WIE WAST DE FEMINISTIESE MA N 36 I kwam te staan. per definitie een heikel onderwerp. 'met' of zonder en De beide uiter- Gemakshalve worden al deze 1 kon- krete zaken' "e- over zonder dat de rol kafee 'Mannen als onderdrukkers' de beweging. No heid verslaggeving werd duidelijk ob- jektiviteit nagestreefd. Niet al leen de algemene mengde vergaderingen wordt ver meld tie nomen de ervarings- te brengen tussen de maatschappelijke van de thema- een 'een ge- ook het zich gediskrimi- neerd voelen door andere vrouwen, sten zijn terug te vinden in tien jaargangen Vrouwenkrant. Konkrete zaken waaruit duidelijk bleek dat de vrouwen uit onze groep zich met pijn en moeite een eigen plaats binnen het huwelijk moeten bevechten waren o.a. - het voeren van een eigen naam, - het veroveren van een eigen kamer, - het hebben van je eigen vrienden, geschoven op de konomisch ondergeschikte positie emanciperen, zeker de echtgeno ten. Een overdosis mannenhaat is -het ekonomisch voor vol aangezien worden, - een gehuwde vrouw krijgt geen studie beurs, - een rechtvaardige werkverdeling tus sen man, vrouw en kinderen. (Ie jaargang, no 5, dec. '77). lijfpolitiek of over opvoe ding van kinderen ging. In de de sfeer uit van mannen-zjjn-rot- zakken-maar-die-van-mij-toevallig- (en gelukkig-nie tHet is blijk baar moeilijk verbanden te leggen of een scheiding aan thema-avonden van het vrouwen- Mannen moeten mee- van de vrouw", die er bepaalde normen op na hou den over leefwijze bijvoorbeeld, wordt braaf in het verslag opge- ergernissen over het koffie schenken bij ge- Mannen in een vrouwenkrant: en de van de echtgenoot ter diskussie eigen situatie. In het laatste nummer In de eerste jaargangen wordt een groot gedeelte van de krant ingeruimd voor verslagen van Doen we het wat doen we dan. als uiting van diskrimina- dan uit den boze. 6 van de 2e verhalen in de krant overheersen, ademen artikelen over 'mannen' was in allerlei varianten ge spreksonderwerp. Of het nu over huwelijk, economiese zelfstandig- Ook in Tilburg wordt dus regelmatig de diskus sie gevoerd ("vaak erg geëmotio neerd en fel, zodat het ondoen- Hjk was er een goed samengesteld verhaal over te schrijven") mannen in het vrouwenkafee en in eerste jaargang wordt avond besproken, waar lukkige feministe bestaat niet' één van de stellingen was: Omdat in dezelfde periode, maar ook daarna nog wel

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 36