EN TOEN WAS HET WEER DISK U tilburg <o 1*5° I o 'o 8 BEWUSTWORDING, HERKENNING EN WAT DAAR OP VOLGDE O <7 Je f <1 Ontstaan vooral kontakten zouden bevorde- het Vrouwenka- waarom vrouwen deze ook eens in Je gesprek te betrekken". Kontakt is niet de krant; de an dere heet Vrouwkracht. Vrouwen- werd welis- kaf ee 'door vrouwen' lijk, in daadkracht. zo- vrouwenemancipatie en feminisme, pen e dMaar ook kran t Het Vrouwenkafeé wordt 1977 naar de Oister- omdat no v subsidie "een Er Uit het een verslag van samenwerken kan daarom veel Enkele van de konklusies: de kur- '78) sussen zelf- "Hoe uitgelegd fee toen Op de kafee-avonden kunnen vrouwen in een open sfeer in kontakt komen met andere vrouwen, terwijl de thema-avon- den bedoeld zijn als zowel een herken ning als een bewustwording van de ei gen situatie van de vrouw. (Jaargang 1, no 1, april '77) het KWJ-gebouw, 7) is opgericht. is dat nog alleen de kursus verdediging Naast de kafee-avonden wordt er Er moet gesleuteld worden aan de akti- vering van meer vrouwen en aan een be tere opvang van vrouwen, die voor 't eerst over de drempel heen stappen, er moet subsidie aangevraagd worden en bovenal een eigen pand. (jaargang 2, no 2, maart '78) o enige vezel die telkens wijkse volkshogeschool voor weekendje bijpraten". nog in Korte Tuinstraat Wil het kunnen draaien dan zullen. veel vrouwen zelf aktief moeten wor den. Daarmee bedoelen we dat het niet kan blijven bij een bezoekje en een praatje maar dat ideeën, wensen en verlangens omgezet moeten worden in konkrete aktiviteiten. (Jaargang 1, no 3, sept. '77) De volgende morgen was t voor een zaterdag tamelijk vroeg dag. Om half negen zaten we aan 't ontbijt, daarna deden we wat aan korvee, en toen de boel aan kant was, was 't weer dis- kussiëren geblazen. waar onderschreven, blijkbaar niet altijd even makke- enthousiasme om te zetten democratieser zijn". Het lidmaatschap, per jaar, tientje tegenwoordig? Dat zijn net twee flessen sherry van Hema", geeft ook korting op Op dat moment (feb. Vrouwenkrant dat getiteld is Vrouwenkafeewordt praten en wanneer alleen ziet zitten, In maart van dit jaar wordt er ook gestart met 2 kursussen zeg je wat je denkt". De kursus kende drie fasen: bewustwording, een enquête uit dat zij verwach ten van deze avonden dat die le jaargang.no 5,dec.l977 niging op 23 voor het verkrijgen van rechtspersoon is vereist. is gekozen voor een vereniging "omdat die leden kent. De wijze van de rode draad, zichtbaar is in de maar het was een vere- tal vrouwen van het kafee, en vrouwen telefoon (óók gestart vanuit het kafee) op 4 jan. '78 ook gestart met een koffie-ochtend op woensdag. Gezelligheid en een informele sfeer stonden voorop, iets bij te dragen aan de ontwik keling en bewustwording van ons een tientje en wat is nou een maar ook over talrijke andere on derwerpen zoals sexualiteit, scheiden en dergeljjke, liggen klaar om gelezen te worden". In februari '78 trekken een aan- allemaal" wordt er een leestafel Om "weer De thema-avonden zijn bedoeld als ruggesteun "op weg naar zelfstan digheid". Als andere funktie van het kafee wordt genoemd net on dersteunen van initiatieven, als het "opzetten van praatgroe- vrouwenkabaretalternatie ve kookkursus de maatschappelijke gebeurtenis sen, zoals de abortuspolitiek zijn belangrijk en kunnen ondersteund worden". ren en "dat dit kan slagen door eens vaker met een vreemde te geïnstalleerd met "boeken over In het allereerste artikel in de De eerste kafee-avond trok 175 vrouwen. 68 Van hen spraken in

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 8