HET LIEVE LIJF r wL ii r B i. 23 DE NAVELSTRENG VAN MOEDER AARDE By L kgfc hebben Maar dat was aan mechanismes via turbatie an- vrouwelijke seksualiteit. maar ook struatie en borstvoeding. te- recensente de normen liteit Het ver- over in het te maken. welyke Praten Die bewustwording werd in gang gezet door het ontdekken van de Het lijf, het eigen lijf, vrouwen moeten ontdekken als Het begon met een fijn gevoel en het eindigde met een fijn gevoel. Met veel enthousiasme ging ik naar de thema-avond over sexualiteit. Ik ver wachtte veel van deze avond en ook van mezelf. Sinds ik ontdekt heb hoe fijn het is om met vrouwen om te gaan en te ervaren hoe goed je met andere vrouwen over je eigen sexualiteit kunt praten, was deze avond voor mij best belangrijk. Het lukt me steeds beter om over mijn eigen sexualiteit met andere vrouwen te praten, en ik Heel lang wist ik niet wat dat was, klaarkomen. By toeval toen ik op mijn strijdpunt in de vrouwenbeweging. Enerzijds moest het besef door dringen dat bloot staat de jaargang slag van de derwerp 'bespreekbaar' verkrachting en derzijds heeft het zieke lijf te maken met vrouwonvriendelijke ge neesmethoden en -technieken. inzinking staat ook een artikel was best zelfverzekerd dat me dat op deze thema-avond ook zou lukken. Maar het viel me vies tegen. (3e jaargang, no 2, febr. '79). 16e verjaardag een brommer kocht, waarvan het zadel trilde, kwam ik er achter. Ik wist toen niet dat dat klaarkomen was, maar het was wel een lekker gevoel. Net zoiets als wanneer je moet niezen. Ontzettende kriebels en dan het hoogtepunthatsjie boem! (3e jaargang, no 2, febr. '79). juist het vrouwenlijf onderdrukkings- reclame, porno, mishandeling, de tweede jaargang wordt het Hite-rapport uitgebreid bespro ken. De boodschap, ook van de pogingen om dit on- maar een tydelyke In hetzelfde nummer over mas- Deze ontwikkeling is geheel rug te vinden in 10 jaar Vrouwen krant. In het eerste nummer van is vooral een ver in een is duidelijk: op het gebied van seksua- moeten hoognodig in vrou- zin worden bygesteld. over seksualiteit is dan 2e nummer van de der- Er is in deze periode blijkbaar een pra:itkul tuur inzake 'Het Lijf'. In dezelfde jaargang: nog niet algemeen aanvaard en zeker niet gemakkelijk. slag van een thema-avond hier- mum van tijd werd het vrouwenlijf geherwaardeerd, gepaard gaand met bv. een eetcultus, met mistifikaties omtrent men-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 23