I Radio-programma Tour Ja/Tour Nee Grote slot-kienavond Buurtvereniging "De Heivelden" PROGRAMMA KONINGINNEDAG 1976 Onderscheiding voor jubilaris Bouw- en Houtbond N.K.V. ’t Winfetltfe 1,05 8,50 49,95 24,95 70,- SI MOERGESTEL- INFORMATIE in.v llllfe ST*ï»StW WOENSDAG 28 APRIL 1976 - NR. 5. Pastorie: telefoon 04243-1340. Algemeen alarmnummer: 0011. BESTUUR BOUW- EN HOUTBOND N.K.V. Het middelpunt der festiviteiten. photo: atelier louis v.d. meydenberg ST. JANSPLEIN3 5» moergeste MOERGESTEL TELEFOON 1189 H.H. Ongeorganiseerde bouwvakarbeiders. Zaterdag 8 mei a.s. bestaat er gelegenheid voor het verzilveren van de vakantiezegels voor de komende vakantie. De inlevering heeft plaats: Kloosterlaan 25, van 14.00 tot 15.00 uur. Weekenddienst artsen van vrij dag 17.30 tot maandag 8.15 uur. Weekend 2 mei: Dr. van Delft jr.tel. 04243-1424. Weekend 9 mei: Dr. van Delft sr., tel. 04243-1204. photo: atelier louis v.d. meydenberg Voor de heer van Brunschot een 2e prijs van f 250,— welk bedrag de Moergestelse bejaarden ten goede zal komen. Ter afsluiting van het kienseizoen 1975/76 organiseert buurtvereniging "Gezwiene Waai" een slotkienavond en wel op vrij dag 14 mei a.s. in zaal "De Brouwer", aanvang 20.30 uur. Deze avond moet alles gaan slaan wat er voorheen op dit gebied is georganiseerd, zowel hier in Moergestel als in de omliggende gemeenten. Gewel dige prijzen zullen er deze avond verspeeld worden en om U enig idee te geven, een van de hoofdprijzen is een massief eiken t.v.-meubel met een winkelwaarde van f 550,— en dit is slechts een van de tiental len topprijzen die deze avond de deur uitgaan. Wij adviseren eenieder dan ook: houdt vrijdagavond 14 mei vrij en speel mee om prijzen zoals er voorheen nog nimmer te winnen zijn geweest. In het volgende nummer van Moergestel-Nieuws komen wij nog nader op het totale prijzenpakket terug, maar houdt in mei de avond van de 14e vrij, houdt in mei de avond van de 14e vrij. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243-1235. Geopend elke dag, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. SPIJKERROKKEN vanaf SPIJKERBROEKEN vanaf SPIJKERJURKEN vanaf BREIWOL per bol BORDUUR SCHILDERIJ vanaf nie Openb. Bibliotheek Moergestel Openingstijden: maandag en woensdag van 15.30-17.30 uur. Vrijdag 15.30-20.00 uur. Voorlezen: Woensdag 15.00-15.30 uur. De vraag van mevr, de Kort uit Vught, wat het publiek voor de artiesten terug kan doen, werd door haar als origineelste uit gekozen en door de Tros beloond met f 25,-. In de "Speakers-Corner" traden dhr. M. van Brunschot en dhr. Heslenfeld tegen elkaar in het sportieve strijdperk. De heer Heslenfeld gaf een korte uiteenzetting over de doelstelling en de mogelijkheden van het Trefcentrum. Dhr. v. Brunschot begon zeer enthousiast te vertellen over het moderne "bejaard-zijn" en vergat in al zijn geestdrift dat hij slechts 2 minuten tot zijn beschikking had, waardoor zijn ver haal over de inhoud van de "geheimzin nige" zak de mist inging. De applausmeter gaf tenslotte een nipte overwinning voor dhr. Heslenfeld, het geen voor het Trefcentrum de mooie som van f 500,— opleverde. 't Bovengenoemde radio programma welk plaatsvond donderdag j.l. in Den Boo gaard, kunnen we stellen als zeer ge slaagd. Zangeres Thérèse Steinmetz, de populair geworden Sietze Dolstra, John Woodhouse en het elf man tellende orkest Freddy Golden met zangeressen, Helen en Wilma, hadden de zaal spoedig op hun handen. Tevens werd gretig gebruik gemaakt van de mogelijkheid om Thérèse Steinmetz schriftelijk vragen te stellen. Op donderdag 6 mei a.s. houdt buurt vereniging "De Heivelden" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvang 20.30 uur in den Boogaard. 09.30 uur: Eucharistieviering met volkszang afgewis seld door ons gemengd koor o.l.v. R. Ceulemans. 10.00 uur: Bijeenkomst voor bejaarden in den Boo gaard met een kopje koffie, een gezellig babbeltje en een dansje verzorgd door Ome Gijs met aangepaste muziek. 12.00 uur: Koffieconcert verzorgd door "Harmonie Prinses Juliana". Gespeeld worden de nummers: 1. "Olympica", mars - Giovanni Orsoman- do 2 "Kansas City" - John Darling. 3. "Juke Box" - L. Walters. 4. "In Treue Fest" mars - Feike/Hautvast. 10.30 uur: Oranje schoolvoetbal o.l.v. dhr. G. Klom- berg. Er wordt weer gestreden om de wis- selbeker, die vorig jaar werd gewonnen door "De Boszicht School”. De bekers zullen worden uitgereikt door wethouder J. Buynsters. 13.30 uur: Officiële ingebruikname van de MOER GESTELSE MOLEN. Door natuurelementen gedreven maalt de molen weer en in de geest van de mole naar herleeft weer een oud ambacht. Deze ingebruikname gaat gepaard met de nodige festiviteiten. Om ca. 13.30 uur zal de Kon. Harmonie Prinses Juliana acte de présence geven, waarna de K.P.J. kleur geeft aan dit ge beuren door middel van enkele volksdan sen. Het hoogtepunt bestaat uit het aanbieden van gebakken brood welke gemaaid door de molenaar en gebakken door Moerges- tels echte bakker wordt aangeboden. De historie herleeft weer helemaal als de loco-burgemeester, door de molen in be drijf te stellen, deze weer als heropend heeft verklaard waarna deze tot 6 uur vrij toegankelijk is voor het publiek. 14.30 uur: Film van de Avonturen van Dik Trom voor heel de jeugd van Moergestel in den Boo gaard. Na afloop voor alle kinderen een ijsje. 18.30 uur: Grote Oranje-optocht. Alle kinderen tot ongeveer 13 jaar kunnen met versierde steppen, karretjes, fietsen en feestelijke kledij meelopen in deze Oranje-optocht. Voorafgegaan door de korpsen van de Windlopers vertrekken wij om 18.30 uur vanaf het St. Jansplein. Onderweg mag natuurlijk iedereen aan sluiten. Na afloop krijgen alle deelnemers een traktatie. 20.00 uur: Oranje disco bal voor jong en oud in den Boogaard. De muziek wordt weer ver zorgd door Ome Gijs met zijn prachtige kollektie platen. Voor de Heer Frans v.d. Wouw, Pater Helmerplein 2, was het vorige week dins dag 40 jaar geleden dat hij in dienst trad bij Avang Schoenfabrieken B.V. Ter gelegenheid hiervan werd hij die dag onderscheiden met de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Deze onderscheiding ontving hij uit han den van loco-burgemeester de heer A. Smits. Direkteur A. van Gils overhandigde Frans namens de direktie een gouden horloge, waarna ondernemingsraadlid Frans van Gisbergen een kado overhandigde na mens het voltallige personeel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 1