II I ■II I I I 24 V/fcóuw HUiSg/ i ihw HUi6 j <0 5O-NZ-75 haar kind thuis naar gles instrumentarium. het kind Ter- wordt naar verbanden gezocht tus- van mee was komen: het huisvrouwensyndroom over menstruatie in het kader In te- de die en Om te gebruiken maak je het sponsje vochtig met lauw water en breng je het in daar waar het 't lekkerst zit na het voeden gewo gen en eventueel bijgevoed. wijl baby's toch drinken naar be hoefte Zo kregen we het onder het onkruid wieden over 'ons vrouwenlichaam' De een vond bijv, dat zij grote borsten had, terwijl mij dat nooit was opgeval len. Dat is het leuke als je met vrou wen onder elkaar werkt, je kunt hele fijne gesprekken hebben. (3e jaargang, no 5, okt. '79). Het spreekt vanzelf dat dit ritu eel werd geschrapt, toen de baby eenmaal thuis was: "Vanaf die wordt genoemd in het juninummmer van 1978. Artsen hebben hier geen begrip voor en verwijzen naar bijv, een gynaecoloog, die al gereed staat met zijn chirur- denkeljjke tampons" te omzeilen. Ongeveer één bladzijde heeft de schrijfster nodig om uit te leg gen hoe gemakkelijk en hygiënies dit sponsje, dat je zelf kunt ma ken van "natuurlijk zeespons, je kunt kopen in drogisterijen tekenmaterialenwinkels" is. sen de maatschappelijke positie vrouwen en de klachten waar in dezelfde tijd raakt ook de me- diese wetenschap 'besmet'. Er dag werd er niet meer gewogen voor en na de voeding, en krijgt hij eten als hij er om vraagt". zelf voeden van van alternatief dus gezond. 'menstruatie, wat is dat eigen lijk' gaat het nog over hormonen en eicellen met instruktieve In het laatste nummer van 1979 afkolven, man brengt melk ziekenhuis). Van strijd is echter Het verzoek (de eis) huis vrouwen bij artsen aan- keningen. Ook wordt in dit num mer het menstruatlesponsje alternatieve tampon, geïntrodu ceerd, om "de nadelen van de be- verschijnt een aantal artikelen Argwaan tegen de mediese stand spreekt ook uit een artikel in het vijfde nummer van deze tweede jaargang. Een van de redaktrices is zojuist bevallen en krijgt te maken met een ziekenhuisopname van haar pasgeboren baby. Held haftig bindt ze de strijd aan met het ziekenhuispersoneel over het geen sprake. is wat ongebruikelijk, maar arts en verpleegsters zijn bereidwil lig. Toch nog kritiek: werd voor en

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 24