USSIËREN GEBLAZEN 1 F 9 10 JAAR KAFEE IN DE KRANT OUD W 1 J*/ - f y. ■^2’1 zelf verde- die herkenning en verandering, al ge- Eind dat kenne- omdat praatgroepen, trouwe kafee-bezoeksters Die vragen zich af hoe het komt dat de thema-avonden veel beter wor den bezocht dan de kafee-avonden of iets anders?". trouwens Ze hebben de zo ge schikt” is dat eens andere aktivi- een paardenstallen bü de Willem II- kazerne geschreven met bijbehorend finan cieel plaatje voor een eigen pand. De kerngroep krijgt op an dere punten trouwens wel kritiek De kerngroep (17 vrouwen) met ze eens. De klusjeskursus zelfverdediging en de praatgroe pen worden niet gehouden in de Korte Tuinstraat, teiten komen niet van de grond. Er wordt dan ook een beleidsnota lijk ook naar huisartsen werd ge stuurd Van een eigen pand is dan nog geen sprake. Er is inmiddels wel dat ze de laatste stap (nog) niet gezet hebben. Er zal dan de werkwijze van de kerngroep. Aan de oplossing die in de rich ting gaat van meer open(baar)- heid wordt door iedereen gewerkt. '78 krijgt het Vrouwenkafee gemeente-subsidle zij het niet het hele aangevraagde bedrag, zelfredzaam- wordt daardoor lager. ook gemerkt dat als Je iets mooi psychologisch naar voren kunt (werden afgewisseld, om de week): "Komen die vrouwen nu alleen om De wens heidskursussenVIDO, diging en Vrouwen bellen vrouwen als niet emancipatorisch worden aangemerkt om meer aan publiciteit te doen heeft geleid tot het ma ken van een affiesje, een werkgroep huisvesting, zelfs informatie inwon over de ook een vervolgkursus komen. In het derde nummer van 1978 brengen, er eerder naar je gelui sterd wordt". Nog een kritiese kanttekening: "Technisch is de organisatie vaak belabberd en ruimte vinden ze ook niet werken in kleine groepjes bevalt goed, "de drempel om te praten ven een aantal vrouwen te kennen informatie te horen over voedsel staat een interview met twee den spreken deze bezoeksters (meestal) wel aan. Het te verduren. Op de ledenvergade ring van 7 juni '78, waar 80 van de 150 leden verschenen, wordt gezegd dat de kerngroep een té besloten karakter heeft, "vriendenklup" waarin moeilijk door te dringen is. Bovendien is er te weinig duidelijkheid over De thema-avon- i

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 9