Brandweersirene uitgeloeid! Zomeruitstapje 'De Durdraaiers' Opnieuw vier-geslachten i Voorzichtig met vuur in bos en hei!!! Ruiten damesblouses 29,95 BURO '76 ’t Winkeltje fl stads schouwburg tilburg Spijkerrokken vanaf 49,95 Spijkerjurken vanaf70,00 MOERGESTEL- INFORMATIE Advies van de brandweer: ALLERLEI I VRAAG VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE. MOERGESTEL TELEFOON 04243 - 2268 ST. JANSPLEIN 3 MOERGESTEL TELEFOON 1189 SOORTEN DRUKWERK OISTERWIJKSEWEG 43 l. WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1976 NR. 11 Wijkverpleegkundigen tel. 1594 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. voor I r Weekenddienst artsen van vrij dag 17.30 tot maandag 8.15 uur. Weekend 22 augustus: Dr. van Delft sr., tel. 04243-1204. Weekend 29 augustus: Dr. van Delft jr.tel. 04243 1424 Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, Tel. 04242-2098. Het zal de oplettende Moergestelnaar niet ontgaan zijn, dat sinds enige tijd op don derdagmiddag om 12.00 uur geen z.g. proefalarm meer gegeven wordt met de sirene op ,,'t Stoom”. Enige tijd geleden n.l. werd in de gemeen teraad een plan goedgekeurd om over te gaan tot aankoop van de z.g. "Stil-alarm- ontvanger". Op donderdag 26 augustus vindt het jaar lijkse zomeruitstapje plaats van Karnavals- vereniging "De Durdraaiers". De reis gaat ditmaal naar de Vesselse Hut in Nijnsel. Opgave is mogelijk tot 20 augustus a.s. bij Café ,,'t Draaiboompje”. Vertrek 26 augustus om 19.00 uur, even eens vanaf Café ,,'t Draaiboompje". DeStil-alarm-ontvanger" op 50% van de ware grootte. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaan^ adres. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.30-17.30 uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woensdag 15.00-15.30 uur. In september gaat het nieuwe seizoen weer beginnen. Voor de echte schouw- burgliefhebber is er weer een keur van abonnementen: 1. Toneeltoppers-abonnement. 2. Cocktail-abonnement. 3. Young special-abonnement. 4. Kabaret-abonnement. 5. Keuze-abonnement. Ook de couponboekjes en de kunstknip kaarten zullen in het komende seizoen weer vele voordelen bieden. Tevens ligt voor U klaar een overzicht van de concerten van het Brabants Orkest. In het vervolg zal iedere maand in dit blad de agenda voor de betreffende maand worden aangekondigd. Zodra deze agenda bekend is, kunt U reeds voor de gehele maand uw plaatsen vooruit bespreken. Hiervoor en voor verdere inlichtingen kunt U terecht bij uw voorverkoopadres: Mevr. A. van Elsdingen, Pastoor v.d. Boogaardstraat 23, Moergestel, Tel. 1946. plaatselijke brandweer, die graag bereid was ons het een en ander duidelijk te ma ken over dit instrument, dat in Ameri kaanse licentie is vervaardigd in West- Duitsland. Het vernuftige apparaat, het omhulsel is de antenne, wordt draadloos bediend vanaf de Alarmcentrale Tilburg via de steunzender Diessen. Via de ontvanger, die alle 17 brandweer mannen konstant bij zich dragen, worden zij nu voortaan direkt opgeroepen zonder dat er iemand ook maar iets van weet, wat betekent dat de enorme rij auto's, fietsen en brommers achter de brandweerauto tot ieders opluchting nu voorgoed tot het ver leden behoort. Dit betekent o.a. dat de brandweerlieden nu verzekerd zijn van genoeg parkeer ruimte bij de kazerne, wat de z.g. uitruk- tijd aanzienlijk bekort, terwijl zij ook bij op roep al te horen krijgen wat er aan de hand is. Ook bij een eventuele bosbrand kan het apparaat uiterst nuttig zijn, omdat wan neer de kommandant zijn "Pageboy" aan sluit op de in de auto aanwezige porto foon hij zo zijn instrukties kan geven aan zijn manschappen. De ontvanger wordt opgeladen in een speciaal daarvoor bestemde oplader, ter wijl hij ook daarin normaal funktioneert. Zelfs wanneer 'n brandweerman 's nachts even de kamer uit zou moeten en hij het geluid niet zou horen, kan hij bij terug komst direkt d.m.v. een kontrólelampje zien of er ondertussen een alarm geweest is. De donderdagmiddag-test, zoals die vroe ger te horen was via de sirene, gaat echter normaal door, doch via de nieuwe appara tuur, omdat de "oude" sirene sinds 30 juli 22.00 uur officieel buiten gebruik is. Terecht trots ook was de heer Roozen over het feit dat Moergestel, samen met Goirle en Dongen de enige gemeenten zijn in Midden-Brabant die al zijn overgegaan tot aanschaf van deze apparatuur, wat voor een groot gedeelte te danken is aan de energieke inzet van het gemeentebe stuur. De voortvarendheid van het gemeentebe stuur door de aanschaf van deze alarm- ontvangers wordt nog eens onderstreept door het feit dat men onlangs ook een flink aantal hulpverlenings-gereedschap- pen heeft besteld. Wanneer dit materiaal precies komt is nog niet bekend, maar graag komen we bin nenkort in samenwerking met de heer Roozen hierop nader terug. In de hoop dat er ondertussen geen alarm gegeven werd, ging "Moergestel-nieuws" eens praten met de heer H. Roozen, de sympathieke kommandant van onze Berichtten wij vorige keer in dit blad als zouden vier-geslachten in Moergestel niet zoveel voorkomen, graag plaatsen we op nieuw een foto van een familie uit ons dorp die bestaat uit 4 geslachten. Op bovenstaande foto ziet U v.l.n.r.: Jo de Laat-Kogels, 48 jaar en moeder van Riky v.d. Berk-de Laat, 23 jaar. Overgrootmoeder Rika Kogels-Janssen, 67 jaar, ziet U rechts met op haar schoot achterkleinklind Natascha v.d. Berk, die werd geboren op 5 augustus 1975. Ook hen wensen wij graag nog vele jaren van goede gezondheid toe. IT106rQ6Sl6r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 1