meiden I 20 J °P Je in Leiden. In 'Van Stonewall het Vrouwencentrum naar aktie- tot Leiden 1 wordt de geschiedenis buiten het Centrum. Zon- voeren der de voorzichtigheid die enke- kon over lesbiese akties worden door de hele krant geschreven heen zyn reakties te lezen op In 1983 had de Vrouwenkrant Til burg niet in het minst door de demonstreren Een kenmerkende re- samenstelling van de redaktie te gaan is voor veel duidelyk lesbies karakter. de massaliteit: een "Ik wil vrouwen Na een artikel in het maartnum- in on een knotsgrote groep de straat derwys en welzijnswerk wordt in Dat geeft me het sterke ge- op. het zomernummer ampele Het aksent aandacht Knokken voor een eigen plaats in besteed de homodemonstratie heen wij betekenen wat." ons De meiden werden in 1981 pas door de Vrouwenkrant ontdekt 1 1 vertelt over "vrouwen die 00 werden". Daar- andere vrouw ont- moe t ze werden later lesbies "pot" jaargang gaat het over de op richting van een meidenclub. Maar daarna is het weer stil. In 1982 besluit de redaktie tot special "Meiden in bewe- een Twee meiden in de redaktie waren daarvoor verantwoordelijk. In het kolofon schrijven ze: "We begonnen van wat we als meid, voelden vaak school je tussen wal-en- schlp voelen met je f eministie- se ideeën." De daaropvolgende nummers ver schijnt onder de titel meiden lof meer) werk meidenpagi- een '82 komt nas Eind daar alweer eind een aan Een nieuwe redaktie doet begin '85 een nieuwe poging. 'Op zoek uit onszelf te praten, zélf, u Een roze rimpelhuis, dat is een te gek vooruitzicht. Zouden we daar ein delijk rust hebben of nog steeds de zelfde relatie-problemen of juist weer nieuwe? Of zouden we hard wer ken aan de Roze Vrouwen Rimpelkrant, Plissé genaamd? Zullen we aktie moe ten voeren, de straat op voor het be houd van ons huis, het behouden van onze dierbare huisdieren, en span nende verzorgsters in het Roze Rim pel Huis? Ik heb een bang vermoeden in deze richting. Dat heb ik sinds ik ontdekt heb dat het leven niet zo simpel is als je Je op 'zijpaden' be geeft. Het gangbare te buiten treedt. (jaargang 7, no 1, maart '83). le jaren daarvoor nog nodig was, ging" siert de voorpagina van den en een mer over lesbiese vrouwen minstens een keer per jaar in den om mee Diana van samen naar bed." "Ze gingen samen wonen en is verschoven van onbegrip by leeftydgenoten en voel van ze kunnen toch niet om een enquête over al dan niet mee- het eerste nummer. en ze gingen samen in bad en van de Internationale Homobevry- dlngs- en Solidariteltsdag be schreven en mee doelt ze op een rijke vrouw (haar moeder?) die gaat schei- In het derde nummer van deze

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 20