enkele weken nader terugkomen. 2. 26 December vindt er in Clubhuis "De Brouwer" een Kinderkerstmatinee plaats, waarover U ook nog nader wordt inge licht. 3. Het uitgeven van de 14e uitgave van ,,'t Pierewaaiersblaaike" voor, maar vooral door heel Moergestel. Ook hierop komen we in een later artikel terug. 4. Het op nog grootsere wijze vieren van de Karnaval 1977, waarover ook nog nadere mededelingen volgen. Natuurlijk hebben wij voor het uitvoeren van de diverse punten de steun en hulp van heel Moergestel nodig. Daarom zou den wij iedereen, die mee wil werken, wil len verzoeken kontakt op te nemen met een der bestuursleden. Voor een goede organisatie zijn echter ook financiële middelen noodzakelijk. Wij doen daarom nu reeds een beroep op onze adverteerders en begunstigers. Wilt U financieel meewerken aan onze Lus trumviering, dan verzoeken wij U uw bij drage te storten op Rabobank Moergestel, postgiro 1071810 t.n.v. "De Pierewaaiers" (wij zijn U dankbaar voor elke gavel). Wilt U lid worden (eigenlijk moest iedere Moergestelse karnavalsvierder dit zijn) stort dan f 25, op bovengenoemd adres met als extra vermelding: lidmaatschap. U bij voorbaat dankend. Het bestuur van C.V. "De Pierewaaiers" Op 29 januari 1977 viert c.v. "De Piere waaiers” haar 3e lustrum reeds. Rond die tijd zal het ongeveer 15 jaar geleden zijn dat deze karnavalsvereniging werd opge richt. Het zal die dag een gegons van fes tiviteiten zijn in het dorp rond onze jubile rende vereniging, maar daarop komen we later nog wel een keer uitgebreid op terug. Waar het nu om gaat zijn films, dia's en foto's uit de oude draaidoos. Het is na tuurlijk wel de bedoeling dat deze betrek king hebben op het Moergestels karnaval van de afgelopen 15 jaren. Het ligt in onze bedoeling om dit materiaal op 29 jan. '77 aan de Moergestelse bevolking te presen teren U hoeft niet bang te zijn dat er iets beschadigd wordt want het een en ander staat onder deskundige leiding. Mocht U nu iets van het gevraagde hebben, wilt U dan even kontakt opnemen met G. Si mons, Bosstr. 10, Moergestel (tel. 1425). Wij danken U bij voorbaat voor uw mede werking.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 3