W MOET IK MET DAT KIND? het moederschap perikelen van Ur ’4 30 M ’i k*-* 1 heel veel konsekwenties maar in de doe ik steed. nauwelijks ter diskussie gesteld. kind waar te geven. De artikelen in de Vrouwenkrant "Het een niet kiest voor alternatief A, waarin jonge vrouwen varingen met het moederschap schrijven neigen vrijwel allemaal er nog wat vragen bij: het naast mijn baan? voed ik het samen met de vader op? kies het op? naar welke school stuur je het? hoe hou je goed kontakt?. Voor feministiese vrouwen komen Binnen de vrouwenbeweging is het feit dat vrouwen kinderen krjjgen, moeder zijn (met alles wat daaraan vast zit), altijd nogal dubbelzinnig benaderd. OFWEL je moest het "erbjj doen"; je niet laten ringeloren door de pa triarchale ideologie die vrouwen bom bardeert tot het moederschap en ze opzadelt met schuldgevoelens OFWEL... 'n nieuwe tendens: Het moederschap wordt weer opgepoetst als iets wat typies vrouwelijk is, iets eigens en natuurlijks wat vrou wen vanuit hun oergevoel kunnen. (VT, 5e jaargang, no 4, 1981). heel goed samen kan opbrengen; én moeder zijn, én voor mezelf kiezen én aktief zijn op andere fronten." En als een vrouw dan naar de eerste benadering. bezig kunnen zijn op mijn eigen ma nier, volgens mijn eigen keuze, geeft me zoveel nieuwe energie dat ik het tot nu toe allemaal Het kiezen voor een kind heeft eerste vijf jaar van de Vrouwen krant Tilburg veel aandacht be- De keuze zelf werd hierbij verontschuldigt ze zich op een niet bijster overtuigende wijze: "Je kunt met je verstand duidelijk maken waarom je geen kinderen zou willen hebben, toch blijft er iets gevoelsmatigs wat je doet blijven twijfelen. En je lijf heeft toch maar die moge lijkheid!" luidde één van de pun ten waarover vrouwen tijdens een thema-ochtend in 1980 van ge dachten wisselden. over hun er- tig, de magiese grens van het moederschap, al aardig nadert dan kom je in een dilemma, de vrouwenbeweging geen uitsluit sel over heeft weten hoe voed je En heb je dan inderdaad voor een kind gekozen dat je geen werk hebt en de der- al is het maar om- ik voor een gesloten gezin of 'gooi ik het open' door met ande ren samen te gaan leven?. Aan deze vragen is vooral /-F

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 30