bij ons op het dorp 26 van sinds 2 De notie het is het de beurt re- Ook ztf is nog steeds lid te om ak- ver- gemeenteraad voor de bracht maart van gewoon k en teraad konklusie Dat er echt niets veranderd is lid valt te illustreren met het In 1979 wordt Miet van Puyen- volgende voorbeeld. broek als verantwoordelijk wet- ook door de redaktie, overwogen Dit zou alleen onbruikbaar te maken, door steeds maar de nummers bezet te houden hebben om omdat we omdat er dan meteen gedacht wordt dat we wel wat zullen wil len; om nagefloten De die '79) '83, het laatste nummer aangeboden'. De twee overgeble- 'politieke is per soonlijk', gevoegd bjj de behoef- Uiteindeiyk blijft het bij een po ging de redaktieljjnen van Chick tocht georganiseerd, Tilburg, maar in december van deze tief willen zijn". In mei wordt nog een fakkelop- de 4e in Voor de verzameling achterlijke, les- biese trutten die deel uitmaken van deze groepering, bestaan er alleen onschuldige vrouwen en schuldige mannen. Voor hen is de man per defi nitie schuldig. Nooit zullen ze zich eens in het werkelijke probleem ver diepen, omdat dan nog wel eens zou kunnen blijken dat in sommige geval len de vrouw de schuldige of de oor zaak is van het ontstane probleem. ...We hebben dit alles met zorg gade geslagen en vinden het nu de hoogste tijd om de strijd aan te binden tegen de ziektekiemen in ons maatschappe lijk bestel. Deze wijven die zich hoog hartig boven iedere norm en iedere wet stellen zullen we uiteindeljjk eens het vuur aan de schenen leggen. In het belang van overspannen mannen, in het belang van de man/vrouw ver houding, in het belang van duurzame relaties en ook in het belang van de betrokken vrouwen zelf. (3e jaargang, no 6, dec. straat lichaam bestaan". 1980 een gesprek met Elly Luyk tief, jaar Een jaar later aan Greet Morselt-v/d Voort. Puyenbroek inmiddels raadslid is. door de jaren heen, tueel nieuws te brengen, de redaktie er vanaf 1979 toe De fakkeloptochten werden ook ge organiseerd door Vrouwen Tegen Seksueel Geweld. De groep leidde wordt de oprichting van de til- burgse werkgroep Vrouwen Tegen Seksueel Geweld gemeld, omdat we houder van emancipatiezaken ge ïnterviewd. In 1985 komt de op straat te durven, lastig gevallen worden; om niet alleen in café's durven te komen schijnt in het vierde nummer van jaargang, wordt Vrouwen Tegen Seksueel Geweld 'ter overname 3e jaargang,no 2febr1979 er meer dan genoeg van 's avonds niet alleen te worden op alsof we alleen uit een een oproep ver- Wat vindt Joop Wilhelmus van "blijf" om regelmatig aandacht te be steden aan aktuele - plaatsellj- politieke ontwikkelingen. De weergave in 10 jaar Vrouwen krant leidt slechts tot één daktie in het kader van een ...op het moment praten we onder ling over porno, want dat zit ons niet helemaal lekker." In 1 983 zijn dat er nog maar drie, vandaar dat nu niet direkt een bloeiend be- van de In het eerste nummer van 1980 In datzelfde jaar wordt een be gin gemaakt met regelmatige ver slagen van relevante vergade ringen van kommissies en gemeen- Ook in 1979 wordt Riek Flipse geïnterviewd, ook zU was is ook nu nog - gemeenteraads- De reaktie op dit verbaal geweld is geen medelijden, geen nazorg voor "overspannen mannen". Aller lei offensieve akties worden, der de zon. PvdA sinds maart van dit jaar is ze bovendien fraktievoorzitster In "deze interview-serie" ver schijnt in de Vrouwenkrant voor vrouwen "die samen met ons ak- toen al wel politiek ak- nu inmiddels, raadslid voor D'66. er is niks nieuws on- De werkgroep verzorgt een thema- avond over seksueel geweld, waar in een enquête wordt gehouden onder de aanwezige vrouwen, uitslag van die enquête, vooral over vermijdingsgedrag gaat, staat in het 3e nummer van 1981.* de redaktie de plaatsing van de ze tirade:"Wlj willen hiermee voorkomen, dat mensen zelf de Chick gaan kopen. maar voordelig zijn voor Joop Wil helmus, de hoofdredakteur en zijn personeel kiezingsnummer (jaargang 10, no 1, maart '86) op hetzelfde idee, met dit verschil dat mevr. staan (jaargang 5, no 2, maart '82). Het verloop was groot. "Gelukkig kwamen er weer twee bij. Nu zijn we weer met vieren, klein maar toch weerbaar.

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 26