UIQ I Uitnodiging P.V. Moergestel Vogelvereniging Moergestel De Windlopers" werden 10 jaar Open dag 97,50 9,95 K5 ’t Winkeltje MOERGESTEL- INFORMATIE Spijker tuinoverall Coupon stof vanaf Spijkerrokken 59,95 MW - ST. JANSPLEIN3 MOERGESTEL TELEFOON 1189 24 V; WMNM WOENSDAG 23 JUNI 1976 NR. 9 Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. Inzet: overzicht van de tentoonstellingsruimte. Het Bestuur. voor Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. genotes de gehele dag onze gasten waren, werd de samenwerking en verbon denheid duidelijk gedemonstreerd. 's Middags werd er, dankzij het voortref felijke weer, enthousiast gebruik gemaakt van de foto-, wandel- en fietsroute. Moe, maar duidelijk voldaan kwamen de deel nemers aan deze route binnengedruppeld, waar druk werd nagekaart over de beleve nissen tijdens de fietsroute, die niet mis was. De band ,,La Luna" en een frisdrank hiel den de mensen ook deze middag weer in de ban van feestvieren. De tent werd vol ler en voller en de muziek ging vanwege dit fijne publiek door tot 6 uur. Tot slot werd het dorp wakker geschud door de deelnemers aan de taptoe, welke die avond als sluitstuk plaatsvond. Vanuit alle hoeken van Moergestel trok een korps naar het sportveld, waar een kleurige show zich aan ons voltrok. De voorzitter verwelkomde de gastkorp- sen en bezoekers en sprak de verwachting uit dat alle aanwezigen zouden genieten van deze show, welke wij in het kader van ons jubileumfeest presenteerde aan de Moergestelse bevolking, waarna burge meester A. Smits zijn waardering uitsprak voor het opvoedende werk welk verricht werd voor de Moergestelse jeugd en hij wenste het bestuur in lengte van jaren de zelfde wind in de zeilen als in de afgelopen periode het geval is geweest. Totaalbeeld van het gemeentehuis. Op zaterdagmiddag 19 juni om 3 uur ver welkomde loco-burgemeester A. Smits een groot aantal genodigden bij gelegen heid van de officiële ingebruikneming van de nieuwe aanbouw van het gemeente huis. Onder de aanwezigen zagen wij Mevrouw Poort, de raadsleden met hun echtgenotes, het voltallig gemeenteperso- neel, de colleges van burgemeesters en wethouders uit de nabuurgemeenten, pastoor Van den Broek, architect Heer- kens, aannemer Jansen en verscheidene onderaannemers. Tevens gaven enkele Moergestelse kunstenaars acte de pre sence, te weten Huub van Berkel, Ed Hurkmans, Jo Schepens, Jan van de Wouw, Louis van de Meijdenberg en Cees op 't Hoog. Loco-burgemeester A. Smits memoreerde dat de totale bouwkosten f 630.000,— bedroegen, waarvoor de dekking aange wend werd uit de opbrengst van het pand St. Jansplein 1, alsmede uit de verhoogde algemene uitkering uit het gemeente fonds De noodzaak tot deze uitbreiding deed zich vooral gevoelen, doordat de af deling Algemene Zaken en Sociale Zaken ontkoppeld werd, waardoor personeels uitbreiding moest plaatsvinden. De be schikbare ruimte voor gemeentewerken was onvoldoende, eveneens mede als ge volg van plaatsgevonden personeelsuit breiding. Bij de bouw van de nieuwe uitbreiding is rekening gehouden met de moeilijkheden, die invaliden ondervinden als zij openbare Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel - Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. gebouwen moeten betreden. De helling maan, de automatische deur en een aan gepast toilet komen tegemoet aan de eisen van de eerdergenoemde groep uit onze samenleving. Schertsend merkte de Heer Smits op, dat de "grote zaal" mogelijk ooit gebruikt zou kunnen gaan worden als raadszaal voor de gemeenteraden van de buurgemeenten - met Moergestel als centrumgemeente -, daarbij zinspelend op de plannen van de minister van Binnenlandse Zaken t.a.v. de Reorganisatie Binnenlands Bestuur. In zijn dankwoord betrok de Heer Smits de gemeenteraad, die zo vlot het voorstel van B W goedkeurde; architect Heer- kens, die zijn totale creatie in fasen tot stand had zien komen en die erin geslaagd was een gebouw te ontwerpen, dat niet alleen functioneel is maar dat er qua vormgeving zeker zijn mag; de Gebr. Jan sen, die met grote voortvarendheid het project hadden gebouwd; de onderaanne mers voor hun goede "timing" zodat het werk niet stagneerde; de heer Nijtmans voor zijn bemoeienis bij de begeleiding van dit project; de heren Hans van Brun- schot en Twan Verheijen, die het initiatief hadden genomen tot de tentoonstelling en de kunstenaars, die bereid waren hun expositie samen te laten gaan met de opening van de nieuwe aanbouw van het gemeentehuis. Burgemeester Funk van Oisterwijk com plimenteerde het gemeentebestuur van Moergestel met de nieuwe accommodatie en de heer Nijtmans dankte namens het gemeentepersoneel het college van B W en de gemeenteraad. Vervolgens reed loco-burgemeester A. Smits op de fiets van de jarige chef Alge mene Zaken, de heer De Rouw, het ge meentehuis "open", waarna bezichtiging van het gemeentehuis en de expositie kon plaatsvinden. Weekenddienst artsen van vrij dag 17.30 tot maandag 8.15 uur. Weekend 27 juni: Dr. van Delft jr., tel. 04243-1424 Weekend 1 juli: Dr. van Delft sr., tel. 04243-1204 voor nieuws moergestel' Uitslag wedvlucht Orleans op 20-6-1976, de duiven werden met Z-W wind om 8.30 uur gelost, afstand 474 km. Gebr. Oerlemans 1e-9e prijs. Ligtvoet-v. Dijk 2e-4e-7e prijs. Gebr. Damen 3e-5e-8e prijs. L. v.d. Branden en Zn. 6e-10e prijs. De buffetpoule werd deze week gewon nen door de Comb. Ligtvoet-v. Dijk. A.s. donderdag inmanden voor Chateau- roux van 19.00 tot 19.30 uur. A.s. vrijdag inmanden jonge duiven He- renthals van 20.00 tot 21.00 uur. Dit is de eerste concóursvlucht voor jonge duiven en telt voor het kampioenschap. De dui ven worden indien mogelijk zaterdag om 7.30 uur gelost. A.s. vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur in manden voor Dourdan. Op vrijdag 25 juni a.s. om 6.30 uur gaan we wandelen onder leiding van Frater Silvius, een bekend planten-deskundige. Wgaan dit keer onkruid zoeken en bekij ken. Op deze wandeling zal er dan tevens de gelegenheid zijn om te weten te komen wat goed, slecht of zelfs funest is voor onze vogels. Na afloop om plm. 9.30 uur gaan we in ons clubhuis nog even napraten en kunnen er ook nog vragen gesteld worden aan de Frater. We vertrekken natuurlijk ook vanaf ons clubhuis café 't Centrum. Dus tot vrijdag 25 juni om 6.30 uur en na tuurlijk zorgen we voor goed weer. Tot dan! In de maand juni zullen de zusters van de congregatie van de Zusters van Liefde van O.L. Vrouw, Moe der van Barmhartigheid, na 135 jaar hun taak bij het onderwijs in Moergestel neerleggen. Het plaatselijke katholiek school bestuur stelt alle inwoners van Moergestel gaarne in de gelegen heid om van hun erkentelijkheid blijk te geven en nodigt hierbij oud- leerlingen, ouders en belangstel lenden uit op een receptie, welke zal worden gehouden op donder dag 24 juni a.s. van 19.00 tot 20.30 uur in het klooster St. Stanislaus, Kloosterlaan 24 te Moergestel. Moergestel vierde samen met De Windlo- pers hun 10-jarig bestaan. Na vele koorts achtige voorbereidingen was het dan eindelijk zover. De feesttent stond. Bin nen de gelederen van De Windlopers werd er met man en macht gewerkt aan het in terieur. Zaterdagmiddag begon de pret. Vele Moergestelse kinderen en ouders toonden hun belangstelling voor het kin- der-varieté. Daarna de receptie, die héél druk werd bezocht en waar veel mensen achteraf hebben gezegd: jammer dat ik er niet bij was". In ieder geval het was oergezellig en met moeite konden we de laatste mensen uit de feesttent loodsen om weer van start te kunnen gaan met AVRO's Top Pop, een gebeuren dat ge weldig insloeg en dan ook door 800 mensen bezocht werd. Daags daarop startten wij met een feeste lijk ontbijt in de feesttent. Onze voorzitter gaf tijdens dit ontbijt blijk van waardering voor alle mensen die op enigerlei wijze hun stempel op het hele Windloper-ge- beuren hebben gedrukt,-en die het daar door mede mogelijk hebben gemaakt tot dit jubileumfeest te komen. Ontroerd was hij door de vele blijken van belangstelling van buiten af. Hij besloot zijn speech met een extra woord van dank aan het adres van de gemeente, van wie wij in ons lang durig bestaan alle medewerking hebben gekregen. Door de aanwezigheid van de Heren A. Smits en J. Buijnsters die met hun echt- 8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 1