1 S!i Opening Sporthal Lustrum- Vliegerwedstrijd E.H.B.O. Kienavond Gezwiene Waai Vlooienmarkt PV Moergestel Ponyclub "Fevior" 0,95 ’t 1#faïieltje MOERGESTEL- INFORMATIE Viltlapjes 1 Spijkerrokken vanaf 49,95 Jongensvesten per stuk vanaf 19,95 Stinrnitt fHOCfi0<eê>(t<ClL 4 WOENSDAG 1 SEPT. 1976 NR. 12. II II Wijkverpleegkundigen tel. 1594 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. moergestel 28 april 1976 II II 9 (HnÉiriliicAKal ST. JANSPLEIN 3 MOERGESTEL TELEFOON 1189 Weekenddienst artsen van vrij dag 17.30 tot maandag 8.15 uur. Weekend 5 september: Dr. van Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 12 september: Dr. van Delft sr., tel. 04243-1204. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66. Oisterwijk. Tel. 04242-2098. Zondag 22 augustus j.l. vonden in Middel- beers nationale vliegerwedstrijden plaats. Onze dorpsgenoot Kees van Elderen, wo nende in de Kerckackerstraat, behaalde hier een prachtige eerste prijs. Proficiat Kees! Na een tijd van vakantie komt er ook weer een tijd van werken, zo is dat ook bij onze E.H.B.O.-vereniging. Wij zijn dan ook weer begonnen met onze oefenavonden en wel op dinsdag 17 augustus j.l. Tevens laten wij weten dat het op donder dag 16 september a.s. 's avonds om 20.00 uur in "Den Boogaard" diploma uitreiking zal zijn voor onze pas geslaagde leden. Voor nadere toelichting hiervoor zien we jullie voor die tijd natuurlijk nog. Namens het bestuur, Mevr. G. v. Gisbergen-Oerlemans. Op zondag 12 september a.s. kunt U weer gaan genieten van een hippisch sportele- ment. Onze ponyclub uit Moergestel is reeds druk bezig met het organiseren van het jaarlijks terugkerende onderling pony- concours, hetwelk onder de naam U.M.O. (Udenhout, Moergestel, Oisterwijk) wordt gehouden. Dit onderling concours wordt dit jaar voor de 5e achtereenvolgende maal georgani seerd, dus een lustrum. De terreinen waarop de sportieve strijd zal plaats vinden zijn gelegen aan de Heiligen boom. Wij hopen op goed weer en een sportieve strijd en dientengevolge hopen wij vele mensen, die de ponysport een warm hart toedragen, te mogen begroeten. Naar nu definitief bekend is gemaakt, wordt op zaterdag 18 september de sport hal offifcieel geopend. De leerlingen van de basisscholen "Boszicht", "Graaf van Ursel" en "Hertog Jan” hebben destijds op verzoek van het gemeentebestuur ideeën aangedragen voor wat betreft de naamgeving. Uit de door de kinderen gedane sugges ties heeft het College van B en W een drietal namen aan de gemeenteraad voor gesteld, te weten "De Vonder", "De Loop” en ”De Dreef”. De meerderheid van de raad koos voor de naam "De Von der". Een zeer toepasselijke naam, omdat het in de volksmond geheten paadje ,,'t Vunderke" een grens vormt van het per ceel waarop de sporthal gelegen is. (Een vonder of vlonder is een los houten brug getje). Dit paadje zal te zijner tijd in zijn oude glorie hersteld worden en binnen het totale complex gaan fungeren als voet- en fietspad. De beheerder van de sporthal is de Heer J Brekelmans. In het volgende nummer komen we nader op deze opening terug. per stuk Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Bijgaand duplicaat van de oorkonde is in gemetseld achter de steen. A.s. zondag 5 september organiseert Har monie "Prinses Juliana" al weer voor de 5e maal haar traditionele vlooienmarkt. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.30-17.30 uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woer sdag 15.00-15.30 uur. nog tijdens de ambtsperiode van burgemeester g ii poort werden plannen ontwikkeld tot oprichting van een sportzaal in moergestel in nauw overleg met de inspekteurs van het lager onderwijs en van de lichamelijke opvoeding werd uiteindelijk gekozen voor de lokatie in het bestemmingsplan .aan de dreef het gemeentebestuur, bestaande uit aam smits. loco-burgemeester en j h a buijnsters. wethouder, gaf op 16-1-1976 opdracht aan bouwbedrijf pellikaan uit tilburg om de sportzaal te bouwen voor de som van f. 1 106 180 65 .waarvan f 451 915 50 in het kader van de dienst aanvullende civiel-techmsche werken gesub sidieerd werd de plannen tot realisering van de sportzaal, die, mede voorbereid door de heren j ja nijtmans. loco-secretans en apa de rouw chef algemene zaken, door de gemeen teraad gefiatteerd werden kregen hun beslag toen op 19-1-1976 met de bouw een aanvang werd gemaakt op 28-4-1976 vond de eerste steenlegging plaats door loco-burgemeester aam smits en wethouder jha buijnsters de naamgeving is mede tot stand gekomen door de leerlingen van de basisscholen boszicht graaf van ursel en hertog jan J. de Laat 1e-2e-19e prijs. Gebr. Damen 3e-4e-6e-9e-12e-13e-14e-15e prijs. Gebr. Oerlemahs 5e-16e-17e prijs. W. Remunt 7e-8e prijs. Joh. v. Haaren 10e-11e-18e prijs. De buffetpoule werd gewonnen door ons jeugdlid J. de Laat. A.s. donderdag om 19.00 uur inmanden oude en jonge duiven Chateauroux. A.s. vrijdag inmanden van 19.00 tot 20.00 uur voor Neufvilles, oude en late jonge duiven. Het festijn vindt zoals gewoonlijk weer plaats op het St. Jansplein. 'n Gezellige plaats als men bedenkt dat ook dit jaar weer de kraampjes zullen worden opge steld in 'n vierkant, zodat alles in 'n geslo ten geheel kan worden tentoongesteld. U kunt er weer genieten van 'n enorme sor tering "vlooien" die natuurlijk weer voor 'n "prik" aan de man zullen worden ge bracht. Tafels, stoelen, schoenen, kleren, fietsen, lampen, televisies, en noem maar op, het is er ook dit jaar allemaal weer. Zelfs een speciale stand met gloednieuwe vloerbedekking. Tevens is er 'n brieven-loterij en zondag avond weten we wie zich de eerste Moer- gestelse kampioen sousafoon-blazen mag noemen. De inwendige mens wordt natuurlijk ook niet vergeten. Men kan er zich te goed doen aan o.a. ijs, koffie, soep, broodjes enz. Ook wordt U voorgelicht over de gang van zaken bij de Harmonie en men gaat in een flinke stencil uitvoerig toelich ten wat er zoal afspeelt in deze kring van de gemeenschap. Men ontkomt er echter niet aan te moeten vaststellen dat het er financieel voor deze vereniging niet zo rooskleurig uitziet. Men hoopt daarom a.s. zondag de kas een beetje te kunnen spekken en af gaande op vorige jaren zal dit ook nu wel weer lukken. Laat de Harmonie niet in de steek en komt U zondag eens een kijkje nemen op het St. Jansplein. Vanaf 10.00 uur bent U daar van harte welkom. Uitslag wedvlucht Vilvoorde op 29-8-1976. De duiven werden gelost om 8.00 uur met ZO-wind, afstand 85 km, zeer snel ver loop, oude duiven. Gebr. Damen 1e-4e-7e-9e-10e prijs. Gebr. Oerlemans 2e-3e-5e-8e prijs. L. v.d. Bran den en Zn. 6e prijs. De buffetpoule werd gewonnen door Gebr. Damen. De late jonge duiven waren eveneens in Vilvoorde en werden ook om 8.00 uur ge lost. Zoals reeds eerder vermeld, organiseert buurtvereniging "Gezwiene Waai" weer diverse kienavonden. De openingsavond zal worden gehouden op vrijdag 3 sep tember a.s. in de zaal van café-restaurant "De Brouwer", aanvang 20.30 uur. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen is voor deze avond een speciaal prijzenpakket samengesteld. Wij noemen hieruit de hoofdprijs: een zwaar massief eiken salontafel. Als extra prij zen: een electrische snijmachine en een electrisch koffiezetapparaat, terwijl er verder vrije keuze bestaat uit het reste rende prijzenpakket o.a. 33-delige bestek- doos, groente-weegschaal, haarföhn, keuken-messenrek, wasbox, drooglijn, barometer, naaibox, etc. etc. Verder zijn de avonden geheel nieuw van opzet, wat voor U betekent, meer kan sen, vrije keuze, gratis weggeefprij- zen en kans op gratis deelname aan de volgende kienavond. Wij kunnen U deze avond dan ook aanbe velen, U heeft gegarandeerd een gezelli ge, ontspannende avond en... wie weet, neemt U ook nog een prijs of een prijsje mee naar huis. Tot ziens op vrijdag 3 september. M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 1