NIET VRIJEN IN HET VROUWENK 18 In +d - W=a het zich waarschijnlijk maar moei lijk kunnen voorstellen, waren lesbiese lokte praten Binnen de redaktie waren al een en zon der. delen omtrent het Vrouwenkafee lesbiese recensie van vrouwen houden' Dan ver over Les krant stond een een deze wan t waar blijven dan met onze moel- we Kortom: je mocht wel lesbies zijn, emotionele en man veel vrouwen toch nen een bezoek meer stelling, die de emotionele ont- kuns tenares wikkeling van de Chawwa in beelden weergeeft. Ie ogen geopend. de Vrouwenkrant van januari 1979: "Het idee bestond dat in het Hoewel hedendaagse bezoeksters van het Vrouwencentrum of -kafee zwijgt de Vrouwen krant echter tot oktober 1980 schijnt er een bericht bies Kruit, ling in het kafee ook zichtbaar. De zelfverzekerde potten werden 'Niet vrijen in het werd een gevleu- op haar achterkant zette, dit dan ook veel kritiek uit. het blijkt dat je in elk geval op vond open over lesbies zijn kunt Tegelijk werd de hoop geuit dat deze thema-avond gelde kreet. Toen de Vrouwenkrant in dit re- zaam verworven vrijheden, namelijk de financiële, bevestigen en door de lading andere vrouwen afschrik ken En dan gebeurt wat vrijwel in al le vrouwencentra rond die tijd speelt: terwijl potten solidair zijn geweest met heterofeministes in baas-ln-eigen-buiken 'de- pil-in-het-ziekenfonds'-akties, blijkt de solidariteit andersom wat moeilijk te liggen. "Het les- gezien als groep en als bedrei gend ervaren." (VT, 1982,2). nadat enkele vrouwen, trouwe bezoeksters, zeiden ook als je het maar niet liet zien, want de drempel van het Vrouwen kafee was voor pressieve milieu een strip over het ontstaan van Lesbies Kruit In de daarop volgende Vrouwen- felle reaktie op 'betutteling': "Vrouwen, vervolg zou krijgen binnen een meer feministies of politiek ka- over lesbiese vrouwen. 'vrouwen die van vrouwen houden' 6e jaargang,no 5,dec.1982. waarvoor zo'n strip niet repre sentatief was. groep lesbiese eigen ruimte wil, zo schrijven ze, "We willen leuke dingen doen met elkaar tij dens onze bijeenkomsten en daar buiten." Zo organiseert de groep naast praatavonden onder Daarnaast werd gewezen op het brede publiek waarop kafee en krant zich wilden richten en vrouwen die een Na dit verslag en een van het boek 'Vrouwen die waar blijven we met ons streven naar eigen verantwoordelijkheid enkele bedenkingen geuit: strip zou de bestaande vooroor- Vrouwenkafee geen lesbiese vrou wen kwamen, tenminste men zag ze nooit. Dit zorgde voor enige hi lariteit vrouwen in de beginja ren van de tilburgse vrouwenbe weging nauwelijks zichtbaar. Pas toen eind 1978 een thema-avond werd georganiseerd werden er ve- aan een tentoon- Zo lezen we in bies zijn zonder meer was niet voldoende voor sommige potten, en toen zij zich duidelijk zicht baar als pot gingen manifesteren en ervoor kozen het persoonlijke politiek te maken, werden de ver schillen tussen vrouwen onder- al zo hoog. Vrouwenkafee van vrouwen te houden. sexuele onafhankelijkheid van van met name potten?! Ik vind het iets om trots op te zijn en dus om te laten zien! Vrouwen onze groep werd deze thema-avond erg zinvol gevonden; zo'n a-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 18