10 JAAR VROUWENKRANT 1 3 I steden opvallend dan die over mee- Vandaar dat en gezondheid of veel minder is ont komt of nog van het Vrouwenkafee van Vóórdat de krant zich losmaakte het kafee heeft het wel van en van de wee le jaargang, nr. 1, april 1977 Prijs 1,10 nummer dan ook ruime aandacht be- I I men Omdat het Vrouwenkafee/Vrouwencentrum is aan te merken als de spil van de tilburgse vrouwen beweging, als startplaats van allerlei initiatieven, als informatiepunt van alle zaken die emancipatie betreffen, en als koördinatiepunt van het stedelijk vrouwenwerk zat en zit de re- daktie van de Vrouwenkrant Tilburg wat je noemt dicht by het vuur. Tien jaar Vrouwenkrant, tien jaar vrouwenbeweging in Tilburg dus. emanciperende lesbies bestaan. Tien jaar Vrouwenkrant Tilburg is eigenlek ook de geschiedenis van tien jaar vrouwenbeweging in Tilburg. Dat is niet toevallig. Enerzijds streefden de verschillende redakties er naar om verslag te doen van alles wat vrouwen beweegt. Anderzijds waren redaktieleden veelal 'betrok ken'. Betrokken bij het Vrouwenkafee of later het Vrouwencentrum in die zin, dat redaktiele den afkomstig waren uit de kerngroep, dan wel na verloop van tijd koördinatietaken op zich na- als een huisorgaan, lingenblad voor de bezoeksters het Vrouwenkafee. Vrouwenkafee-avond in Tilburg: "We vonden dat iedereen die in De Vrouwenkrant Tilburg staan één maand na de eerste thema-avonden lange tijd een prominente rol gespeeld in het bestaan van de krant. wij deze onderwerpen gekozen heb ben by het samenstellen van dit jubileumnummer. De foto's in de ze krant (natuurlijk van Marlies van Aerde) verwijzen naar de doelgroep van de Vrouwenkrant: de vrouwen van Tilburg plan is te komen, zoveel mogelijk op de hoogte moet kunnen zjjn", staat in het aprilnummer van '77. De Vrouwenkrant is dus gestart een medede- Het bloemlezen bracht ons ook mannen en het tot de konstatering dat de onder werpen die aan bod komen in de krant vaak dicht bjj huis liggen. De artkelen over bijvoorbeeld e- konomiese zelfstandigheid en po litiek zjjn veel minder talrijk dan die over moederschap of lijf Aan het kafee zulle we in dit i i

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 3