Aktie PETIT JUMELAGE bliksemaktie K.E.H.V. DE RIETVOORN Van de redaktie. GROTE KIENAVOND MET "GEZWIENE WAAI F MIRANDA Oproep aan de Moergestelse verenigingen!!! 4 ff 2 J MM MRS WOENSDAG 17 MAART 1976 NR. 2 DEREDAKTIE. Bestuur St. Jan. Blij zijn wij met de geboorte van ons dochtertje en zusje Moergestel, 16 maart 1976 Vooskerbos 5 Het gemeentebestuur van Moergestel is er nog steeds niet in geslaagd te komen tot een uitwisseling met een Europese ge meente. Om het goede voorbeeld te blij ven geven, hebben de z.g. Engelandvaar ders van H. de Brouwer daarom besloten ook dit jaar weer in contact te treden met hun vrienden uit het Engelse Hartings. Vrijdag 26 maart zullen een 20-tal Engelse jongelui weer hun opwachting maken in café-restaurant „De Brouwer", waar zij zich zullen prepareren op de internationale voetbalmatch, welke op zaterdag ge speeld zal worden tegen de Engelandvaar ders. Voorafgegaan door W.S.V. „De Windlo- pers" zullen de Europese broeders zich op weg begeven naar het Audacia-complex, Indien uw vereniging in het bezit is van een oude groeps foto, zou U dan kontakt met ons op willen nemen. Wij zouden gaarne in de toekomst enkele van deze foto's plaatsen. waar zij om 15.00 uur in het strijdperk zul len treden om revanche te nemen voor de gevoelige nederlagen, welke zij tegen het Moergestelse team in het seizoen 1975 le den. Na afloop van deze internationale match, zullen zij na het nuttigen van enkele glaas jes gerstenat en een Hollands diner, ge tuige kunnen zijn van de naweeën van Carnaval 1976, immers het Halfvasten valt ook op deze datum. Na zondags nog enige uren bij elkaar te hebben doorgebracht, vertrekken de En gelse gasten rond het middaguur weer naar hun eigen home, met hopelijk de zelfde gedachten en bevindingen over ons gastvrije Brabantse dorp als in de vooraf gaande jaren. Wordt om de 14 dagen gratis huis aan huis bezorgd in Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Jan van Korven Riek van Korven-Reijrink Robert-Jan Secretaris, H.W.J. van Berkel. I Gezien de stroom van reakties na het verschijnen van het 1e nummer van Moergestel-nieuws blijkt het blad bij het publiek enorm te zijn aangeslagen. Vooral het feit, dat er zo makkelijk foto's geplaatst kunnen worden, schijnt erg te bevallen. Ook kregen we verschillende suggesties, waaraan de redaktie zoveel mogelijk aandacht gaat besteden zodat het een leuk blad gaat worden, dat door zoveel mogelijk mensen zal worden gelezen. We hopen dan ook dat het blad aan uw verwachtingen zal gaan voldoen en spreken de wens uit dat zoveel mogelijk mensen gaan helpen door het instu ren van kopij van welke vereniging of groepering dan ook. Al het Moergestelse nieuws is van harte welkom, en tot de adverteerders zou den wij willen zeggen, neem eens geheel vrijblijvend kontakt met ons op. Wij zullen U gaarne van dienst zijn. Op veler verzoek gaat buurtvereniging „Gezwiene Waai” door met het organise ren van kienavonden. De eerstvolgende kienavond zal worden gehouden op vrij dag 19 maart a.s. in de zaal van café-res- taurant „De Brouwer", aanvang 20.30 uur. Deze kienavonden genieten reeds grote bekendheid om de geweldige prijzen die er te winnen zijn, maar de avond van 19 maart gaat alle records slaan. De hoofdprijs is n.l. een diepvrieskist of -kast, terwijl de topprijzen, een extra zwaar uit Op 11 maart 1976 werd onze algemene le denvergadering gehouden. De goedge vulde agenda werd door de voorzitter vlot behandeld en afgewerkt. Een voornaam ste greep uit deze vergadering: De versla gen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De vergadering stemde Ad van Oirschot wederom tot voorzitter, die deze lijdende functie aan vaardde. Waarna zijn stem nog volumi- euzer en versterkt klonk door de gehuurde geluidsinstallatie die aangebracht was door het bestuur. Vanwege het aftreden van M. Jansen werd gekozen Kees Per- soons. De voorzitter gaf hem de bestuurs- speld en M. Jansen in kado-verpakking een fles citroen met 3 borrels ten afscheid. Proost Marinus! De begroting voor 1977 gaf de vergade ring zelf aanleiding om de voorgestelde contributieverhoging verder op te hogen tot f 27,50 voor senioren, f 8,50 voor juni oren en f 22,50 voor invaliden, bejaarden en damesleden. Dit vanwege het feit van extra kosten komende voor verbetering Zandput. Voor de kascontrole en de con courscommissie werden de benodigde mensen uit de vergadering gekozen. Al met al een vruchtbare vergadering met een bezoek van 15% van ons ledenbe stand. Bedankt voor de medewerking en de vlotte afhandeling van de agenda. Jeugdbelangen St. Jan organiseerde op zaterdag 28 februari IJ. een bliksemaktie, om de financiële kas wat te vullen, voor de diverse jeugdwerken in Moergestel. Aan deze aktie verleenden de kabouters, welpen en gidsen, judoka's, grote en klei ne zangertjes en de club van de maand hun volle medewerking. Op die bewuste zaterdagmorgen klokslag tien uur zwermden kleine groepjes vanuit het jeugdgebouw naar de voor hen be stemde straten of wijken met het winter zonnetje op hun vrolijk lachende gezich ten. Het was 'n echte bliksemaktie, want na 'n klein uurtje stroomden de eerste kinderen weer het jeugdgebouw binnen, zingend en rinkelend met hun groene bussen. Nadat ze hun kollektebussen hadden in geleverd, werden ze getrakteerd op een beker hete chocolademelk. Rond de klok van twaalf waren allen weer op hun ver trekpunt weergekeerd. Met 'n gezellig on deronsje en veel gebabbel werd deze blik semaktie onder elkaar nog even bespro ken. Enkele kinderen vonden het wel vreemd, dat er nog verschillende Moergestelnaren waren of wonende in Moergestel, die nog nooit van de Jeugdbeweging St. Jan ge hoord hadden. Het is toch wel een voldongen feit, dat er in Moergestel al meer dan 10 jaar aan jeugdwerk wordt gedaan, dat de jaarlijkse peperkoekverloting op de kermis ten bate van de jeugd ook al traditie is geworden en de verjaardagsaktie ook 10 jaar door Moergestel is gedraaid en waar deze bliksemaktie een vervanging van is gewor den. En toch werd menig deurtje op deze frisse wintermorgen voorzichtig gesloten voor deze kleine kinderen, omdat men he laas nog nooit van het jeugdwerk St. Jan had gehoord. Maar aan al die andere mensen die zo spontaan deze aktie steunden, willen wij namens de diverse groepen hartelijk dank zeggen, dank aan de mensen uit de gewo ne straten, die gewoon iets gaven, dank aan al de medewerkers, ook die achter de schermen, die deze bliksemaktie hebben doen slagen. De opbrengst was bevredigend en zal in zijn geheel ten goede komen aan die kin deren, die in de diverse groepen zijn opge nomen. gevoerde mimiset en een pannenset, ook geweldige prijzen zijn. Naast deze prijzen kunt U nog winnaar worden van een roestvrijstalen keukentrapje, zware frites- snijder, schemerlampje, T.V.-koffiekan, enz. enz. U kunt op deze avond ook nog winnaar worden van de gratis deelnameprijs (aan de volgende ronde), terwijl er in de gratis loterij ook leuke prijzen te winnen zijn. Dus kienliefhebbers houdt vrijdag 19 maart vrij en zorgt dat je er bij bent. moergestel'.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1976 | | pagina 1