21 In 1982 maakt de redaktie zich druk over het feit dat ondanks bijna die men Andere initiatieven die hun ba sis hadden in het Vrouwenkafee/ Vrouwencentrum hadden meer suk- ses centrum op. meentelyke die. Niet iedereen is echter over- De redaktie vindt inmiddels dat dec ervaringsverhalen niets te zoe ken hebben in een krant, die hant teert no de ge- febr nov kend warenonderzoek" op 17 na -) voldoende voorkeurstemmen de eerste vrouw richtten rond de jaar- '84/'85 het Vrou- groepen wisseling van wentherapie en -begeleidings- 'Lilith' op. Voor hun *Die enquête heeft geen invloed gehad op het gemeentelijk beleid. De houding van de gemeente is nu, vijf jaar later echter veel positiever. Een nieuw ge degen onderzoek over veiligheid op straat schijnt goed te vallen by de be leidsmakers. (Jaarjang 10, no 3,juni'86) op de PSP-lyst niet in de ge meenteraad komt. 4 Jaar later De berichtgeving over deze zaken in de laatste hele jaargang, die van 1985, heeft louter een infor matief karakter; tuigd van het bestaansrecht van zo'n centrum, getuige de plannen, tot integratie binnen de bestaan de hulpverlening (jaargang 9, no 9dec85 Inmiddels is er ook een Vrouwen- de vorm van initiatief krygen ze een -ge- waarderingssubsl- De vrouwen van de Fort- themanummer over werkgelegenheid. In het 8e nummer, nov. '85, worden in een artikel de proble men voor biyf-huizen belicht als gevolg van de door de regering gewenste decentralisatie. zitten" door te gaan. jounalistieke normen De Tydgeest? Wie zal het zeggen. Het levert in ieder geval voor de bloemlezers van de volgende lustrums minder anekdotes op. Véronique Nas doet zich een vergeiykbare si tuatie voor wanneer de enige verkiesbare vrouw op de kombi- natieiyst van klein links, ruimschoots zelfstandig de kies deler haalde, onmiddeliyk na de verkiezingen haar vertrek aan kondig! en klein links het niet nodig vindt om de eerstvolgende vrouw in de fraktie op te ne ven vrouwen "zien het niet meer een "vergeiy- abortusklinieken (9e jaargang, no 1, febr. '85) krygt weliswaar twee ervaringsverha- toch duideiyk ge richt op informatieverstrekking. In het vijfde nummer wordt aan dacht besteed aan de positie van verpleegkundigen en aan zinszorg in het kader van een tussen twee len, maar is gezondheldshuisdat vooral in formatie wil bieden op het ge bied van gezondheidszorg en een rol wil spelen by zelfhulp akti- v'iteiten (8e jaargang, no 1, 84 VN

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 27