nieuw!! van amazonepad tot venusstraat t±d 35 H I I I I I I I I I I I I I I I I D literatuur feminisme BOEKHANDEL t+l LU J 11 politiek >>Vervolg van pagina 28 Dat zal best. een nederlandse ten opzichte broken Véronique Nas ritatie zeker wanneer de lezer ven toon voeren niet de advertentie Onder de titel weerleg- een Quadrodo in het 'La Palma'. Quadrodo weekblad Uitg.DOP Uitg.Kritak >>Vervolg van pagina 29 Véronique Nas kortdurend haar vrucht van horen... Ook na haar dood zal, ze By haar eigen bleek een nederland- Duizenden mensen de laatste eer vrouw die haar schreef als een hel. heeft opgenomen. Frans Otten was overigens niet de eerste die zich stoorde aan twistappel de doen en laten na dato, es zyn begrafenis De straatnamenkommissie heeft ons ver rast. In het kader van de bebouwing van de lege plekken in de binnenstad, wordt er woningbouw gepleegd in de driehoek tussen Koestraat, Enschotse- straat en Molenbochtplein. Voor de naamgeving van de straten in dit plan -heeft men een greep gedaan uit het bestand van uitvinders. Al eerder werd daaruit geput: ook tussen Groenstraat, BroekhovensewegRingbaan Zuid en de Winklerprinsstraat is een uitvinders- buurt. Er waren by de Koestraat drie namen te vergeven. Eén daarvan werd het Park de Horton, naar de voormalige textiel fabriek aldaar. De andere twee zyn toebedeeld aan respektieveiyk Stephen son (wat deed die eigenlyk?) en jawel, de tweede aan MADAME CURIE. Hoewel de huizen nog ontbreken, zal een van de volgende keren in deze straatnamenru briek de Madame Curiehof aan de beurt zyn. -Voznesenskaj a Uitg.Becht -Shulman Uitg.Bert Bakker -Saadawi Uitg.Kritak -Auel Uitg.Spectrum -Rossner Uitg.Agathon -Domitila Uitg.Meulenhoff -Mus Uitg.Bert Bakker -Kluvers/Goedhart -Arndt 1 Uitg.Bzztöh -Diekerhof e.a. de overdryvingen van George Sand. 'Wraak' verscheen (Gegevens voor dit artikel zyn afkom stig van de Archiefdienst van de Ge meente Tilburg en uit: Een vreemdelinge in Den Haag, uit de brieven van Konin gin Sophie Der Nederlanden aan Lady Malet; Hella S. Haasse en Prof. S.W. Jackman, Amsterdam 1984.) De eerste man in myn leven 134 pg. ƒ24,50 Voor zover plaats aan de perstafel 215 pg. ƒ34,50 Je moet er boven staan 215 pg. ƒ22,90 Hoe apart zyn de meisjes 173 pg. ƒ15,— Stadhuisplein 356 A 5038 TH Tilburg George Sand, Een winter op Majorca, vertaald en geannoteerd door Frans Otten. Uitg. de Arbeiderspers, Amsterdam 1986, 34,50. Tel: 0'3-435944 was Majorcaan en verdedigt zyn landgenoten hartstochtelykZyn repliek (waar hy later overigens afstand van neemt en die als by- lage aan 'Een winter in Majorca' is toegevoegd) beëindigt hy met "George Sand is de meest onzede lijke schryfster en Madame Dude- vant de meest ontuchtige vrouw". Dat George Sand dingen deed die niet 'hoorden' Vrouwendecamerone 329 pg. ƒ37,50 De baan op 250 pg. ƒ19,90 God stierf by de Nyl 158 pg. ƒ26,50 De mammoetjagers 779 pg. ƒ29,90 Augustus 400 pg. ƒ14,90 Het onrecht is groter dan Bolivië 164 pg. ƒ26,50 Daarom zal deze straatnamenrubriek vrouwen waren. ieder wete, wie deze in Tilburg zijn zo'n 30 van de 1500 strate^ vernoemd naar ook uit zo'n 30 afleveringen bestaan. Opdat een bedoeling zyn van de uit gever die dit veel gelezen werk van George Sand in haar fonds oog heeft voor het opmerke- lyke, zoals George Sand dat zelf ook had. Niet voor niets verwyst ze naar Cristine de Pisan als men om ven wachten op vertaling en dat hele verbetering van de Pisan. George Sand dan te vaak onder maan ook gaat dan de ir- over de annotist de bo- een van de Europese beroemdheden uit de middeleeuwen. aan de se volk en hun taal). waren naar Den zing gebruik maakt van dit over bodige noten-apparaat (zoals ik geneigd ben te doen). Niet al leen wordt dan het relaas van waren akelig om te Zelf heeft ze maar 150 jaar hoe- Haag geko te bewyzen leven om staat buiten kyf. Maar het staat ook bulten kyf dat zy die dingen die niet horen op een vermakelij ke manier vertelt. Ook 150 jaar de genegenheid van het volk voor Sophie (zelf schreef kei te hebben aan het is toch al een. net als tydens haar leven, En dat kan toch al op 5 mei 1841 ging aan het adres van George Sand door J.M. een he-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 35