anders wonen 31 1 u Je •es 1 Laten we lijn A verder volgen: je en andere bezighe den behouden. Hoe kun beide dingen kombineren? Al de Vrouwen krant werd een aanzet gedaan tot een alternatief voor het tradi tionele, gesloten gezin. Twee alleenstaande moeders hebben er- men één sen ren avond een alternatief voor Eind 1980 zien. thema-ochtend an ders wonen' georganiseerd, waar- twee kinderen. ben Ook in het themanummer moeder- wen in het decembernummer: aan groepswonen. een De hoe voed In de Vrouwen- peljjke ruimte plus tuin aanwezig is hebt gekozen wilt je baan in verslag van haar ervaringen in de woongroep De Medeklinkert staand uit 18 volwassenen en Het doel van ons kollektief is tweeledig. De kinderen gezamenlijk op voeden tot vrije, zelfstandige en zelfbewuste mensen en tussen de vol wassenen open, vrije verhoudingen en ook meer persoonlijke, emotionele kon takten tot stand brengen. Ik ben nu zelf 2 maanden zwanger. Het is heel fijn om zo zwanger te zijn. Te voelen dat je er niet alleen voor staat; dat je met z'n vijven bent om iets te betekenen in de ontwikkeling van dat kind. En ik kan natuurlijk met N. over van alles en nog wat rond de zwangerschap praten. Natuurlijk heeft ook de vader verant woordelijkheid. En de vader kan heel goed de eerste verzorger zjjn van het kind. Dat moet je als vader en moeder samen bekijken en beslissen: wie neemt een baan en wie zorgt voornamelijk voor de baby. By ons is die keuze dus zo uitgevallen dat ik vooral voor Joris zorg. Min of meer de oude rol verdeling dus. (In het ouderwetse rollenpatroon is er echter geen spra ke van een keuze: daar moest moeder dit en vader moest dat. Dat is het grote verschil.) (VT, 3e jaargang, no 5, 1979). op verschillende vrouwen vertel len gehouden. Veel vrouwen blijken een groep als aanvaardbaar Centraal Wonen-pro j ektwaarbij elk gezin/huishouden een eigen huis heeft en er een gemeenschap- voor gekozen hun kleine gezinne tjes open te gooien: gebruik van één wasmachine, klopboor en één föhn en pas- regelmatig op eikaars kinde- het gezin te wordt er een binnenkort zal gaan wonen ze maken sa- van wonen waarbij Je niet ver schrompelt in kontaktarmoede waar je dingen samen met anderen kunt doen en waar je toch ook je privé kunt hebben." In januari 1978 wordt een thema- wonen de eerste nummers van over de woonvorm die zjj heb- gevonden. Twee van die vrou- hebben een stuk geschreven en een andere vrouw doet een vrouw een van En dan heb je dus een kind en woon je in een kollektief. vraag die nu opkomt is: ik het wicht op? krant Tilburg heeft nooit een artikel gestaan met duidelijke voor een kind en Ze doen een oproep aan an deren, die voelen voor:"Een vorm schrijft over De Meenthe, waar ze schap' (VT, jaargang 5, no 4 1981) wordt ampele aandacht be steed be- i 'l

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 31