33 ';'8oo h 2100 bereikt van 1985 van 3000 ondersteunen met subsidie. Later is er een lan- werd besloten de staking te ver breden "Vrouwen moeten De leuze werd: VN In hetzelfde nummer wordt 'My mother, ter van 1980 staat een artikel (dat ove- dochterswaarin aan de hand van de theoretlkae Chodorow en Rich de vaak zo 1, 1980) tussen moeder '9 bleek in allerlei gemeentelijke stukken dat de gemeente met deze subsidie haar werkgelegenheids beleid in zake vrouwen gestalte kingsdag in als special verslag van de sta- Tilburg verscheen van de Vrouwenkrant. Friday's boek besproken In de eerste Vrouwenkrant Nancy myself Weer een hint dus in de richting van lijn A en het kollektief. In het redaktioneel wordt gezegd dat er naar volledigheid werd ge streefd en dat die ook vrijwel Dit dubbelzomernummer moeilijke relatie en dochter wordt had gegeven. Op 30 maart 1981 delijke stakingsdag vanwege de omstreden abortuswet. In Tilburg We verwachten dat m.n. in het katho lieke zuiden een (huis(vrouw niet zal gaan staken vanwege de abortusproble matiek alleen. We besloten dat vooral de bezuinigingen centraal zouden staan. (5e jaargang.no 2,,april'81) kaar niet veel", schrijft een moe der over haar veertigjarige doch- Een dochter schrijft: besproken. De schrijfster konkludeert: rigens dezelfde kop draagt als het hierboven genoemde stuk: 'moeders en weer op de kleintjes letten". Niet alleen op de 'dubbeltjes' vanwege de ekonomiese krisis, maar ook op de 'kinderen' omdat er minder kansen zijn op betaald werk en minder kinderopvangmo- gelijkheden ten gevolge van de krisis. Het het hoofdprobleem [is] het gegeven dat van een moeder ver wacht wordt dat ze haar kind alleen opvoedt, een opdracht die veel te zwaar is voor 1 mens. We zouden pas een stap verder komen als de opvoe ding van kinderen een verantwoorde lijkheid voor moeder en vader en ook andere volwassenen werd bv. goede creches, peuterspeelzalen etc. Zolang het opvoeden echter de taak van 1 vrouw per gezin blijft zolang zullen we die vrouw ook van alles kwaljjk kunnen en blijven nemen. (VT, 4e jaargang, no. verschijnt in een oplage eksemplaren en wordt gratis verstrekt omdat de gemeen te bereid was dit initiatief te Ik voel heel veel wrokgevoelens en onmacht als ik aan mijn moeder denk. Ik ben teleurgesteld in haar als moe der, en in mezelf als dochter. Ik denk dat in mijn fantasiewereld een moeder-dochter relatie er heel anders uitziet. Wanneer ik een andere moeder met haar dochter om zie gaan, vaak op een warme kameraadschappelijke manier, dan komen er jalouziegevoelens by mij naar boven, dat doet pijn. (VT, 3e jaargang, no. 5, 1979)

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 33