Rosalie Baeten 38 redaktie van 10.1977 tot 7.1980 item aan, diskussieerd wordt: (33) maakte deel Haar redaktlelid- Rosalie Baeten ze '77, resultaat de fe- van Vrouwenkrant 1980 wordt in de tilburgse vrou- tiausse in lesbies-be- rechts worden den zo- wenkrant Dat heeft niet alleen te maken Ver- Ve schreven het al in het begin der een heikel onderwerp. sellng mensen c.q. Onder de gressieve daad vinden tegenover onze mannelijke medemens? Organiseren van vrouwen op hét "Lieve redaktie, ik vraag me af waarom de Vrouwenkrant en andere groeperingen zo extreem is naar één kant, ik zie er zo weinig in van 'emancipatie met mannen samen'. Ik kan me wel voorstellen dat zij eerst alleen willen werken, maar wan neer komt het punt dat zjj weer bij el kaar komen. De wereld bestaat uit man nen, vrouwen en kinderen (en dit zeg ik ondanks dat ik lesbisch ben.). (uit 6e jaargang, no 1, jan. '82). met het potteuze bewustzijn van redaktieleden maar ook met de Tilburg in het teken ministiese journalistiek in ver band met de 10e jaargang van de Ook tijdens de fo- rumdiskussie op deze dag bleken de meningen verdeeld.) wenbeweging gekenmerkt door de oprichting van Lesbies Kruit. Maar ook landelijk is er sprake maatschap eindigt in juli 1980. Rosalie is bij uitstek de schrijf ster van de 'ervaringsverhalen'. In 1982 opnieuw een ingezonden brief, waarin de redaktie haar houding wordt verweten, kop extreem, schrijft een lezeres: wustzjjn. Links en lesbiese filmfestivals gehou- van gedichten of een briefwis- van een Het spreekt vanzelf dat daarmee de kwestie mannen naar de achter- ze verschijnen in de vorm uit van de redaktie van de Vrou- vierde nummer. vrouwen zouden een grond verdwijnt. Geen verslagen van thema-avonden waarin naar- meer journalistieke aanpak. slaggeving en opinievorming wordt belangrijk gevonden en daar mee verdwijnen de ervarings- en gevoelsverhalen vrijwel geheel of ze staan in een duidelijk ka- vrouwenkrant is per definitie Hoeveel wenkrant Tilburg vanaf oktober dat wil zeggen vanaf het vrouwenkrant op zich al een a- stig gezocht werd naar mogelijk heden, de (on)willige echtgenoot te bekeren, maar de mannenmaat schappij en de vrouwenbeweging stonden centraal in de krant. De potten gaan zich als danig in de vrouwenbeweging roe ren. Dat geldt ook voor de Vrou- van dit artikel: mannen in een nachtelljke onveiligheid (de fak keloptocht). Tevens snijdt ze een waarover nog steeds ge bet probleem van de Mannelijke Journalist.* Laat je die toe met het oog op een gunstige pers, of weiger je de toegang met het omgekeerde (8 maart j.l. stond

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 38